Soczewki

Wybieramy soczewki dla każdego. Jakie szkła kontaktowe powinniśmy stosować?

 • Soczewki kontaktowe kolorowe
 • Soczewki jednodniowe
 • Soczewki hybrydowe
 • Soczewki całodobowe
 • Soczewki Big Eyes powiększające oczy
 • Soczewki hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe
 • Soczewki twarde ortokorekcyjne
 • Soczewki progresywne
 • Soczewki miesięczne
 • Soczewki toryczne
 • Soczewki dwutygodniowe
 • Soczewki kwartalne
 • Soczewki roczne
 • soczewki kontaktoweWybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kwestią, którą należy podjąć konsultując się z okulistą. Właściwa decyzja zależy od wielu czynników, w tym refrakcji oka, tolerancji oczu na soczewki kontaktowe (uczulenia, reakcje alergiczne, podrażnienia, infekcje itp.), oczekiwań oraz nawyków higienicznych, które należy bezwzględnie respektować przy konserwacji szkieł kontaktowych.

  • Jak często można nosić soczewki?
  • Czy planujemy nosić soczewki kontaktowe na co dzień, czy tylko w weekendy lub na specjalne okazje?

  Większość użytkowników stosuje miękkie soczewki kontaktowe, które zwykle można nosić wygodnie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu. Z kolei twarde szkła kontaktowe wymagają przyzwyczajenia, dlatego należy je nosić przez dłuższy okres (jeżeli nie ma żadnym przeciwwskazań ku temu).

  Soczewki kontaktowe a ostrość widzenia

  Soczewki twarde (szkła korygujące gazoprzepuszczalne o oznaczeniu RGP) wymagają przyzwyczajenia w codziennym użytkowaniu, cechują się zwiększeniem ostrości widzenia w stosunku do miękkich soczewek kontaktowych, rekomendowane szczególnie osobom cierpiącym na astygmatyzm.

  Aby uniknąć poważnych komplikacji związanych z użytkowaniem soczewek, takich jak m.in. grzybicze infekcje oczu i owrzodzenia rogówki, istotne jest, aby używać szkieł stricte zalecanych przez lekarza.

  Stosowanie soczewek jednodniowych zmniejsza ryzyko niektórych infekcji oczu. W przypadku szkieł o dłuższym okresie użytkowania codzienna ich pielęgnacja, czyszczenie, dezynfekcja oraz higiena są niezbędnymi czynnikami. Soczewki przeznaczone tylko na jeden dzień wyrzucamy po jednorazowym użyciu.

  Soczewki na dzień i noc

  Osobom pracującym w trybie nocnym rekomendowane są soczewki z przeznaczeniem do użytkowania zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto poszukiwać te produkty posiadające certyfikat FDA, cechujące się wysokim współczynnikiem gazoprzepuszczalności.

  Noszenie soczewek kontaktowych nie jest jednak bezpieczne dla wszystkich. W tym celu powinniśmy także udać się do okulisty, który zaleci nam odpowiednie szkła i oceni wrażliwość oczu.

  Ranking soczewek kontaktowych na dzień i na noc

  Warto sprawdzić ilość sztuk oferowaną w każdym opakowaniu.

  TOP Soczewki kontaktowe na dzień i na noc Producent Cena
  1CooperVision Biofinity XR 3 szt.CooperVisionCena
  2Bausch&Lomb Pure Vision 6 szt.Bausch&LombCena
  3Johnson&Johnson Acuvue Advance Hydraclear 6 szt.Johnson&JohnsonCena
  4Barnaux Eyeye Bioxy 6 szt.BarnauxCena
  5Bausch&Lomb Pure Vision 2 HD 6 szt.Bausch&LombCena
  6Alcon Air Optix Night & Day Aqua 3 szt.AlconCena

  A może soczewki kolorowe?

  Soczewki kontaktowe kolorowe dostępne są w celu podkreślenia wyrazistości naszych oczu. Te specjalne miękkie szkła kontaktowe optycznie zwiększają powierzchnię tęczówki, zmieniając przy tym wedle upodobania jej kolor, niezależnie od tego jaki posiadamy obecnie.

  Teatralne soczewki kontaktowe są szczególnie popularne w Halloween, a także są dostępne bez właściwości korekcyjnej, jeśli nie potrzebujemy szkieł korygujących wadę wzroku. Niezależnie jednak od rodzaju soczewek przed ich założeniem należy skonsultować się z okulistą.

  Soczewki alternatywą dla okularów korekcyjnych

  Dwuogniskowe i wieloogniskowe soczewki kontaktowe mogą zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę noszenia okularów do czytania w uzasadnionych oraz skonsultowanych z okulistą przypadkach.

  Inna opcja to dopasowanie asymetryczne, gdzie jedna soczewka kontaktowa daje efekt dobrego widzenia na odległość, a soczewka dla drugiego oka – efekt dobrego widzenia z bliska.

  => Soczewki kontaktowe <=

  Alergia lub suche oczy

  Alergie oka lub suche oczy mogą mieć wpływ na komfort noszenia soczewek kontaktowych i ograniczyć możliwość ich noszenia. W tym celu należy skonsultować się bezwzględnie z okulistą.

  Soczewki jednorazowe zmniejszają ryzyko wystąpienia objawów alergii, istnieją również konkretne marki szkieł kontaktowych przeznaczonych dla suchych oczu, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo użytkowania soczewek.

  Przed każdą decyzją zakupową należy bezwzględnie poradzić się lekarza specjalisty celem dobrania odpowiednich i bezpiecznych soczewek dla nas.

  Soczewki kontaktowe w rankingu popularności

  Zwracajmy uwagę na ilość sztuk znajdujących się w opakowaniu.

  TOP Soczewki kontaktowe Producent Cena
  1Bausch&Lomb PureVision 2 HD for Astigmatism 3 szt.Bausch&LombCena
  2Ciba Vision Dailies AquaComfort Plus 30 szt.Ciba VisionCena
  3Alcon Air Optix plus HydraGlyde 3 szt.AlconCena
  4Maxvue Vision ColourVue Big Eyes 2 szt.Maxvue VisionCena
  5Barnaux Eyeye Bioxy Daily 30 szt.BarnauxCena
  6CooperVision Biofinity XR 3 szt.CooperVisionCena

  Zostaw opinię

  Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *