Rękawice motocyklowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Jesteś posiadaczem motocykla i kompletujesz swój ubiór do jazdy? Masz już kask, kurtkę, spodnie i buty. Nie zapomnij o najmniejszym z elementów motocyklowej garderoby, którym są rękawice motocyklowe. Wbrew pozorom odpowiednio dobrane rękawiczki motocyklowe, to coś więcej niż tylko stylowy dodatek do Twojego ubioru. To kluczowy element, który zapewnia ochronę dłoni. W poniższym tekście skupimy się w pełni na odpowiedziach na pytania dotyczące rękawic motocyklowych, które wpływają zarówno na komfort, jak i poziom bezpieczeństwa samej jazdy. Zapraszamy do lektury.

rękawice motocyklowe


Dlaczego rękawice motocyklowe są uważane za niezbędny element wyposażenia motocyklisty?

Każdemu motocykliście z pewnością zależy na maksymalnym komforcie podczas jazdy. Jednak oprócz estetyki i wygody, należy pamiętać o ochronie dłoni. To właśnie dobre rękawice motocyklowe chronią dłonie przed otarciami, uderzeniami i innymi urazami, które mogą wystąpić podczas upadku z motocykla i kontaktu z podłożem. Z całą pewnością rękawice motocyklisty to rękawiczki do zadań specjalnych.

Zobacz również  Jaki irygator do zębów kupić?

Przed jakimi zagrożeniami chronią zarówno rękawice motocyklowe damskie, jak i męskie?

W trakcie jazdy motocyklem dłonie są narażone na działanie wiatru, deszczu, zimna, słońca, czyli wszystkich możliwych czynników atmosferycznych. Rękawice motocyklowe zapewniają nie tylko maksymalną ochronę przed warunkami pogodowymi, ale także zapewniają pewny uchwyt kierownicy, co jest niezwykle istotne bez względu na styl jazdy, który preferujemy. Dłonie i palce motocyklisty nie mogą być skostniałe podczas jazdy, gdyż może to ograniczyć ich reakcję na sytuację na drodze.


Jakie rodzaje rękawic możemy spotkać w sklepach?

Oglądając dobrej jakości rękawice motocyklowe, można łatwo dojść do wniosku, że wyróżniają się one szeroko rozumianą solidnością. Na rynku dostępne są różne modele rękawic motocyklowych, które różnią się przeznaczeniem, materiałem wykonania oraz przeznaczeniem do konkretnego stylu jazdy np. jazda po mieście. Możemy wśród nich znaleźć m.in. rękawice motocyklowe krótkie, długie, przeznaczone do jazdy terenowej oraz sportowej, które mają np. dodatkowe ochraniacze kostek. Dzięki dużej różnorodności każdy można dobrać idealne rękawice odpowiednie dla swoich potrzeb i preferencji.


Materiał, z którego szyte są rękawice motocyklowe – ich wpływ na komfort termiczny i prowadzenie

Materiał, z którego wykonane są rękawice motocyklowe, ma istotny wpływ na ich komfort termiczny oraz prowadzenie. Skórzane rękawice motocyklowe (ze skóry bydlęcej) zapewniają doskonałą ochronę i trwałość, natomiast tekstylne mogą być bardziej oddychające i lepiej sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych. Dobrze dobrane rękawice gwarantują maksymalny komfort podczas jazdy. Dlatego też często zaleca się, aby posiadać dwie pary rękawic na lato i zimę.

Zobacz również  Dlaczego wstydzimy się korzystać z pomocy psychologa?

Na jakie kryteria zwracać uwagę wybierając rękawice motocyklowe?

Czy istnieją jedne najlepsze rękawice motocyklowe? Nie. Dlatego przy wyborze rękawic warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim materiał wykonania. Do tego poziom ochrony dłoni, wygodę noszenia, dopasowanie do dłoni, bezpieczne zapięcie oraz odporność na warunki atmosferyczne. Ostatnimi czynnikami mogą być marka oraz cena.


Jak dbać o rękawice motocyklowe, aby posłużyły nam możliwie długo?

Aby rękawice motocyklowe zachowały swoje właściwości i trwałość przez długi czas, warto o nie odpowiednio dbać. Po każdej jeździe warto przetrzeć je wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Należy za to unikać suszenia ich na otwartym słońcu lub grzejniku. Taka prosta, ale regularna pielęgnacja skórzanych rękawic skórzanych pozwoli zachować ich elastyczność i trwałość.


Czy dobre rękawice motocyklowe męskie to duży wydatek?

Pamiętajmy, że dobre rękawice motocyklowe to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Nie musimy od razu kupować najdroższych modeli na rynku za kilkaset złotych. Warto stawiać na produkty ze średniej półki cenowej. Dzięki temu zyskamy przyzwoitą ochronę dłoni w dobrej cenie. Przy czym nie warto raczej kupować najtańszych produktów, gdyż analogicznie jak w przypadku wielu innych akcesoriów mogą one nie wytrwać długo intensywnej eksploatacji.


Podsumowanie

Rękawice motocyklowe to drobny, ale niezbędny element wyposażenia każdego motocyklisty. Zapewniają nie tylko ochronę dłoni przed urazami i warunkami atmosferycznymi, ale także maksymalny komfort podczas jazdy. Wybierając dobre rękawice motocyklowe, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, dopasowanie do dłoni oraz poziom bezpieczeństwa. Podczas dbania o rękawice należy unikać suszenia ich na kaloryferze i otwartym słońcu. Inwestycja w wysokiej jakości rękawice motocyklowe to gwarancja bezpiecznej i przyjemnej jazdy na długie lata, dlatego nie warto za wszelką ceną żałować na nie pieniędzy.

Zobacz również  Problemy z regularnym miesiączkowaniem? Warto skorzystać z porady specjalisty

Artykuł sponsorowany

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment