Amol - zastosowanie i właściwości preparatu Twoje zdrowie 

Zastosowanie i właściwości amolu

Receptura, na której oparty został skład Amolu sięga podobno czasów wypraw krzyżowych. Wówczas to w komponowaniu i wytwarzaniu nalewek, wywarów oraz wyciągów z ziół specjalizowali się bracia z zakonu karmelitów. Jedna z ich receptur przetrwała aż do dnia dzisiejszego pod postacią popularnego leku – Amolu. Amol i jego skład 100g preparatu zawiera: 1g olejku z melisy indyjskiej, 1g kory, 2,4g kory cynamonu, 5,7g kory cytryny, 2,4g mięty pieprzowej, 2,4g lawendy, 17,23g mentolu, alkohol etylowy. Mentol wykazuje właściwości zmniejszające podrażnienie błony śluzowej, a także znieczulające. Działa na receptory zimna dając uczucie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Olejek z drzewa herbacianego i jego właściwości oraz zastosowanie Olejki 

Olejek z drzewa herbacianego. Krzew z Australii i jego właściwości

Olejek z drzewa herbacianego nawet nie pachnie jak herbata, którą parzymy sobie do kolacji czy śniadania. Krzew, z którego uzyskuje się olejek, pochodzi z Australii. Rdzenni mieszkańcy Antypodów od kilku wieków używają olejku z drzewa herbacianego jako sposobu na różne dolegliwości. Dzięki temu, że możemy dostać go w aptece, mamy szansę wypróbować magiczny lek Aborygenów. Właściwości olejku z drzewa herbacianego Aborygeni wykorzystywali olejek z drzewa herbacianego między innymi do dezynfekcji ran. Do produkcji olejku wykorzystuje się gałązki i liście krzewu. Jego skład gwarantuje liczne właściwości dla zdrowia i urody. Olejek…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
melisa - co wiemy Melisa Zioła 

Melisa. Czy wiesz, że …

Melisa to jedno z bardziej cenionych w Polsce ziół. Warto poznać bliżej jej cenne właściwości, aby można było wykorzystać je w pełni. Historia melisy Przyjmuje się, że pierwsza uprawa melisy pojawiła się przed ponad dwoma tysiącami lat. Od początku znana była jako roślina o cennych właściwościach zdrowotnych. Już Arabowie przygotowywali z niej napar, który stosowany był w stanach lękowych i depresyjnych. Dioscorides pisał z kolei, że po melisę sięgano w celu złagodzenia dolegliwości bólowych po ukąszeniach owadów. Uważano również, że zapewnia ona długowieczność. Stąd przygotowywano z niej napój, który chętnie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Melisa lekarska - właściwości i działanie Melisa Zioła 

Melisa lekarska i jej cudowne właściwości

Melisa lekarska jest wyjątkowo dobrze znana i powszechnie stosowana – najczęściej na uspokojenie przez osoby, które mają problemy ze snem. Nie każdy jednak wie, że na melisę mówi się różnie – nazywana bywa rojownikiem, pszczelnikiem, matecznikiem, starzyszekiem a nawet cytrynowym zielem. Obecnie jest szeroko rozpowszechniona na całym świecie, rośnie niemalże wszędzie. Jest zielem pożądanym, dlatego rośnie nie tylko dziko, ale także jest uprawiana. Jak wygląda melisa w stanie naturalnym? może dorastać do 60 cm jej liście przypominają kształtem serce i są karbowane na bokach kolor liści może się różnic –…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem