Soczewki jednodniowe

Nie każdy lubi okulary, niektórzy wolą kupić soczewki kontaktowe nazywane też szkłami kontaktowymi. Są one znacznie mniej kłopotliwe i nie męczą tak oczu, nie mają często psujących się oprawek, dopasowują się do oka, można je wyrzucić i wymienić na nowy egzemplarz.

Soczewki dostępne są w profesjonalnych zakładach optycznych, powinno się je kupować po badaniu oczu przez okulistę. Ważne, aby każdy pacjent miał je dobrze dobrane i prawidłowo ich używał.


Soczewki jednodniowe są wygodne

Soczewki jednodniowe sprzedawane są w zestawach po 30 sztuk soczewek lub w wielokrotności, czyli np. 4 x 30 soczewek. Koszt waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Soczewki są nowoczesne, miękkie, bezpieczne w stosowaniu. Mogą być silikonowo-hydrożelowe, z miękkiego, nowoczesnego tworzywa. Dzięki nim oczy są świeże i nawilżone nawet po całym dniu ich użytkowania. Jeśli dana osoba wie jakich soczewek potrzebuje, może kupić je w sklepie internetowym. Niejednokrotnie w promocji w takich sklepach można kupić komplet soczewek jednodniowych za 40-50 złotych. Cena bardzo korzystna, a przesyłka dociera do konsumenta w ciągu zazwyczaj kilku dni.

soczewki jednodnioweOsoby lubiące zmianę koloru oczu mogą kupić soczewki zmieniające kolor oczu. Dzięki temu na przykład osoba niebieskooka może cieszyć się brązowymi lub zielonymi oczami. Szkła kontaktowe mogą mieć także różne wzory, co daje dodatkowy efekt – szczególnie pożądany podczas karnawałowych zabaw, balów, szaleństw. Oczywiście takie soczewki są droższe – jedna para może kosztować w okolicach 100 złotych, są one jednak świetnym uzupełnieniem karnawałowej kreacji.

Nie wolno soczewek jednodniowych wykorzystać więcej niż jeden raz. Soczewki są przeznaczone na dobę, później koniecznie należy je wyrzucić, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa i higieny – szczególnie niebezpieczne jest rozerwanie soczewek, ich zabrudzenie lub nieprawidłowe noszenie. Cenione i popularne na rynku soczewki jednodniowe to m.in.:

 • Moist,
 • Acuvue 1-Day Trueye,
 • AquaView Daily,
 • MyDay,
 • Dailies AquaComfort Plus.

Warto postawić na soczewki uznanych i sprawdzonych producentów, które są gwarancją wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa. Jeśli z różnych względów nie chcemy używać soczewek jednodniowych, wówczas alternatywą mogą się okazać soczewki dwutygodniowe lub miesięczne, istnieją również soczewki roczne. Decydujący głos przy wyborze szkieł kontaktowych powinien mieć okulista.

Atutem soczewek całodobowych jest to, że nie trzeba ich konserwować, myć, dobrze przechowywać, lecz można je po jednym dniu noszenia wyrzucić do kosza na śmieci. Soczewki całodobowe, w których można chodzić przez dzień i noc, nie wymagają wczesnego wstawania i wymiany szkieł. Można w nich zasnąć, obudzić się i nadal korzystać z ich dobrych cech. Nie trzeba zdejmować ich na noc, ponieważ nie przeszkadzają w śnie.


Dla kogo soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe rekomendowane są przede wszystkim osobom cierpiącym na alergię, które z oczywistych względów powinny zwracać szczególną uwagę na dobór szkieł kontaktowych i proces ich czyszczenia. Płyny do konserwacji soczewek mogą w niektórych przypadkach doprowadzić do reakcji uczuleniowej.

Szkła kontaktowe jednodniowe

Szkła kontaktowe są także dobre dla osób, które poszukują alternatywy dla klasycznych okularów. Soczewki są idealne dla osób uprawiających sport: pływających, jeżdżących na nartach, biegających. Szkła kontaktowe nie wypadają, są trwałe, poprawiają wzrok, umożliwiają poruszanie się bez zakłóceń. Okulary przeszkadzają i stanowią ograniczenia w uprawianiu sportu, dlatego większość sportowców wybiera soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe są rekomendowanym rozwiązaniem dla osób aktywnych, nowoczesnych i chcących pozbyć się kłopotliwych okularów. Pamiętajmy jednak, aby przed wyborem konkretnego modelu szkieł kontaktowych kierować się opinią oraz wskazaniami naszego okulisty.


Soczewki jednodniowe RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych jednodniowych szkieł kontaktowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


Zestawienie uwzględnia wszystkie całodobowe szkła kontaktowe kolorowe, toryczne, sferyczne i progresywne. Zwracajmy uwagę na ilość soczewek dostępnych w opakowaniu.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

 • najlepsze soczewki jednodniowe

6 Thoughts to “Soczewki jednodniowe”

 1. KoKo

  Jednodniowe to najlepszy wybór. Zachowujemy w ten sposób czystość, w razie jakichkolwiek problemów wyrzucamy soczewkę i zakładamy nową. Swego czasu używałem tygodniowych i generalnie też było ok, jednak soczewka jednodniowa jest dużo wygodniejsza. Cenowo też wypada całkiem dobrze. Polecam Johnson & Johnson, do dostania w każdej aptece, a nawet w niektórych sklepach.

 2. Marian

  Soczewki jednodniowe są najlepsze dla osób ceniących sobie dużą higienę, swoją drogą bardzo ciekawy artykuł. Ja używam soczewek jednodniowych, wtedy gdy idę na imprezę, koncert, czy jakieś wydarzenie sportowe, bo czuje się wtedy pewniej i nie muszę pamiętać o nich, jestem po prostu spokojniejszy.

 3. Paweł

  Tak jak przedmówca, potwierdzam użyteczność jednodniowych jako alternatywę dla okularów ale dosłownie “jednodniową”. Jeżeli martwimy się o okulary, bądź też wiemy, że będzie nam niewygodnie to najlepszym wyjściem są właśnie soczewki jednodniowe. Zawsze mam w domu opakowanie i wiem, że jeżeli będę potrzebował to mogę po nie sięgnąć.

 4. Kamil

  Soczewka na jeden dzień to fajny wybór dla osób, które po prostu wolą nosić okulary, a potrzebują założyć je tylko od czasu do czasu. Ja osobiście używam miesięczne i wydaje mi się, że to najlepszy wybór.

 5. Adrian

  Ja często noszę szkła jednodniowe, jeżeli na przykład idę grać w piłkę, biegać, czy po prostu uprawiam sport. W okularach nie jest to wygodne, a nawet nie jest to możliwe, więc jak najbardziej soczewki to wtedy dobry wybór.

 6. marta877

  Zdecydowanie warto dostosować soczewki do swoich potrzeb i oczekiwań.
  Warto poradzić się specjalisty – tak jak ja – w Optyk Nowakowscy Legnica.

Leave a Comment