Soczewki hybrydowe

Soczewki mają różne cechy i wykonane są z różnorodnych materiałów. Są miękkie, twarde, wykonane z silikonu oraz hydrożelu lub powstają z połączenia tych materiałów.

Soczewki hybrydowe są połączeniem soczewek twardych oraz miękkich. Są one przeznaczone dla osób cierpiących na deformacje rogówki, przepuszczają tlen i dostosowują się do oka. Zapobiegają bliznowaceniu rogówki, a ich ruchomość zapewnia wymianę łez.

Takie soczewki nie wysuszają ani nie podrażniają oka. Jest to ogromne wsparcie dla każdej osoby, przez co dzięki soczewkom żyje się lepiej, wygodniej, bez konieczności noszenia niewygodnych okularów.

Szkła kontaktowe oznaczają komfort oraz nowoczesność, dzięki czemu jakość funkcjonowania jest dzięki soczewkom o wiele lepsza niż z tradycyjnymi okularami. Soczewki mogą nosić ludzie młodzi, w średnim wieku oraz emeryci. Osoby zainteresowane szkłami kontaktowymi powinny kupować produkty znanych firm, mające odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Dzięki takim parametrom są one o wiele lepiej przyswajane przez oko i nie uszkadzają jego warstw.


Dla kogo przeznaczone są soczewki hybrydowe?

Soczewki kontaktowe hybrydoweSoczewki hybrydowe przeznaczone są dla osób, które nie chcą nosić całkiem sztywnych soczewek, oczekują komfortu noszenia, mają nadzieję na stabilny wzrok, aktywnych, obawiających się, że zgubią soczewki. Ich charakterystyczna sztywno-miękka konstrukcja dedykowana jest celom leczniczym, przez co zalecane są szczególnie osobom:

 • cierpiącym na problemy ze stożkiem rogówki,
 • ze zwyrodnieniem przezroczystym,
 • noszącym przez jakiś czas sztywne soczewki kontaktowe,
 • z astygmatyzmem, który pojawił się po przeszczepie rogówki lub mającym zdeformowaną rogówkę.

Tego rodzaju soczewki idealne są dla osób domagających się szczególnej uwagi oraz wsparcia dla wzroku. Dzięki szkłom kontaktowym możemy spokojnie pracować, żyć i wygodnie funkcjonować. Soczewki hybrydowe nie są wyczuwalne dla oka, wspomagają widzenie, poprawiają jego jakość oraz dodają pewności siebie każdej osobie.

Przeszkodą w noszeniu soczewek mogą jedynie być alergia lub psychika – niektóre osoby nie tolerują obcych ciał umieszczonych w oku. Ile musimy wydać na soczewki hybrydowe? Możemy zakupić takowe za kwotę rzędu kilkudziesięciu zł, możemy również postawić na znacznie droższe szkła kontaktowe, cechujące się świetną jakością.

Nie ma lepszych soczewek niż hybrydowe, szczególnie dla astygmatyków. Tego rodzaju soczewki kontaktowe są wyjątkowe i na pewno przydadzą się do celów leczniczych oraz kosmetycznych – niektóre szkła kontaktowe powiększają optycznie wzrok i dodają urody każdej osobie. Przed ich zakupem należy skonsultować się z okulistą, który podpowie nam, jakie soczewki hybrydowe będą dla nas odpowiednie.


Jak dbać o soczewki hybrydowe?

Podobnie jak w przypadku innych soczewek należy:

 • dbać o ich higienę,
 • starać się nie porysować soczewek,
 • przechowywać je w pojemniczku z płynem.

Soczewki hybrydowe RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych soczewek hybrydowych, dostępnych w dziale Szkła kontaktowe. Cechy charakterystyczne produktów hybrydowych – w nazwie znajdują się określenia takie jak np. for Astigmatism. Przed zakupem należy skonsultować się z okulistą odnośnie najlepszych dla nas szkieł kontaktowych.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

 • soczewki hybrydowe cena

5 Thoughts to “Soczewki hybrydowe”

 1. Aryry

  Hybrydy to bardzo ciekawe rozwiązanie. Osobiście używałem trzy, może cztery razy i byłem bardzo zadowolony. Problem jest taki, że soczewka hybrydowa nie podrażnia, co prawda, oka jednak mocno drażni portfel :/ Powiem szczerze, że nie mogę sobie pozwolić na to żeby używać ich na co dzień. Gdyby było to nieco tańszym rozwiązaniem to wtedy przesiadłbym się na hybrydy od razu. Jednak jeśli ktoś ma wystarczające środki to nie ma się nad czym zastanawiać.

 2. Tymek

  Jeżeli ktoś ma wrażliwe oczy i nie wie na co się zdecydować, to zdecydowanie hybrydowe soczewki kontaktowe to najlepszy wybór. Nie są drogie i przede wszystkim nie szkodzą naszym oczu, a to o nie właśnie chodzi. Bardzo ciekawy i dokładny materiał 😉

 3. Krystian

  Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego, że będę musiał nosić szkła kontaktowe, ale muszę powiedzieć, że przesiadka z okularów była bardzo przyjemna i z chęcią noszę soczewki. Soczewki hybrydowe spisały się u mnie znakomicie i nie zmienię ich na inne.

 4. Grześ

  Używałem różnych soczewek i soczewki hybrydowe to chyba jedne z moich ulubionych. Mają w sobie to coś, co sprawia, że oko czuje się zupełnie inaczej gdy je nosimy i nie jest podrażnione, gdy je ściągamy – ogromny plus!

 5. Marek

  Myślałem, że ceny soczewek hybrydowych są dużo wyższe, ale jak widać, nie ma aż takiej tragedii ;D od zawsze lubie nosić soczewki, bo jest dużo wygodniej i przejrzyściej niż w okularach. Kto nosił, ten wie 😉

Leave a Comment