Soczewki Big Eyes powiększające oczy

Soczewki są różne: kolorowe, jednodniowe, miesięczne, kwartalne, toryczne, sferyczne, progresywne, roczne, wśród nich są cieszące się coraz większą popularnością soczewki powiększające oczy.

Małe oczy nie stanowią wielkiego problemu, lecz skoro można skorygować optycznie ich rozmiar i podkreślić własną urodę, to takie rozwiązanie jest godne rozważenie. Nadaje się dla aktorek, modelek, ale także na co dzień. Takie soczewki powiększają tęczówkę i dodają jej głębi.


Rodzaje soczewek powiększających tęczówkę

Soczewki Big Eyes powiększają oczy, dodając im wyjątkowego uroku. Różne marki produkują podobne szkła kontaktowe, dbając o zadowolenie – szczególnie pań, ponieważ panowie nie przywiązują tak dużej wagi do wielkości oczu. Tego rodzaju soczewki kosztują około 60-100 złotych za parę, lecz nie są noszone na co dzień. Nosi się je od tak zwanego wielkiego dzwonu, czyli na specjalne okazje – ślub, przyjęcie, wielkie wyjście, znaczący egzamin.

soczewki kontaktowe powiększające oczyTego rodzaju soczewki mają kilka opcji – na dzień, tydzień, miesiąc lub kwartał. Każda z Pań znajdzie najlepszy rodzaj dla siebie. Soczewki mają moc od 0 do nawet -8 dioptrii. Poprawiają widzenie, a jednocześnie doskonalą wygląd, uwypuklając oczy, nazywane zwierciadłem duszy.

Na rynku dostępne są także soczewki o nazwie Barbie Eyes nie tylko zmieniające kolor tęczówki, ale także powiększające oczy – zajmują część białka i w ten sposób powiększają tęczówkę oka. Są one dwutonowe, powiększające oczy bez tak zwanego efektu sztuczności. Wykonano je metodą sandwich, czyli ulokowano pigment między warstwami materiału soczewkowego. Pigment nie styka się z gałką oczną i nie barwi jej, nie drażni, nie uczula. Soczewki dostępne są w opcji kwartalnej, są miękkie, mają uwodnienie 45 procent, dzięki czemu nie wysuszają nadmiernie oczu. Azjatki obdarzone małymi oczami kochają soczewki tego rodzaju – czują się z nimi lepiej, mają dzięki nim większe oczy, wyglądają pięknie i wyjątkowo. Od ponad 10 lat w krajach Azji takie soczewki są niezwykle popularne. Dzięki nim Azjatki, filigranowe, długowłose, ale małookie zyskały duże smoky eyes, bo taki efekt dają te szkła – powiększają oczy i dodają urody.

Polki także coraz częściej sięgają po szkła tego rodzaju, podobnie jak wszystkie kobiety na świecie mające bardzo małe oczy. Tego rodzaju soczewki są w pełni bezpieczne, jednak pod warunkiem, że są odpowiednio używane, konserwowane, przechowywane. Nie podrażniają, nie uszkadzają oczu, nie powodują komplikacji zdrowotnych. Każda z Pań powinna znaleźć soczewki dla siebie, a efektem będą duże i piękne oczy. Warto wybrać bezpieczne szkła, nawet wtedy, gdy są trochę droższe.


Uwaga na szkła a’la Lady Gaga

soczewki Big Eyes powiększające oczy
Soczewki powiększające oczy Big Eyes
Soczewki powiększające oczy wpisały się w rynek soczewek kontaktowych, które zakładamy raczej okazjonalnie. Eksperci przestrzegają przed szkłami kontaktowymi powiększającymi oczy a’la Lady Gaga. Są one niebezpieczne, ich pochodzenie jest nieznane, a efektem noszenia takich szkieł mogą być problemy ze wzrokiem. Stały się one modne po premierze piosenki tej artystki pt. Bad romance. Takie szkła są ryzykowne, mogą zepsuć wzrok, doprowadzić do alergii. Cena takich szkieł wynosi w granicach 80-100 złotych, ale może okazać się ceną zdrowia. Infekcje oczu, zniszczenie, czyli pogorszenie wzroku, a nawet utrata wzroku – taka może być cena noszenia modnych soczewek kontaktowych. Szkła zatwierdzono w Korei i Japonii, jednak USA i Polska nie dopuszczają ich do sprzedaży. Czarny rynek kwitnie, a elegantki bezkrytycznie kupują ten produkt. Nie konsultują zakupu z optykiem, okulistą czy optometrystą. Skutki noszenia tych szkieł bywają fatalne.

Konsument musi być ostrożny i nie powinien kupować szkieł, które mogą być niezwykle szkodliwe. Warto kupić dobre soczewki, rozmawiać z ekspertami przed zakupem i podchodzić ostrożnie do podejrzanie atrakcyjnych ofert. Niefrasobliwość w zakupie szkieł może powodować poważne komplikacje zdrowotne. W najlepszym przypadku może skończyć się na ostrej reakcji alergicznej, w skrajnych przypadkach dochodzi nawet do czasowej albo nawet trwałej ślepoty..


Soczewki powiększające oczy RANKING

Wybór szkieł kontaktowych Big Eyes wśród innych soczewek. Najczęściej wybierane pochodzą od marki Maxvue Vision.

Poniżej zestawienie najchętniej wybieranych soczewek powiększających oczy Big Eyes. Ranking powstał w oparciu o porównywarkę cenową i jest aktualizowany na bieżąco.


5 Thoughts to “Soczewki Big Eyes powiększające oczy”

 1. AniaA.

  Nie wiem czy komukolwiek to jest naprawdę potrzebne. Soczewka kontaktowa ma korygować wzrok i już. Przecież mamy tak piękne naturalne barwy oczu więc po co je zakrywać? Rozumiem chęć powiększenia źrenic jednak żadna sztuczna soczewka moim zdaniem nie odda ich prawdziwej, naturalnej głębi. To chyba rozwiązanie bardziej dla młodych ludzi, ja jako czterdziestolatka nie używałabym takich wynalazków. Może wynika to z tego, że mam piękne oczy 😉

 2. Renia

  Kupiłam u Was jakiś czas temu kolorowe soczewki big eyes i muszę powiedzieć, że jest to świetny produkt. Robią wrażenie, nie podrażniają oczy i muszę przyznać, że są warte każdych pieniędzy 😉

 3. Kamil

  Ja śmiało mogę polecić soczewki colourvue, bo używam ich już od jakiegoś czasu i nie zauważyłem żadnych niepożądanych działań. Nie podrażniają oka, nie są bardzo drogie i wydaje mi się, że jest to jeden z lepszych wyborów.

 4. Jola

  Na początku nie wierzyłam w jakiekolwiek działanie soczewki big eyes, ale faktycznie jest to uzasadnione. Kupiłam na próbę i zdecydowanie powiększają oczy, daje to ładny i rzucający się w oczy efekt 😉

 5. Marek

  Warto kupić sobie na próbę takie szkła powiększające oczy. Nie widziałem wcześniej takich, dopóki dziewczyna kolegi tego nie ubrała. Fajny efekt, ale nie wiem czy jest sens ubierać je codziennie.

Leave a Comment