Amol - zastosowanie i właściwości preparatu Twoje zdrowie 

Zastosowanie i właściwości amolu

Receptura, na której oparty został skład Amolu sięga podobno czasów wypraw krzyżowych. Wówczas to w komponowaniu i wytwarzaniu nalewek, wywarów oraz wyciągów z ziół specjalizowali się bracia z zakonu karmelitów. Jedna z ich receptur przetrwała aż do dnia dzisiejszego pod postacią popularnego leku – Amolu. Amol i jego skład 100g preparatu zawiera: 1g olejku z melisy indyjskiej, 1g kory, 2,4g kory cynamonu, 5,7g kory cytryny, 2,4g mięty pieprzowej, 2,4g lawendy, 17,23g mentolu, alkohol etylowy. Mentol wykazuje właściwości zmniejszające podrażnienie błony śluzowej, a także znieczulające. Działa na receptory zimna dając uczucie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Olejek z drzewa herbacianego i jego właściwości oraz zastosowanie Olejki 

Olejek z drzewa herbacianego. Krzew z Australii i jego właściwości

Olejek z drzewa herbacianego nawet nie pachnie jak herbata, którą parzymy sobie do kolacji czy śniadania. Krzew, z którego uzyskuje się olejek, pochodzi z Australii. Rdzenni mieszkańcy Antypodów od kilku wieków używają olejku z drzewa herbacianego jako sposobu na różne dolegliwości. Dzięki temu, że możemy dostać go w aptece, mamy szansę wypróbować magiczny lek Aborygenów. Właściwości olejku z drzewa herbacianego Aborygeni wykorzystywali olejek z drzewa herbacianego między innymi do dezynfekcji ran. Do produkcji olejku wykorzystuje się gałązki i liście krzewu. Jego skład gwarantuje liczne właściwości dla zdrowia i urody. Olejek…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
mniszek lekarski Zioła 

Mniszek lekarski

Popularnie mniszek lekarski uważany jest za uporczywy chwast, ponieważ jego pojedynczy korzeń wrasta głęboko w ziemię. Warto jednak pamiętać, że jest to także bardzo wartościowe zioło, które można wykorzystać w przypadku wielu schorzeń. Czym jest mniszek lekarski? Mniszek lekarski to pospolita roślina wieloletnia, która występuje w Europie i w Azji. Charakterystyczne są jej żółte kwiaty, które pojawiają się w maju i czerwcu. Kiedyś kwitnienie mniszka było dla rolników znakiem, że nadszedł czas sadzenia ziemniaków, ponieważ mniszek lekarski kwitnie wtedy gdy temperatura powietrza i gruntu osiągnie odpowiednią wartość. Warto zapamiętać, że…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Melisa lekarska działanie i zastosowanie Melisa Zioła 

Bogate zastosowanie melisy lekarskiej

Melisa lekarska (Melissa officinalis) znana jest z bogatych właściwości leczniczych, herbata z melisy jest naturalnym środkiem uspokajającym, odpręża i regeneruje system nerwowy, jest środkiem relaksującym oraz nasennym. Melisa ma również działanie przeciwskurczowe, działa też jako środek przeciwbólowy w przypadku migreny. Bogactwo zastosowań tej rośliny jest wręcz zdumiewające, melisa pobudza trawienie i wpływa na zwiększenie wydzielania soku żołądkowego, pomaga przy zespole przewlekłego zmęczenia, inhalacje natomiast są pomocne przy atakach alergii oraz kaszlu, kompresy z melisy likwidują bolesne obrzęki. Melisa i witamina C Roślina ta jest bogata w witaminę C, która w…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
szałwia lekarska Szałwia Zioła 

Szałwia lekarska – roślina doskonała

Szałwia – roślina znana od wieków. Trudno o drugie ziele o tak wszechstronnym działaniu. Nie tylko wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Radzi sobie ze stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej, przynosi ulgę w bólu gardła i leczy owrzodzenia. Pomaga osobom borykającym się z nadmierną potliwością. Poznajmy ją nieco bliżej. Długa historia Obecnie szałwia wydaje się być nieco zapomniana. Tymczasem już w starożytności znano tę roślinę i ceniono jej niezwykłe właściwości. Uważano, że skutecznie leczy bezpłodność i pomaga na ukąszenia węży. Stosowano ja nie tylko ja surowiec leczniczy – traktowana…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
szałwia omszona Szałwia Zioła 

Szałwia i jej zastosowanie oraz właściwości

Właściwości zdrowotne szałwii są znane już od wieków. Nawet jej nazwa pochodzi od łacińskiego salvus – a to z kolei oznacza zdrowie. Już starożytni wiedzieli zatem, czym zdecydowanie powinni się leczyć. Historia szałwii Szałwia pochodzi z regionu Morza Śródziemnego – obecnie rośnie jednak również poza obszarem samych ciepłych krajów, a uprawia się ją praktycznie wszędzie. Nic dziwnego – naprawdę pomaga w wielu stanach chorobowych. Starożytni traktowali szałwię jak roślinę magiczną. Przed wiekami stosowano ją jako remedium na różne schorzenia – takie, jak ukąszenia jadowitego węża, kłopoty związane z widzeniem oraz…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Olejek pichtowy z jodły syberyjskiej Olejki 

Olejek pichtowy pozyskiwany z jodły syberyjskiej

Olejek pichtowy zawdzięcza swoje właściwości drzewu, z którego się wywodzi. Jodła białokora, zwana również jodłą syberyjską oraz pichtą syberyjską, to roślina porastająca najczystsze i najdziksze rejony Syberii. Rośnie również w Chinach i Mongolii. Olejek produkuje się tylko młodych pędów jodły, dzięki czemu posiada on świeżość i cudowne właściwości, które doceniają wielbiciele medycyny naturalnej. Produkt stosowany jest zarówno pod kątem medycznym, jak też znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Tradycyjne metody produkcji olejku pichtowego pozwalają na zachowanie najlepszych właściwości soków jodły syberyjskiej. Wykonuje się tutaj między innymi destylację z użyciem pary wodnej.…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem