Olej z pestek dyni Olejki 

Olej z pestek dyni. Lekkostrawny olej o orzechowym zapachu

Olej z pestek dyni to produkt, który powinien zagościć w kuchni każdego, kto dba o zdrowie i przy okazji pragnie stosować lekkostrawne produkty. Właściwości oleju dyniowego wynikają z kombinacji nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie znajdziemy w jego składzie. Warto wiedzieć, że swoje cechy prozdrowotne olej zachowuje tylko wtedy, kiedy odpowiednio go przechowujemy. Trzymamy go w chłodnym miejscu i chronimy przed dostępem światła. Naturalny olej w sprzyjających warunkach zachowa swoją świeżość i swoje właściwości zdrowotne przez trzy miesiące. Olej z pestek dyni – bogactwo witamin i minerałów Niemal 80% tłuszczów zawartych w…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
sok z brzozy oskoła Brzoza Zioła 

Sok z brzozy

Zbierany wczesną wiosną sok z brzozy, zwany inaczej oskołą, mimo iż nie ma zachwycającego smaku, to wykazuje się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. W dawnych czasach ludzie leczyli sokiem z brzozy nowotwory, bóle reumatyczne oraz wrzody. Świeżo zebrany sok to prawdziwa rzeka witamin oraz minerałów, warunkujących zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie tkanek i narządów. Pozyskiwanie soku z brzozy i działanie Sok pozyskuje się z różnych części drzewa: pnia (oskoła, zawiera najwięcej witamin oraz minerałów) liści (sztuka niezwykle trudna, dlatego też upowszechniło się używanie brzozowych liści w charakterze okładów na obolałe stawy) dojrzewających pączków…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
lawenda fioletem pachnąca Lawenda Olejki Zioła 

Lawenda fioletem pachnąca

Jest jednym z popularniejszych w Polsce ziół. Jej ojczyzną są rejony Morza Śródziemnego, ale doskonale udaje się również na terenie naszego kraju. Lawenda. Roślina fioletem pachnąca. Krótka historia Lawenda to zioło znane już od czasów starożytnych. Już dawno Egipcjanie, Grecy oraz Rzymianie wykorzystywali jej cudowne właściwości. Przy jej pomocy balsamowali zwłoki, które w niezmienionym stanie trwały całe lata. Wykorzystywano ją również do leczenia rozmaitych przypadłości oraz aromatyzowania mydła i wody, w której zażywano kąpieli. Średniowiecze to czas, kiedy lawenda lekarska (inaczej lawenda wąskolistna) odgrywała ogromną rolę w praktykach religijnych. Podobnie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Sok z brzozy zwany oskołą Brzoza Zioła 

Brzoza i jej przeznaczenie oraz właściwości lecznicze oskoły

Mimo, iż ludzie kojarzą słowo „brzoza” jedynie z zabarwionym na biało drzewem, to jednak nie jest to skojarzenie poprawne. Mianem brzozy określa się pewien gatunek drzew oraz krzewów, które przynależą do rodziny brzozowatych. Tak naprawdę mnogości typów wchodzących w skład brzozy nie da się sprecyzować, gdyż w ich obrębie stale powstaje coraz to więcej mieszańców. Wyróżnia się jednak 30-60 głównych gatunków (oczywiście wszystko to pozostaje w zależności od konkretnej bazy taksonomicznej). Przeznaczenie i właściwości brzozy Ludzi jednak nie interesują (w większości) podziały na poszczególne gatunki. Bardziej interesujące są główne informacje…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
lawenda Lawenda Zioła 

Lawenda i jej właściwości lecznicze

Lawenda – ziele, dzięki któremu tworzy się jedne z najbardziej wartościowych olejków eterycznych. Posiada ono nie tylko liczne właściwości lecznicze, ale także wspomagające długie utrzymanie urody. Roślina ma bardzo przyjemny zapach, natomiast w smaku może szczypać i jest raczej gorzka. Jeżeli chodzi o cechy charakterystyczne lawendy, to nade wszystko rzucają się w oczy jej kwiaty – mogą mieć one bardzo intensywny kolor, od liliowego do mocnego fioletu (najpowszechniejsze). Istnieją również takie odmiany lawendy, których kwiaty mogą mieć barwę białą bądź różową – występują one jednak zdecydowanie rzadziej. Roślina ta charakteryzuje…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Olejek pichtowy z jodły syberyjskiej Olejki 

Olejek pichtowy pozyskiwany z jodły syberyjskiej

Olejek pichtowy zawdzięcza swoje właściwości drzewu, z którego się wywodzi. Jodła białokora, zwana również jodłą syberyjską oraz pichtą syberyjską, to roślina porastająca najczystsze i najdziksze rejony Syberii. Rośnie również w Chinach i Mongolii. Olejek produkuje się tylko młodych pędów jodły, dzięki czemu posiada on świeżość i cudowne właściwości, które doceniają wielbiciele medycyny naturalnej. Produkt stosowany jest zarówno pod kątem medycznym, jak też znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Tradycyjne metody produkcji olejku pichtowego pozwalają na zachowanie najlepszych właściwości soków jodły syberyjskiej. Wykonuje się tutaj między innymi destylację z użyciem pary wodnej.…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem