Dobry krem na zimę – co stosować dla lepszej ochrony skóry

Zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry, wymagający specjalnej pielęgnacji, zupełnie innej niż w porze letniej. Musimy zapewnić ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak mróz i wiatr, najlepiej sięgając po kosmetyki o działaniu odżywczym. Poza dopasowaniem produktów do intensywnych warunków pogodowych, pamiętajmy o indywidualnych potrzebach naszej skóry.

dobry krem na zimę


Czy istnieje idealny krem na zimę?

Skutki złej pielęgnacji, odczuwamy zimą bardzo szybko, skóra staje się widocznie przesuszona, ściągnięta i zaczerwieniona. Na szczęście, mamy coraz większy dostęp do odżywczych kosmetyków, które tworzą barierę ochronną, zapewniając uczucie komfortu. Wbrew pozorom w miesiącach zimowych, nadal musimy pamiętać o ochronie UV, ponieważ promieniowanie słoneczne, jest równie szkodliwe, a finalnie przyczynia się do pojawiania przebarwień czy pogłębiania zmarszczek. Poza filtrami UV, krem ochronny na zimę, powinien zawierać witaminy A, C, E, które wykazują działanie regenerujące, nawilżające, przeciwstarzeniowe, a także chronią przed wolnymi rodnikami, które zawiera np. smog. Dla złagodzenia oraz zapobiegania podrażnień, dobrze jeśli w składzie znajdzie się pantenol. Ważną rolę odgrywają też oleje i masła roślinne, które pełnią rolę emolientów, są nimi m.in. masło shea, oliwa z oliwek czy olej kokosowy. Krem do twarzy na zimę powinien zawierać oleje mineralne, czyli np. wazelinę, które nie wchłaniają się, ale dobrze natłuszczają skórę, tworząc warstwę ochronną, zabezpieczając ją przed przesuszeniem. Należy pamiętać, że osoby z problematyczną cerą, powinny unikać tych składników, gdyż mogą pogorszyć jej stan.

Zobacz również  Odtłuszczacz, czyli jaki cleaner do paznokci warto wybrać?

Szukasz dobrych kosmetyków na zimę? Sprawdź polskie kremy od AMVI Cosmetics: https://amvicosmetics.com/product/83/rozswietlajace-serum-do-twarzy-z-wit-c.


Czego unikać w zimowej pielęgnacji?

Krem na zimę nie powinien obciążać skóry, dlatego należy unikać preparatów o żelowej konsystencji, które nie wzmacniają bariery hydrolipidowej. Kontrowersyjnym tematem jest również zawartość wody w produktach. W codziennej pielęgnacji sprawia, że kosmetyk jest lżejszy i przyjemniejszy w aplikacji. Jeśli jednak planujemy przebywać bardzo długo na dworze przy ujemnej temperaturze, np. uprawiając sporty zimowe powinniśmy wybrać te o jej znikomej zawartości, by uniknąć pękania naczynek krwionośnych i wywołania podrażnień.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment