Soczewki całodobowe night&day

Soczewki kontaktowe w zależności od rodzaju mogą być przeznaczone do noszenia w dzień lub też zarówno w dzień, jak i w nocy. Rozróżnia się także szkła kontaktowe jednodniowe, 14-dniowe, miesięczne itp. Lubiane i często kupowane są również soczewki całodobowe, cechujące się określeniem night and day lub day and night. Tego rodzaju szkła kontaktowe można nosić przez cały dzień, od rana do wieczora, a praca w komputerze w takich soczewkach przebiega o wiele lepiej oraz wygodniej, jak również można w nich także spać.

Soczewki całodobowe night & day obecnie są oferowane w opcji dziennej, tygodniowej, miesięcznej, rzadko kiedy kwartalnej. Są one z pewnością wygodne, ale może warto czasami dać oczom odpocząć, chociażby podczas nocnego relaksu.

Soczewki kontaktowe całodoboweSzkła kontaktowe są znakomitym wyborem dla niemalże każdego – pozwalają odpocząć od tradycyjnych okularów, dyskretnie ukrywają również wadę wzroku, co ma znaczenie estetyczne i psychiczne dla samego użytkownika. Nie każda osoba potrafi zaakceptować soczewki, nie każda ma zamiar je nosić – nie ma takiego obowiązku. Można nosić okulary, można nosić soczewki, wybór należy do pacjenta. Panie malujące oczy powinny przemyśleć kwestię makijażu, ponieważ gdy tusz dostanie się do soczewki, może doprowadzić do jej mikrouszkodzenia.


Night & Day – wybór i higiena

Pamiętaj!
Całodobowe noszenie soczewek jest zalecane, ale tylko wtedy, gdy pacjent pracuje w nocy albo nie może odpowiednio zadbać o higienę soczewek. Wówczas lepiej zasnąć w szkłach kontaktowych, ale tylko przeznaczonych do całodobowego użytkowania. Każde inne koniecznie trzeba zdjąć na noc.

Soczewki night & day należy sprawdzać, a na początku ich noszenia koniecznie wybrać się do okulisty, który zbada oczy i sprawdzi, czy takie przez nas dobrane na pewno dobrze nam służą. Czasami lekarz zaleci stosowanie kropli nawilżających, które na pewno pomogą w podniesieniu komfortu noszenia.

soczewki kontaktowe całodoboweSoczewek nie należy mieć w oku podczas nakładania lub zmywania makijażu oczu, ponieważ wówczas mogą się one bardzo łatwo uszkodzić. Oczy męczą się w takich szkłach kontaktowych o wiele mniej niż w przypadku innych rodzajów.

Soczewki przepuszczają tlen i nawilżają oko, dlatego każda osoba powinna zadbać o jak najlepsze dostosowanie soczewek – gdy tylko pojawi się uczucie dyskomfortu, wówczas trzeba zmienić dotychczas użytkowane szkła na inne.


Na ile dni kupić soczewki?

Niektóre soczewki całodobowe można nosić przez cały długi miesiąc. Przy tak długim użytkowaniu często jednak na szkłach całodobowych osadzają się okruszki tuszu do rzęs, kosmetyków, wody, kurzu, co może znacząco niszczyć soczewki i podrażniać oczy. O wiele lepiej jest zdejmować soczewki na noc i nie narażać się na żadne ryzyko uszkodzenia.

Zanim pacjent wybierze soczewki musi odwiedzić okulistę celem dokładnego wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzenia niezbędnych badań. Ostateczne słowo w doborze soczewek należy do lekarza. Dobry okulista powinien zbadać pacjenta po tygodniu od momentu rozpoczęcia stosowania soczewek – dzięki temu dobierze najlepszy produkt dla danej osoby i nie narazi pacjenta na najmniejsze nawet sensacje związane z podrażnieniem oczu.


Jak nosić soczewki całodobowe?

Mimo całodobowego charakteru soczewek zaleca się wyjęcie soczewek z oka od czasu do czasu, opłukanie ich oraz zadbanie o higienę takich szkieł kontaktowych.

Soczewki są wspaniałym rozwiązaniem dla wielu osób, komfortowym w użytkowaniu i coraz chętniej wybieranym. Należy podczas ich użytkowania zwracać szczególną uwagę na kwestie higieniczne, gdyż wszelkie zanieczyszczenia okładające się na szkłach kontaktowych mogą doprowadzić do infekcji, co grozi niebezpiecznymi powikłaniami.


Soczewki całodobowe RANKING

Zestawienie uwzględniające najchętniej kupowane w sklepach online soczewki kontaktowe night & day. Warto sprawdzić ilość sztuk oferowaną w każdym opakowaniu.


5 Thoughts to “Soczewki całodobowe night&day”

 1. Mark

  Kiedy dowiedziałem się, że w ogóle istnieje coś takiego jak soczewka całodobowa byłem cały w skowronkach, dla mnie to było wybawienie. Mimo, że z soczewkami mam do czynienia (niestety) już od kilku lat, to zawsze trudność sprawiało mi ich odpowiednie umieszczenie w oku. Przy jednodniowych spędzałem pół godziny w łazience za każdym razem gdy chciałem je zdjąć lub założyć. Katorga. Aktualnie używam całodobowych miesięcznych i wreszcie to jest to. I wcale nie zauważyłem żeby się brudziły jakoś specjalnie, wystarczy raz na kilka dni przemyć oko solą fizjologiczną i jest ok. Polecam gorąco szczególnie osobom, którym nie po drodze z codziennym wkładaniem i wyjmowaniem soczewek.

 2. Krzysiek

  Soczewki całodobowe to bardzo dobre rozwiązanie, bardzo często stosowane jako rozwiązanie opatrunkowe. Tego typu soczewki nie należą do najtańszych ale wg ekspertów odznaczają się one najlepszą przepuszczalnością tlenu, co zapewnia oczom doskonałe warunki zbliżone do naturalnych. Można je nosić w trybie dzień i noc, ale warto moim zdaniem warto je zdjąć od czasu do czasu i przepłukać, dzięki czemu zapewnimy sobie jeszcze lepsze warunki noszenia soczewek.

 3. Arek

  Soczewka na dzień i na noc to generalnie bardzo fajne rozwiązanie i jak najbardziej mogę je polecić. Wygodnie się je stosuje, nie męczą bardzo oczu, ale wiadomo, że o zakrapianiu trzeba pamiętać 😉

 4. Maciej

  Jeżeli ktoś zapomina zdejmować soczewek, lub po prostu tego nie lubi, to warto zaopatrzyć się w soczewki na dzień i noc. Sam takich używam i jestem bardzo zadowolony. Ważne, żeby odpowiednio często zakrapiać oczy i je nawilżać 😉

 5. Jurek

  Firma Alcon robi bardzo dobrej jakości szkła day & night. Polecam. Dokładnie te, które znajdują się w zestawieniu produktów. Nie są dużo droższe niż zwykłe szkła, więc myślę, że warto 😉

Leave a Comment