szałwia lekarska Szałwia Zioła 

Szałwia lekarska – roślina doskonała

Szałwia – roślina znana od wieków. Trudno o drugie ziele o tak wszechstronnym działaniu. Nie tylko wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Radzi sobie ze stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej, przynosi ulgę w bólu gardła i leczy owrzodzenia. Pomaga osobom borykającym się z nadmierną potliwością. Poznajmy ją nieco bliżej. Długa historia Obecnie szałwia wydaje się być nieco zapomniana. Tymczasem już w starożytności znano tę roślinę i ceniono jej niezwykłe właściwości. Uważano, że skutecznie leczy bezpłodność i pomaga na ukąszenia węży. Stosowano ja nie tylko ja surowiec leczniczy – traktowana…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
szałwia omszona Szałwia Zioła 

Szałwia i jej zastosowanie oraz właściwości

Właściwości zdrowotne szałwii są znane już od wieków. Nawet jej nazwa pochodzi od łacińskiego salvus – a to z kolei oznacza zdrowie. Już starożytni wiedzieli zatem, czym zdecydowanie powinni się leczyć. Historia szałwii Szałwia pochodzi z regionu Morza Śródziemnego – obecnie rośnie jednak również poza obszarem samych ciepłych krajów, a uprawia się ją praktycznie wszędzie. Nic dziwnego – naprawdę pomaga w wielu stanach chorobowych. Starożytni traktowali szałwię jak roślinę magiczną. Przed wiekami stosowano ją jako remedium na różne schorzenia – takie, jak ukąszenia jadowitego węża, kłopoty związane z widzeniem oraz…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Przyczyny i objawy powstawania żylaków Twoje zdrowie Żylaki 

Przyczyny, objawy i leczenie żylaków kończyn dolnych

Wśród najczęściej spotykanych schorzeń nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, wysoką pozycję zajmują żylaki kończyn dolnych. Zmiany żylakowe mają charakter trwały i nie ustępują samoistnie, przez co niezbędna jest klasyczna interwencja chirurgiczna lub też wykorzystanie nowoczesnych metod leczenia. Przyczyny żylaków kończyn dolnych Wśród najczęstszych grup ryzyka i przyczyn powstawania tego schorzenia wyróżnić można uwarunkowania mające związek z: predyspozycjami genetycznymi trybem życia – głównie w pozycji stojącej lub siedzącej częstymi zaparciami ciążą płcią Różnice między żylakami pierwotnymi a wtórnymi W przypadku żylaków pierwotnych ich powstawanie jest samoistne i…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Terapia lecznicza przy żylakach kończyn dolnych Twoje zdrowie Żylaki 

Terapia lecznicza przy żylakach kończyn dolnych

Brak aktywności ruchowej na co dzień negatywnie wpływa na nasz organizm. Siedzący tryb życia jest przyczyną wielu schorzeń niosących znamiona cywilizacyjnych. Szczególnie dokuczliwą przypadłością są żylaki kończyn dolnych, które dotykają coraz większe grono osób już w wieku średnim. Zmiany chorobowe najczęściej atakują niewielkie naczynia włosowate u kobiet, a trakcie rozwoju choroby dochodzi do ataku na większe żyły. W początkowym stadium pojawiają się niewielkich rozmiarów pajączki (charakterystyczne kreski o ciemnym zabarwieniu i punkty, które niosą informację o rozwijającym się schorzeniu). Rozpocznij leczenie możliwie jak najszybciej Kluczową rolę w leczeniu żylaków kończyn…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem