Soczewki kontaktowe kolorowe

Soczewki kontaktowe ułatwiają życie osobom mającym problemy ze wzrokiem. Aktorzy kupują soczewki, aby zmienić kolor oczu i lepiej wcielić się w daną rolę. Kolorowe soczewki przydadzą się też osobom biorącym udział w karnawale, balu, zabawie.

Inny kolor oczu zaskakuje otoczenie i podnosi jakość życia danej osoby. Szkła kontaktowe mogą być niebieskie, zielone, brązowe, czarne, ale też czerwone, żółte, pasiaste, we wzory geometryczne.

Soczewki są bardziej komfortowe od okularów, jednak każda osoba wie, że trzeba używać ich ostrożnie, myć w dedykowanych do tego celu płynach, przechowywać w odpowiednim pojemniku. Soczewki kontaktowe kolorowe mogą kosztować z reguły kilkadziesiąt złotych. Jest to spory wydatek jak na jeden wieczór, ale można traktować go jako część kreacji. W promocji czasami można nabyć tego rodzaju soczewki za 40-50 złotych, co jest godną rozważenia ofertą cenową.

Niższa cena powinna być raczej powodem do niepokoju niż radości. Najtańsze soczewki mogą być przeterminowane lub pochodzić z niepewnego źródła. I to właśnie tego rodzaju produkt jest najbardziej niebezpieczny. Efekt kolorystyczny czasami zależy od naturalnego koloru oczu, który może zmienić odcień soczewki na ciemniejszy lub jaśniejszy.


Efekt kolorowych soczewek

soczewki kontaktowe koloroweSoczewki kolorowe nazywane są też soczewkami kosmetycznymi (wariant tzw. zerówek, bez funkcji korygujących). Mogą delikatnie podkreślać barwę tęczówki, ale mogą też diametralnie odmienić kolor oczu, nadając im kolor czerwony, różowy, żółty, pomarańczowy – tego rodzaju efekt jest idealny na Halloween lub tym podobne okazje. Mogą też korygować wzrok, korygując astygmatyzm. Soczewki zerówki jedynie zmieniają kolor. Bez zmiany wzroku, czyli bez efektu leczniczego. Takie soczewki noszą często aktorki, modelki oraz inne osoby pracujące niejako własnym wyglądem fizycznym.

Szkła określane mianem wild eyes dają efekty specjalne dzięki na przykład wzorkom na tęczówce lub możliwością świecenia w ciemnościach. Soczewki kolorowe są bezpieczne, przepuszczają tlen, jednak nie powinny być kupowane z niepewnych źródeł. Soczewki muszą być markowe i w pełni bezpieczne, te kupione na bazarze mogą uszkodzić oczy i doprowadzić w skrajnych przypadkach nawet do do ślepoty. Nie o taki efekt jednak chodzi. Licencja, bezpieczeństwo, jakość – takie są cechy dobrych soczewek.


Przeznaczenie soczewek kolorowych

soczewki koloroweMocno nasycone barwą soczewki utrudniają widzenie. Można je nosić przez jeden wieczór, a później najlepiej wyrzuć tego rodzaju szkła kontaktowe. Kolorowe soczewki dla astygmatyków mogą być stosowane, jednak wybór takich szkieł jest bardziej ograniczony, ponieważ ta wada wzroku niesie ze sobą poważne ograniczenia. Nie wolno kupować tego rodzaju soczewek na własną rękę. Astygmatyk musi zakup omówić z optometrystą. Jest to bardzo ważne, aby nie zaszkodzić sobie w najmniejszej nawet mierze.

Szkła kontaktowe kolorowe są szkłami noszonymi od czasu do czasu (zwykle przez jeden dzień), nie natomiast przez długie miesiące. Dlatego o wiele lepiej kupić szkła wyjątkowej jakości, aby nie narażać się na żadne sensacje związane z ich stosowaniem.

Miękkie soczewki kolorowe oferowane są również w wersji korekcyjnej, dla osób z wadą wzroku. W tego typu szkłach możemy chodzić bez problemu na co dzień, gdyż mają one właściwości lecznicze. Dzięki nim uzyskujemy również pożądaną zmianę koloru tęczówki.

Kosmetyczne soczewki kolorowe, które nie posiadają właściwości korygujących, określane są mianem zerówek. Ich zadaniem jest jedynie poprawa estetyki naszych oczu poprzez nadanie im wyrazistego koloru.

Kiedy najczęściej wybieramy szkła kolorowe?

 • zabawy Andrzejkowe,
 • Sylwester,
 • oficjalne imprezy firmowe i integracyjne,
 • Halloween,
 • wielkie uroczystości, np. wesele, gale, pokazy mody.

Soczewka w wersji delikatnego odcienia ma za zadanie wzmocnić nasz kolor oczu oraz dodać refleksy o różnorodnych kolorach. Niezależnie od wybieranego wariantu zasady pielęgnacji są dokładnie takie same – odpowiedni płyn do soczewek do czyszczenia powierzchni z osadów białkowych oraz innych zanieczyszczeń, przechowywanie w pojemnikach o wysokiej sterylności.

Soczewki kontaktowe muszą mieć dobrą jakość, odpowiednią cenę i pochodzić z pewnego źródła. Bazar jako miejsce zakupu szkieł kontaktowych jest raczej kiepskim rozwiązaniem, które trzeba omijać szerokim łukiem. Tylko sprawdzony salon optyczny daje gwarancję dobrej jakości produktów tego rodzaju. Zachęca się stosowanie soczewek kolorowych na wyjątkowe okazje, nie natomiast do cyklicznego noszenia na co dzień. Do codziennego stosowania lepiej wybrać klasyczne soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe czy też miesięczne.


Soczewki kolorowe RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych kolorowych szkieł kontaktowych. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Przy wyborze konkretnych szkieł kontaktowych zwracajmy uwagę na ich kolor. Najczęściej spotykane opcje: green, blue, black, aqua, honey.


5 Thoughts to “Soczewki kontaktowe kolorowe”

 1. Sammy

  Super sprawa! Dla mnie “must have” na każdą większą imprezę! Zmiana koloru oczu i od razu wyglądam inaczej, szczególnie jeśli zmienimy drastycznie, np. z jasnego niebieskiego na ciemny brąz. Fajnie też wyglądają różnokolorowe oczy. Jedna soczewka kolorowa do lewego oka, inna do drugiego i mamy super efekt. Warto też pomyśleć o soczewkach, które tworzą nam wzór na oczach, wygląda to nieziemsko! Cenowo też nie jest źle, także nic tylko kupować 🙂

 2. Kaja

  Soczewki kontaktowe o różnych kolorach to genialna sprawa! Z koleżanką kupiłyśmy sobie na imprezę, to wszyscy po kilku głębszych byli w szoku 😀 Można łączyć kolory, jest duży wybór 🙂 Ważne by je tylko odpowiednio pielęgnować, a posłużą nam przez jakiś czas. Bardzo polecam na różne zabawy i imprezy, bo można kogoś nieźle zaskoczyć 😀

 3. Nikuashi

  Byłem kiedyś na zlocie mangi i zauważyłem dużo osób o czerwonych oczach. Byłem po prostu w szoku, bo myślałem, że mi się coś w głowie pomieszało 😀 Sam używam soczewek i zainteresowałem się tym tematem, trafiając na ten materiał, za co bardzo dziękuję! Kupiłem kolorowe soczewki kontaktowe i efekt jest niesamowity, mam nadzieję, że zaskoczę kogoś tak samo, jak zaskoczyli mnie 😀

 4. Ania

  Bardzo fajne są soczewki kolorowe. Można zrobić na kimś mega wrażenie, na przykład na imprezie 😉 Nie kosztują dużo, więc na jakieś specjalne okazje, jak chociażby Halloween można się na to pokusić.

 5. Karina

  Generalnie to takie szkła kontaktowe z zabarwieniem to super sprawa 😀 koleżanka przyszła kiedyś w takich na imprezę i byłam po prostu pod wrażeniem, fajnie to wygląda i daje mega efekt.

Leave a Comment