Soczewki dwutygodniowe

Dwutygodniowe soczewki można kupić i wypróbować przez okres dwóch tygodni, po tym czasie można wymienić je na inne – dzienne, miesięczne lub szkła kwartalne. Należy o nie dbać, przechowywać w pojemniku, stosować płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych rekomendowany przez producenta lub eksperta.

Soczewki należy wymieniać dokładnie tak często, jak zaleca okulista. Nie wolno nosić ich dłużej niż ich przeznaczenie, gdyż niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni szkła kontaktowego czy też infekcji oka.


Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

 • Poprawiają widzenie, poruszają się wraz z ruchami gałek ocznych, pozwalają dostrzec detale.
 • Dzięki nim widzi się wyraźnie, nawet w słabym oświetleniu.
 • Nie zachlapią się podczas deszczu, pozwalają widzieć w każdych warunkach pogodowych.
 • Nie zaparują, gdy wchodzi się do pomieszczenia z mroźnego powietrza.
 • Dzięki soczewkom możliwy jest aktywny tryb życia.
 • Soczewki są lżejsze od okularów, nie zsuwają się ze spoconego nosa, nie obcierają nosa i uszu.
 • Pozwalają nosić gogle podczas uprawiania jazdy na nartach, nie spadają podczas jazdy na łyżwach.

Soczewki dwutygodnioweMożna z nimi łączyć okulary przeciwsłoneczne, można eksponować piękny makijaż oczu, a rzęsy bez okularów wydadzą się o wiele dłuższe, gęstsze i piękniejsze.

Soczewki posiadają filtr UV chroniący rogówkę i gałkę oczną przed szkodliwym promieniowaniem. Część firm oferuje bezpłatne próbne szkła kontaktowe, doradza na miejscu i poleca dobrego specjalistę.

Samodzielny dobór soczewek nie jest rekomendowany, tego typu decyzje należy skonsultować z okulistą. Nieodpowiednio dobrane mogą pogorszyć wzrok, doprowadzić do uczuleń, infekcji, a nawet powodować ślepotę.

Soczewki można kupić w sklepie tradycyjnym lub internetowym, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z salonów optycznych lub alternatywnie skonsultować chęć zakupu z ekspertem. Dobrym rozwiązaniem jest przymierzyć soczewki – pierwszy kontakt da am informację odnośnie ich wygody oraz dopasowania.

Szkła kontaktowe wykonane z silikonu i hydrożelu (nowoczesny proces technologiczny pozwala na uzyskanie lepszych parametrów dotlenienia) odpowiednio dobrane nie powinny powodować uczuleń oraz infekcji, a zapewniają komfort i wygodę noszenia.


Dla kogo soczewki 14-dniowe?

Szkła kontaktowe dwutygodniowe są rekomendowane dla osób posiadających dużą wrażliwość gałek ocznych, które ze względu na kwestie higieniczne poszukują bardziej optymalnych rozwiązań niż soczewki miesięczne czy też roczne. W zależności od modelu możemy wybrać soczewki noszone jedynie w trybie dziennym, zdejmowane na noc, lub też takie przeznaczone do stosowania zarówno w dzień, jak i w nocy.

Wersje korekcyjne szkieł dwutygodniowych są dokładnie takie same jak w przypadku innych odmian – mogą być progresywne, toryczne, sferyczne. Należy stosować je – zgodnie z instrukcjami – maksymalnie przez 14 dni. Ze względu na krótszy okres przydatności soczewki dwutygodniowe są wykonane z materiałów o większym stopniu wrażliwości na czynniki mechaniczne oraz większej miękkości. Wszelkie decyzje zakupowe należy ustalać z naszym okulistą.


Soczewki dwutygodniowe RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych szkieł kontaktowych, wśród których znajdują się również soczewki dwutygodniowe. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


3 Thoughts to “Soczewki dwutygodniowe”

 1. Paula

  Polecam soczewki marki Johnson&Johnson. Jeszcze nigdy nie miałam z nimi żadnego problemu. Żadnej infekcji, podrażnień, nic z tych rzeczy. Cenowo być może nie są najtańsze ale uważam, że lepiej zapłacić nieco więcej i mieć komfort noszenia i świadomość, że oku nic nie grozi. Dwutygodniówki to chyba najlepsze rozwiązanie, nie ufam np. miesięcznym soczewką, po prostu nie wierzę, że nie mają złego wpływu na oko i nie gromadzą bakterii.

 2. Kamil

  Ja osobiście noszę szkła dwutygodniowe. Jest to chyba najwygodniejsze dla mnie, bo potem soczewki wydają się już mniej higieniczne, a w przypadku mojej pracy zmienianie ich co jakiś czas jest bardzo istotne.

 3. Maria

  Ja właśnie najczęściej wybieram soczewki kontaktowe na dwa tygodnie. Według mnie to najwygodniejsze wyjście, bo jednak miesięczne to trochę za długo, a tygodniowe za krótko, więc ten tydzień więcej jest idealny.

Leave a Comment