Amol - zastosowanie i właściwości preparatu Twoje zdrowie 

Zastosowanie i właściwości amolu

Receptura, na której oparty został skład Amolu sięga podobno czasów wypraw krzyżowych. Wówczas to w komponowaniu i wytwarzaniu nalewek, wywarów oraz wyciągów z ziół specjalizowali się bracia z zakonu karmelitów. Jedna z ich receptur przetrwała aż do dnia dzisiejszego pod postacią popularnego leku – Amolu. Amol i jego skład 100g preparatu zawiera: 1g olejku z melisy indyjskiej, 1g kory, 2,4g kory cynamonu, 5,7g kory cytryny, 2,4g mięty pieprzowej, 2,4g lawendy, 17,23g mentolu, alkohol etylowy. Mentol wykazuje właściwości zmniejszające podrażnienie błony śluzowej, a także znieczulające. Działa na receptory zimna dając uczucie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
sok z pokrzywy Pokrzywa Zioła 

Sok z pokrzywy

W zielarstwie pokrzywa stosowana jest tak naprawdę od bardzo wielu lat. Najlepiej jest korzystać z pokrzywy własnej, hodowanej na zamkniętej plantacji i poddanej ścisłej kontroli, a także pielęgnowanej w sposób naturalny – bez dodatku chemii. Jest ona wówczas o wiele zdrowsza niż ta, którą kupujemy w sklepach. Oczywiście, nie mając możliwości samodzielnej hodowli pokrzywy, możesz zdecydować się na taką ze sklepu zielarskiego. Źródło witamin i minerałów W pokrzywie znajdziemy ogromne ilości witamin i minerałów. To prawdziwe źródło żelaza, krzemu, wapnia, manganu, potasu, miedzi oraz witamin takich jak C, B, K,…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
lawenda fioletem pachnąca Lawenda Olejki Zioła 

Lawenda fioletem pachnąca

Jest jednym z popularniejszych w Polsce ziół. Jej ojczyzną są rejony Morza Śródziemnego, ale doskonale udaje się również na terenie naszego kraju. Lawenda. Roślina fioletem pachnąca. Krótka historia Lawenda to zioło znane już od czasów starożytnych. Już dawno Egipcjanie, Grecy oraz Rzymianie wykorzystywali jej cudowne właściwości. Przy jej pomocy balsamowali zwłoki, które w niezmienionym stanie trwały całe lata. Wykorzystywano ją również do leczenia rozmaitych przypadłości oraz aromatyzowania mydła i wody, w której zażywano kąpieli. Średniowiecze to czas, kiedy lawenda lekarska (inaczej lawenda wąskolistna) odgrywała ogromną rolę w praktykach religijnych. Podobnie…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
pokrzywa zwyczajna Pokrzywa Zioła 

Pokrzywa – wykorzystanie właściwości leczniczych zioła

Najbardziej rozpowszechnioną z rodziny pokrzywowatych jest pokrzywa zwyczajna. Można ją spotkać praktycznie wszędzie – rośnie głównie w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Afryce Północnej. Z tych krajów i kontynentów rozpowszechniła się również na inne terytoria – nie rośnie może na nich tak bogato, jednakże na pewno można ją tam spotkać. Chcąc znaleźć pokrzywę w jej naturalnym środowisku, należy udać się do wilgotnych lasów oraz zarośli. Często spotyka się ją także na siedliskach ruderalnych, które znane są ze swojej żyzności. W podobnych miejscach pokrzywa jest szczególnie rozpowszechniona. Zastosowanie pokrzywy zwyczajnej Chociaż…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
lawenda Lawenda Zioła 

Lawenda i jej właściwości lecznicze

Lawenda – ziele, dzięki któremu tworzy się jedne z najbardziej wartościowych olejków eterycznych. Posiada ono nie tylko liczne właściwości lecznicze, ale także wspomagające długie utrzymanie urody. Roślina ma bardzo przyjemny zapach, natomiast w smaku może szczypać i jest raczej gorzka. Jeżeli chodzi o cechy charakterystyczne lawendy, to nade wszystko rzucają się w oczy jej kwiaty – mogą mieć one bardzo intensywny kolor, od liliowego do mocnego fioletu (najpowszechniejsze). Istnieją również takie odmiany lawendy, których kwiaty mogą mieć barwę białą bądź różową – występują one jednak zdecydowanie rzadziej. Roślina ta charakteryzuje…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem
Olejek lawendowy na bóle głowy i bóle miesiączkowe Lawenda Olejki Zioła 

Olejek lawendowy. Lawenda i jej dobroczynny wpływ na nasz organizm

Olejek lawendowy znany jest od dawna. Jego zapach wykorzystuje się z powodzeniem w aromaterapii. Jeśli chcemy poznać jego właściwości, warto zaopatrzyć się w buteleczkę olejku i używać go w kominku do aromaterapii lub dodając do kilka kropli do kąpieli. Olejek lawendowy, obok olejku z drzewa herbacianego, może być stosowany bezpośrednio na skórę. Zazwyczaj poleca się rozpuszczanie olejków eterycznych w wodzie lub innej cieczy. Słodko-ziołowy zapach roznoszący się znad kominka do aromaterapii niesie ze sobą sporo zalet. Lawenda na depresję, bezsenność i bóle głowy Olejek lawendowy poleca się osobom, które mają…

cały artykuł lub poradnik z rankingiem