Naklejki na paznokcie

Każda kobieta chce mieć piękne paznokcie, lecz nie zawsze umiemy samodzielnie wykonać misterne zdobienia czy grafiki. Oczywiście możemy umówić się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, ale to sporo kosztuje.

Na szczęście istnieje sposób na szybkie i tanie ozdobienie naszych paznokci w domowym zaciszu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalne naklejki.

Naklejki na paznokcie to najszybszy i najprostszy sposób uzyskania doskonałych zdobień na paznokciach. Nie potrzeba do tego dużych zdolności manualnych, potrzebna jest jedynie cierpliwość podczas nakładania. Czym warto kierować się wybierając konkretny produkt tego typu?


Rodzaje naklejek na paznokcie

ozdoby na paznokcieWymienić można co najmniej kilka rodzajów naklejek na paznokcie. Podstawowy podział to:

 • naklejki zwykłe,
 • naklejki wodne.

Warto jednak pamiętać, że obecnie można również znaleźć produkty, które można aplikować na dwa sposoby – tak jak zwykłe naklejki oraz tak, jak naklejki wodne. Wybór zależy od tego, co woli dana osoba i z którym produktem tego typu radzi sobie najlepiej. Zazwyczaj naklejki tego typu są uniwersalne – przeznaczone zarówno do paznokci pokrytych zwykłym lakierem, jak i hybrydowym.


Zwykłe naklejki – co je wyróżnia?

Zwykłe naklejki to te, które można od razu nakleić na przygotowane wcześniej paznokcie. Można spotkać różne ich formy – zazwyczaj są grubsze od naklejek wodnych i są wykonane z folii. Dzięki temu tradycyjne naklejki mogą mieć formę 3D i posiadać dodatkowe zdobienia, na przykład w postaci cyrkonii. 

 • Wadą takiego rozwiązania jest to, iż niekiedy zwykłe naklejki na paznokcie nieznacznie odklejają się na brzegach. Trzeba zwrócić na to uwagę zwłaszcza w przypadku, gdy tą metodą zdobione są paznokcie pokryte lakierem hybrydowym – by móc utrwalić efekt wraz z warstwą lakieru top, naklejki muszą przylegać idealnie.
 • Zaletą zwykłych naklejek przeznaczonych na paznokcie jest to, że każda osoba, nawet jeśli nie miała wcześniej czasu na ćwiczenia, poradzi sobie z ich nałożeniem. Ten produkt najlepiej sprawdza się w przypadku, gdy mają one stanowić dodatkowe zdobienie, nakładane na kolorowy lakier. Co jednak w sytuacji, gdy ktoś oczekuje bardziej całościowego efektu?
Zobacz również  Masażer do stóp

Naklejki zwykłe są trudniejsze w nałożeniu. Papier, na którym są przyklejone, jest grubszy. Co więcej zwykłe naklejki mają tendencję do odstawania. Jednak jeśli mimo to chcemy ich użyć warto na początku zrobić sobie pełen manicure hybrydowy. Następnie nakleić wybrany wzór, posmarować dodatkową warstwą top coatu i utwardzić pod lampą. Jeśli naklejka mimo to zacznie odstawać, nie mamy wyboru – musimy zmyć cały lakier i wykonać cały manicure od nowa.


Naklejki na paznokcie RANKING

Zestawienie najczęściej oferowanych naklejek na paznokcie.


Naklejki wodne – szybkie zdobienie całych paznokci

Naklejki wodne na paznokcie to doskonały sposób szybkiego zdobienia części, a nawet całych paznokci. W przypadku naklejek pokrywających całe paznokcie warto pamiętać, że ich nałożenie wymaga nieco więcej wprawy w porównaniu do produktów tego typu, które stanowią tylko dodatkową ozdobę. W ich przypadku zazwyczaj nie ma problemu z ich poprawną aplikacją. Naklejki przeznaczone do nałożenia na całą płytkę paznokcia mogą być jednokolorowe lub posiadać określone, często wymyślne wzory. Ich cena nie zawsze musi świadczyć o jakości, często jednak bogato zdobione naklejki są droższe.

Nakładanie naklejek wodnych

Obecnie nakładanie naklejek na paznokcie nieco różni się od standardowego. Naklejki tego typu, które były sprzedawane kilka lat wcześniej nakładało się poprzez zamoczenie i przyklejenie obrazka bezpośrednio z papierowej warstwy. Obecnie tego typu naklejka nadal ma formę zmywalnego tatuażu, jednak nakłada się ją zsuwając część z obrazkiem z papierowej części i nakłada się na paznokieć. Taki sposób aplikacji ma na celu precyzyjne umieszczenie naklejki w wybranym miejscu – dopóki naklejka nie wyschnie, możliwe jest jej przesuwanie po płytce paznokcia.

Zobacz również  Korektor mineralny - sposób na ukrycie niedoskonałości

Naklejki wodne działają podobnie jak zmywalne tatuaże, które pamiętamy z dzieciństwa. Co będzie nam potrzebne, żeby wykonać taka ozdobę? Stosunkowo niewiele. Musimy pamiętać o:

 • naklejkach,
 • pęsecie,
 • kieliszku z wodą,
 • wacikach,
 • nożyczkach.

Na początku malujemy paznokcie lakierem i czekamy, aż wyschną. Potem wybieramy wzorek, który najbardziej nam się podoba. Starannie go wycinamy i moczymy w wodzie. Musimy pamiętać o zdjęciu folii ochronnej.

Naklejkę najlepiej przytrzymywać pęsetą, wtedy mamy pewność, że jej nie uszkodzimy. Przykładamy wzór na paznokieć i czekamy chwilę. Potem ostrożnie zdejmujemy papier, który ją chronił.

Gdy nasza wymarzona naklejka jest na swoim miejscu musimy znowu poczekać, aż dokładnie wyschnie. Kiedy to nastąpi gotowy paznokieć starannie malujemy top coatem.

Naklejki wodne na paznokcie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych wodnych naklejek do paznokci.


Nakładanie naklejek na lakier hybrydowy

Zobacz również  Ciśnieniomierz

Większość zwykłych i wodnych naklejek można nakładać także na paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym. Dla pewności jednak lepiej jest kierować się informacjami, które producent umieścił na opakowaniu. Standardowe naklejki, jak już wyżej wspomniano, mogą odklejać się od paznokci. Dlatego w przypadku lakieru hybrydowego wybrać te naklejki, które są cieńsze – powinno to pozwolić na ich lepsze przyleganie. Naklejki na paznokcie hybrydowe mogą mieć także formę naklejek wodnych. Te zazwyczaj przylegają idealnie, ponieważ zawsze są niezwykle cienkie.

Można wyróżnić dwie metody nakładania naklejek na paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym:

 • Pierwsza z nich zakłada aplikację po utrwaleniu kolorowej warstwy, jeszcze bez lakieru top coat. Należy przy tym pamiętać o przetarciu paznokci cleanerem.
 • Druga metoda zakładana nakładanie naklejek po nałożeniu lakieru top – w takim wypadku naklejki pokrywa się zwykłym bezbarwnym lakierem, co pozwala na ich łatwą zmianę.

Naklejki na paznokcie RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych naklejek do paznokci.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

 • https://idbajosiebie net/naklejki-na-paznokcie/

Powiązane poradniki i rankingi

12 Thoughts to “Naklejki na paznokcie”

 1. Gośka

  Jestem Wam bardzo wdzięczna za ten artykuł! Wszystko elegancko wytłumaczone i rozpisane czarno na białym, coś pięknego! 😀 Zdecydowanie najlepszy poradnik jaki znalazłam w necie. Rankingi są genialnym ułatwieniem bo od razu można sobie zamówić wszystko do domu (ja tak zrobiłam). Pozdrawiam 🙂

 2. Natalia

  Świetny artykuł! Można sobie wszystko fajnie porównać i dowiedzieć się ciekawych porad 🙂 Osobiście zdecydowanie preferuję naklejki wodne, ponieważ te zwykłe zbyt często się odklejały i nie były takie wytrzymałe. Korzystam z naklejek NeoNail i śmiało mogę polecić 🙂

 3. Sabina

  Zaczęłam stosować wodne naklejki kilka miesięcy temu i od razu się w nich zakochałam! Są świetne! Bardzo trwałe, aplikacja też nie stanowi większych problemów, a wręcz przeciwnie – lubię to robić 😀 Chyba jeszcze w tym tygodniu zamówię jakieś nowe wzory z tego rankingu 😛

 4. Izaa85

  Myślałam, że wiem już wszystko o paznokciach i naklejkach, ale jednak ten artykuł uświadomił mi że tak nie jest 😀 Dużo cennych porad, do których będę się stosowała przy następnych nakładaniach naklejek! Osobiście korzystam z wodnych naklejek na paznokcie hybrydowe, co do kolorystyki to zmieniam ją praktycznie co chwilę 😛

 5. Grażyna

  Ostatnio sporo eksperymentowałam z naklejkami na paznokcie i po kilku testach doszłam do wniosku, że najlepsze są naklejki wodne. Jest to chyba najprostsze i najszybsze rozwiązanie – przynajmniej dla mnie. Efekt końcowy jest naprawdę robi wrażenie (jeśli zrobimy wszystko jak należy).

 6. queen111

  Jeśli mam być szczera to jeszcze nigdy nie korzystałam z takich naklejek na paznokcie hybrydowe. Jest to coraz bardziej popularne i zaczęłam o tym trochę czytać i myślę, że najwyższa pora, żeby zamówić kilka naklejek i szablonów i się pobawić 🙂

 7. Hania

  Naklejanie na paznokcie naklejek jest banalnie proste, wymaga tylko małej wprawy ale każda z nas, która dba o paznokcie poradzi sobie bez problemu. Najlepsze są chyba wodne, bo najszybciej możemy je zaaplikować, ale lubię też zwykłe bo wzory z cyrkoniami są świetne. Sam artykuł mówi wszystko o naklejkach więc dodawać nic nie trzeba 😉

 8. Jolanta

  Kiedyś kupiłam córce naklejki na paznokcie. Były to naklejki wodne. Szła na urodziny do koleżanki i tam z dziewczynkami zachwycały się jak świetnie wyglądają paznokcie z naklejkami, aż sama kiedyś spróbowałam i szczerze to od jakiegoś czasu sporadycznie z córką ich używamy 😉 Wpis bardzo fajny, dużo przydatnych rzeczy. Pozdrawiam.

 9. marcelina

  Sama używam czasami naklejek wodnych na paznokcie, bo jest to najszybsza droga. Fajnie można skomponować paznokcie, jest dużo różnych wzorów, a cena nie jest wygórowana, więc można sobie pozwolić na kilka różnych.

 10. Malwina

  Naklejki to takie uzupełnienie paznokci, czasami subtelne a czasami ekstrawaganckie – zależnie od tego jakie naklejki kupimy. Naklejki na paznokciach hybrydowych prezentują się super. Są bardzo dobre i mogę je każdej polecić!

 11. Kaja

  Naklejki na paznokcie używam gdy tylko mogę – bardzo fajnie można robić kombinacje z różnymi lakierami i daje to super efekty. Nie kosztuje to dużo, a można zrobić na prawdę ładne i estetyczne paznokcie 😉

 12. Maja

  Naklejki na paznokcie wkręcił się u mnie dopiero, jak córka w przedszkolu przyszła z pięknymi paznokciami, to zobaczyłam, że faktycznie to nie żadne kicz tylko można zrobić ciekawą kompozycję. Kwestia kilku złotych, a daje bardzo fajny efekt wizualny 😉

Leave a Comment