Suszarka do włosów

Według zaleceń lekarzy nie powinniśmy wychodzić z domu z mokrymi włosami. Jeżeli jednak bierzesz prysznic rano, to wysuszenie włosów może być problemem – nie zawsze zdążą wyschnąć same. Zamierzasz skorzystać suszarki? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia.

Suszarki to urządzenia bardzo praktyczne – pozwalają szybko wysuszyć mokre włosy. W zależności od tego, jak zbudowana jest suszarka i w jakie funkcje została wyposażona, z powodzeniem może też pomóc w ułożeniu nawet najbardziej fantazyjnej fryzury. Wszystko to sprawia, że każda kobieta korzysta z suszarki – na co dzień lub sporadycznie. Jeżeli zastanawiasz się, czy w twojej łazience może znaleźć się najlepsza suszarka do włosów, to odpowiedź jest prosta: tak. By jednak rzeczywiście tak się stało, przed zakupem powinnaś poświęcić czas na zapoznanie się z asortymentem sklepów i ofertą producentów. Dzięki temu wybierzesz takie urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.


Jakie suszarki są dostępne w sklepach?

Suszarki do włosówSklepów oferujących artykuły małego AGD jest w Polsce sporo. W każdym z nich znajdziesz co najmniej kilka modeli suszarek. Jak wybrać najlepsze urządzenie? Zacząć trzeba od tego, że dostępny na półkach sprzęt można podzielić na suszarki przeznaczone dla profesjonalistów (salonów fryzjerskich), do użytku domowego i turystyczne.

Urządzenia zaprojektowane z myślą o fryzjerach wyróżniają się przede wszystkim jakością wykonania i parametrami. Do tej grupy produktów należy np. suszarka z dyfuzorem czy suszarka z jonizacją. Profesjonalne urządzenia są wyposażone w dłuższy kabel, są również większych gabarytów. Dlaczego? Większość producentów stosuje lepsze komponenty, by urządzenie służyło dłużej. Wszystko to przekłada się na cenę suszarki – jest ona zazwyczaj znacznie wyższa niż cena suszarki przeznaczonej do użytku domowego.

Suszarki do użytku domowego, w porównaniu do suszarek produkowanych z myślą o salonach fryzjerskich, są mniejsze i tańsze, ale nie oznacza to, że są gorsze. Większość producentów wyposaża swoje produkty w szereg funkcji, by zachęcić potencjalnych użytkowników właśnie do swojego urządzenia. Efektem tego jest również szeroki wybór takich suszarek.

suszarka do włosówNajmniejszą popularnością wśród klientów cieszą się suszarki turystyczne. Nic dziwnego, bo są one zaprojektowane z myślą o sporadycznym użytkowaniu – w trakcie pobytu poza domem. Cechami charakterystycznymi suszarek turystycznych są ich wymiary i waga – to urządzenia najmniejsze i lekkie. Oznacza to również to, że najczęściej nie są wyposażone w wiele funkcji.


Suszarka z dyfuzorem. Czy taką opłaca się zakupić?

Jako osoba poszukująca suszarki z pewnością zauważyłaś, że w sklepach są dostępne suszarki z dyfuzorem. Czy opłaca się taką kupić? Podstawową sprawą jest to, że dziś dyfuzor to zazwyczaj dodatkowa nakładka, którą bez trudu można zdjąć i zastąpić inną. Producenci suszarek proponują klientom dwa rodzaje nakładek – z krótkimi końcówkami i długimi końcówkami.

Suszenie włosów suszarką z dyfuzorem wyposażonym w krótkie końcówki pozwala zwiększyć objętość włosów. Urządzenie takie jest zatem idealne, gdy masz cienkie włosy. Po taką suszarkę powinnaś również sięgnąć, gdy twoje włosy są kręcone, bo tego typu dyfuzor zapobiega puszeniu się włosów. W efekcie nie będziesz musiała martwić się tzw. „szopą”.

Suszarka z dyfuzorem może być wyposażona także w długie końcówki. Korzystając z takiej, możesz unieść włosy u nasady. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz, by fryzura nie była oklapnięta. Jeżeli masz grzywkę, to również powinnaś korzystać właśnie z takiego urządzenia.

Suszarki do włosów z dyfuzorem RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych suszarek do włosów z dyfuzorem. Ranking powstał w oparciu o porównywarkę cenową i jest aktualizowany na bieżąco.


Zima nie jest wyrozumiała dla włosów. Czy pomoże suszarka z jonizacją?

Jeżeli regularnie sięgasz po suszarkę, to z pewnością wiesz, że niekiedy włosy po wysuszeniu są bardzo naelektryzowane. Wówczas trudno je okiełznać i nawet najbardziej starannie wykonana fryzura może prezentować się marnie. Zjawisko to nasila się zwłaszcza zimą, gdy – poza używaniem suszarki – przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, to suszarka z jonizacją może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

W odróżnieniu od innych suszarek, suszarka z jonizacją to produkt wyposażony w generator jonów. Jak on działa? W trakcie pracy urządzenia, generator wytwarza jony ujemne. Efektem tego jest neutralizowanie jonów dodatnich, które wytwarzają się w czasie suszenia. Fryzura się nie puszy – pozostaje gładka, prezentując się nienagannie.

Suszarki do włosów z jonizacją RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych suszarek do włosów z jonizacją. Ranking powstał w oparciu o porównywarkę cenową i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaką regulację nawiewu i temperatury ma dobra suszarka?

Produkowane jeszcze kilka lat temu suszarki były znacznie uboższe i to zarówno jeżeli chodzi o wyposażenie, jak i możliwości. Dziś sytuacja prezentuje się inaczej – suszarki to nowoczesne urządzenia, które pozawalają nie tylko wysuszyć włosy, lecz także stworzyć wybraną fryzurę. By jednak rzeczywiście tak było, przy wyborze tego urządzenia powinnaś zwrócić uwagę na dwa parametry. Mowa tu o sile nawiewu i regulacji temperatury.

Najlepsza suszarka, jaką można znaleźć w sklepach, będzie wyposażona w regulację nawiewu i temperatury. Zwróć uwagę, że producenci oferują suszarki o różnych parametrach, jeżeli chodzi właśnie o regulację. W najprostszych modelach takich funkcji nie będzie. Dobra suszarka do użytku domowego będzie wyposażona w co najmniej 2-stopniową regulację nawiewu i temperatury. Profesjonalny sprzęt dedykowany fryzjerom jest pod tym względem jeszcze lepszy – najczęściej posiada 4-stopniową regulację nawiewu i temperatury, a dodatkowo ma nawiew zimnego powietrza.


Piękne i zdrowe włosy a suszenie

Nie od dziś wiadomo, że suszenie włosów może niszczyć włosy. Jak temu zapobiec? Jest kilka sposobów. Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na to, czy wybrany sprzęt posiada odpowiednie zabezpieczenia. Takimi są specjalne powłoki, np. ceramiczne. Efekt ich zastosowania jest taki, że suszarka nie nagrzewa się w jednym miejscu – temperatura zostaje rozprowadzona równomiernie.

Jeżeli chcesz, by zakupiona suszarka była komfortowa w użytkowaniu, to przy jej wyborze zwróć uwagę na jej wykończenie (rączka powinna być wykonana z materiałów antypoślizgowych), długość kabla i to, czy producent zastosował filtry ochronne. Te ostatnie działają wówczas, gdy do urządzenia przedostanie się np. kurz czy włosy.


Suszarki do włosów RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych suszarek do włosów. Ranking powstał w oparciu o porównywarkę cenową i jest aktualizowany na bieżąco.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

 • https://idbajosiebie net/wlosy/suszarka-do-wlosow/
 • suszarka do włosów polecam

5 Thoughts to “Suszarka do włosów”

 1. Bożenka

  Moja suszarka do włosów sprawuje się świetnie od jakiś pięciu lat, a nie jest to żaden topowy model. Powiem szczerze, że nie widzę sensu w wydawaniu nie wiadomo jak dużych pieniędzy na suszarkę. Swoją kupowałam w dużym sieciowym sklepie, kosztowała niecałe sto złotych i naprawdę się sprawdza. Mam jednak pytanie dotyczące suszarek podróżnych. Czy ktoś może polecić solidną i dość mocną suszarkę niewielkich rozmiarów? Może być składana.

 2. Virtu

  Także i ta suszarka została wyposażona w funkcję jonizacji, która wygładza nasze włosy i zapobiega ich elektryzowaniu. Model Babyliss iPro Silence 6614 to suszarka, która jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także posiada dużo funkcji przydatnych w profesjonalnej pielęgnacji włosów.

 3. Olena

  Wybór odpowiedniej suszarki do włosów wcale nie jest taki prosty, sama mam dość delikatne włosy i nie chce ich zbytnio przesuszać, dlatego dobry sprzęt jest podstawą. Ciekawy poradnik, widać też wiele innych na ten temat poradnikowy.net/suszarki-do-wlosow-powinny-miec-no-wlasnie-czy-wiesz-co-powinna-miec-suszarka-do-wlosow/ i sądzę, że to bardzo przydatne, szczególnie gdy naprawdę zależy nam na zadbaniu o siebie i swoje włosy.

 4. Ewa

  Ja mam suszarkę babyliss D322E, ma niewielkie rozmiary i jest lekka, a na tym mi zależało, bo studiuje zaocznie i co drugi weekend z całym “tobołkiem” podróżuję 150 km do koleżanki na noc, więc im mniej do dźwigania, tym lepiej.
  Poza tym moc ma naprawdę dobrą, silny strumień powietrza, byłam zdziwiona jak szybko suszy. Nie chciałam wielu funkcji czy końcówek, bo to mnóstwo pieniędzy. Moja suszarka nie kosztowała nawet 80 zł 😉

 5. dobierajka.pl

  Jest wiele świetnych suszarek, jednak najpopularniejszy zawsze jest Philips. Warto jednak czasami wybrać marki mniej popularne.

Leave a Comment