Krem przeciwzmarszczkowy 40+

Już za młodu powinniśmy otoczyć skórę szczególną opieką, gdyż odpowiednia codzienna rutyna pozwoli nam zmniejszyć efekty uboczne spowodowane ekspozycją skóry na słońce, innymi czynnikami zewnętrznymi oraz nieubłaganym procesem starzenia. Osoby w wieku 40+ muszą już zwracać jeszcze baczniejszą uwagę na kwestię pielęgnacji cery. Chcąc zachować młodzieńczy wygląd musimy już zawczasu przedsięwziąć odpowiednie kroki.


Skóra 40+ jest uboższa o składniki odżywcze

Skóra u osób 40+ charakteryzuje się znaczącym spadkiem poziomu różnych hormonów i czynników wzrostu. Uszkodzenia komórek są zauważalne w wielu tkankach, w tym również tych znajdujących się tuż pod skórą. W rezultacie nasza skóra regeneruje się znacznie wolniej.

Kobiety w wieku 40+ i 50+ doświadczają dużych zmian hormonalnych, co objawia się menopauzą powodującą drastyczny spadek produkcji hormonów przez jajniki: estrogenu i progesteronu. Utrata tych hormonów powoduje spadek syntezy kolagenu, elastyny ​​i innych składników znajdujących się w skórze, zmniejsza się wytwarzanie sebum (łój skórny), co prowadzi do rozrzedzenia, suchości skóry i innych niekorzystnych zmian. Warto zauważyć, że skutki spadku poziomu testosteronu u mężczyzn są podobne, jednak nie odbywają się one w sposób tak szybki i nagły.

Zobacz także nasz kolejny poradnik – Kremy na zmarszczki 50 plus

Wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego 40+ powinien być uzależniony m.in. od stanu naszej cery, wieku, stylu życia czy też składników odżywczych w nim zawartych.
Wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego 40+ powinien być uzależniony m.in. od stanu naszej cery, wieku, stylu życia czy też składników odżywczych w nim zawartych.
Kolejny problem to liczne zapalenia skóry. Wraz z wiekiem zapalenie skóry spowodowane jest zazwyczaj nadprodukcją mediatorów odpowiedzi zapalnej (cytokiny, prostaglandyny i inne) oraz nieprawidłową aktywnością pewnych komórek układu odpornościowego. Zapalenie zwiększa produkcję szkodliwych wolnych rodników i prowadzi do uszkodzenia komórek, zwiększonej degradacji tkanek skóry i innych problemów.


Charakterystyczne zmiany skórne u osób 40+

  • nadmierne wysuszenie zewnętrznej warstwy naskórka (stratum corneum), w efekcie czego skóra jest matowa i spieczona,
  • osłabienie skóry właściwej, która jest odpowiedzialna za jej wytrzymałość, jędrność i sprężystość, co w konsekwencji prowadzi do przyspieszonego powstawania głębokich zmarszczek,
  • pogłębienie zmarszczek, w tym przede wszystkim mimicznych i spowodowanych nadmiernym ruchem twarzy, co prowadzi do odkładania się fałdów skórnych,
  • pogłębienie nierównomiernej pigmentacji, przebarwień, widocznych naczynek, zaczerwienień i innych objawów związanych ze starzeniem się skóry,
  • utrata tkanki tłuszczowej podskórnej i wiotczenie mięśni twarzy, które dają obraz w postaci zmęczonej twarzy.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy zminimalizować objawy starzenia się skóry, a nawet niektóre z nich skutecznie zwalczyć. Zadbajmy o naszą skórę już dziś!

Potrzeby skóry 40+ => Jaki krem liftingujacy do twarzy?


Kremy przeciwzmarszczkowe 40+ RANKING

Najchętniej wybierane produkty w sekcji kremy przeciwzmarszczkowe 40+ na podstawie porównywarki cenowej.


Jak zadbać o skórę w wieku 40+?

O tym należy pamiętać przy codziennej pielęgnacji cery:

  • Nawodnienie. Objaw suchości skóry jest powszechny u osób po 40. roku życia. Pamiętajmy jednak, że utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest tylko jednym z czynników, które mogą przyczynić się do widocznego odmłodzenia cery.
  • Kosmetyki na zmarszczki. Zalecane dla osób 40+ są kremy i preparaty zawierające retinoidy (pochodne kwasowe witaminy A), witaminę C (m.in. kwas L-askorbinowy i niektóre z jego pochodnych). Dodatkowo wspomaganie procesu odmłodzenia mogą nas zapewnić zawarte w kremach m.in. kwas liponowy, peptydy miedzi.
  • Uzupełnianie estrogenu i progesteronu. Badania pokazują, że uzupełnianie poziomu hormonów płciowych poprzez miejscowe stosowanie, zwłaszcza estrogenów i progesteronu, poprawia nawilżenie skóry, redukuje zmarszczki i przyspiesza regenerację naskórka. Ze względu na fakt, że niewielkie ilości estrogenów są wchłaniane do krwiobiegu, takie leczenie powinno być podjęte tylko pod opieką i za zgodą lekarza. Nie próbujmy tego bez jego nadzoru.
  • W razie konieczności złuszczajmy skórę. Naskórek u osób 40+ często staje się bardziej suchy i grubszy, ponieważ jego komórki (keratynocyty) nie są już tak szybko wymieniane. W rezultacie skóra może być nadmiernie sucha i posiadać nierówną fakturę. Jeśli zauważymy te zmiany, złuszczanie może pomóc w okresowym przywróceniu jej młodzieńczego wyglądu dzięki usunięciu nadmiaru martwych keratynocytów z powierzchni skóry. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać, gdyż możemy doprowadzić do przewlekłego podrażnienia skóry, co z kolei może się skończyć przyspieszeniem procesu starzenia się skóry. Z powodzeniem można zacząć od łagodnych mechanicznych zabiegów złuszczających, a jeśli te nie są wystarczające, spróbujmy łagodnych złuszczających związków, takich jak kwasy alfa i beta-hydroksylowe.
  • Ograniczenie degradacji macierzy skóry poprzez hamowanie aktywności MMP. Jednym z czynników powodujących degradację macierzy skóry pogarsza, co przyspiesza procesy starzenia, jest wzrost aktywności tzw. metaloproteinaz macierzy (MMP).
  • Leczenie zaburzeń pigmentacyjnych. Problemy związane z prawidłową pigmentacją skóry, takie jak się plamy starcze, są bardzo powszechne u osób po 40-ce. Najczęściej są spowodowane nieprawidłowym (z reguły zwiększonym) wytwarzaniem melaniny. Często problem ten można poprawić przez stosowanie miejscowych środków rozjaśniających skórę, z których większość hamuje syntezę melaniny.
  • Stosowanie toksyny botulinowej na zmarszczki. Zmarszczki mimiczne są szczególnie widoczne i rozwijają się w obszarze, w których ruchy twarzy powodują odkładanie i tworzenie fałdów skórnych. U osób 40+ są one często widoczne, w ich przypadku stosuje się zazwyczaj kremy przeciwzmarszczkowe 40+, interwencje laserowe czy też peelingi chemiczne, a także terapie botoxem (wstrzyknięcie podskórne toksyny botulinowej). Botox zmniejsza lub eliminuje ich przyczynę, czyli ruchy mimiczne twarzy, przez co w większości przypadków zmniejsza poziome zmarszczki, maskuje linie czoła między brwiami, redukuje kurze łapki i pionowe zmarszczki górnej wargi.

Wiele problemów związanych ze skórą u osób 40+ może być minimalizowana poprzez miejscowe zabiegi w postaci kremów przeciwzmarszczkowych i delikatnych peelingów chemicznych. W przypadku bardziej zaawansowanych zmarszczek warto wybrać odpowiednie leczenie dla konkretnego problemu i znaleźć odpowiedniego specjalistę, z którym się skonsultujemy.

Interwencja bardziej inwazyjna może zawierać lasery, wypełniacze aplikowane przez skórę, peelingi chemiczne przy użyciu bardziej intensywnych kwasów czy też wspomniane już zastrzyki z toksyny botulinowej. Wiele zabiegów ma charakter nieinwazyjny lub też minimalnie inwazyjny, inne wiążą się z koniecznością interwencji skalpelem i powstaniem ran ciętych na skórze.


Jaki krem 40+ zatem wybrać?

Zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych 40+ jest spowolnienie procesu pogłębiania się zmarszczek, a także wspomaganie włókien elastyny i kolagenu, minimalizowanie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry. Na charakterystyczne bruzdy nosowo-wargowe z pewnością przyda się kwas hialuronowy.

Co powinien zawierać krem 40+?

  • witamina C – wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry wspomagając proces syntezy kolagenu, co przekłada się na większą jędrność oraz elastyczność,
  • retinol (prowitamina A) – stymuluje proces odnowy skóry i produkcję kolagenu, wspomaga procesy regeneracyjne, co przyczynia się do spłycania zmarszczek,
  • filtr UV (szczególnie pomocne przy silnej ekspozycji na słońce) – nieorganiczne składniki blokują i pochłaniają promienie UV przekształcając je w ciepło,
  • proteiny ryżu albo pszenicy – pomagają w utrzymaniu odpowiedniego napięcia skóry,
  • antyoksydanty – szczególnie koenzym Q10, witamina E oraz wspomniany już kwas askorbinowy – stanowią ochronę przed szkodliwym działaniem toksycznych związków zwanych wolnymi rodnikami.

Powinniśmy dodatkowo pamiętać o tym, aby zakupić krem osobno na dzień i osobno na noc. Pielęgnacja skóry twarzy to proces długoterminowy – efekt stosowania preparatów ze wspomnianymi powyżej składnikami odżywczymi może być widoczny dopiero po kilku miesiącach. Ze względu na tendencję cery dojrzałej do przesuszania się (z powodu zmniejszania się bariery hydrolipidowej) warto zaopatrzyć się w kremy o gęstej konsystencji. To pozwoli na odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie naskórka.


Kremy przeciwzmarszczkowe 40+ najczęściej oferowane RANKING

Poniżej znajduje się przydatny ranking dla osób, które poszukują kremu przeciwzmarszczkowego 40+ w sklepach internetowych. Pochodzi on z porównywarki cenowej i zawiera najchętniej wybierane pozycje wśród kremów stosowanych na zmarszczki 40+.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

  • kremy do twarzy 40 ranking
  • krem przeciwzmarszczkowy 40
  • krem przeciwzmarszczkowy 40 ranking
  • krem po 40 roku życia ranking
  • krem przeciwzmarszczkowy ranking
  • kremy do twarzy 40
  • najlepsze kremy po 40
  • dobre kremy po 40 opinie
  • https://idbajosiebie net/jaki-krem/krem-przeciwzmarszczkowy/krem-przeciwzmarszczkowy-40/

13 Comments

  • Oprócz dobrego kremu po 40-tce ważna jest profilaktyka dnia codziennego, czyli oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie skóry. Wyrobienie w sobie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna pozwolą nam dłużej cieszyć się młodzieńczym wigorem, a to przekłada się także na stan naszej cery 🙂 Ruch bowiem pozwala na lepsze dotlenienie naszej cery, dzięki czemu szybciej przebiegają w niej procesy regeneracyjne. Bez tych nawyków żaden, nawet najlepszy kremik na zmarszczki nam nie pomoże Drogie Kobitki 🙂 Zatem dbajmy o siebie, szczególnie po 40. roku życia.

  • Ja mam 40 lat i mocno odczulam różnicę, bo wzięłam się za siebie i strasznie schudłam, przez co moje zmarszczki na twarzy są znacznie bardziej widoczne niż gdybym miała więcej kilogramów. Teraz używam oeparol stimulance i jest ok, skóra jest ładnie napięta, chyba udało mi się trochę zatrzymać czas 🙂 a i co mnie zdziwiło, jest to dermokosmetyk, wiec mega bezpieczny, a ja strasznie zwracam uwagę na takie rzeczy, bo moja skora średnio reaguje na cokolwiek

  • Sama niesety zostałam obdarzona suchą skórę po mamie i mam skłonność do zmarszczek. Trochę zazdroszczę mojej siostrze, która ma tłustą skórę ale jest bardziej jędrna ( chociaż ona oczywiście narzeka, że jej się taka skóra nie podoba) Wracając do tematu to obecnie używam bardzo fajnego serum do twarzy richevon. I osobiście jestem z niego bardzo zadowolona: ładnie nawilżyło skórę, dobrze współgra z podkładem i rzeczywiście znikają pierwsze małe zmarszczki mimiczne.

  • Dwa kosmetyki, które polecam:
    peeling enzymatyczny sylveco – delikatny i ma o wiele lepsze działanie niż peelingi ziarniste
    serum richevon, o którym pisze tutaj koleżanka. Bardzo fajnie nawilża i mam wrażenie również, ze prasuje co mniejsze zmarszczki (te mimiczne).

  • Sama ostatnio trochę bawię się w robienie kosmetyków samodzielnie.Zrobiłam sobie nawet niewielkie laboratorium w domu. Szkoda tylko,że nie mam tyle czasu na robienie ich codziennie ( no i jednak zdarzyło się,ze cos mi nie wyszło). to richevon to gdzie dostanę i ile kosztuje?

  • Cześć, mam 42 lata i poszukuję jakiegoś kosmetyku odpowiedniego dla mnie. Czy jest ktoś w stanie coś mi polecić? Czy ktoś stosował kosmetyki podane w artykule? Są skuteczne? A może stosujecie coś innego?

  • Niektórzy mówią, że ciężko dobrać krem do twarzy na zmarszczki, albo, że nie mają one w ogóle żadnego działania. Ja stosuję jeden od pół roku i widzę poprawę. Małą bo małą, ale jest. Krem nie jest drogi i starcza na pare tygodni, więc można się szarpnąć 😉

  • Ciężko mi było znaleźć naturalny krem na zmarszczki, nie lubię żadnych dziwnych specyfików, raczej zawsze stawiam na jak najprostsze w składzie i niezbyt skomplikowane. Na lato ważne jest jednak dla mnie by był filtr UV bo moja skóra jest bardzo wrażliwa.

  • lidia – też stawiam na naturalność, dlatego też od paru lat istnieje dla mnie tylko jedna marka, jeśli chodzi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe – Richevon.
    Moja skóra nie toleruje chemii, słabych składów, sztucznych konserwantów.

  • Ja próbowałam stosować przeróżne kosmetyki, ale stwierdziłam w pewnym momencie, że szkoda mi kasy na drogie kremy, które niekoniecznie są skuteczne. No i postanowiłam kupić coś tańszego, ale naturalnego. I trafiłam na kosmetyki AVA, na serię Opuntica z opuncją figową. Bardzo fajne kremiki.

  • Od jakiegoś czasu kupuje kosmetyki na beesthetic.pl. Polecam bo mają naturalne składniki, produkt jest polski, bezpieczny dla zdrowia, myślę, że też będziesz zadowolona z tej opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *