Odtłuszczacz, czyli jaki cleaner do paznokci warto wybrać?

Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jednym ze sposobów na ich piękno jest manicure hybrydowy, który obecnie jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów upiększających. 

Lakier hybrydowy charakteryzuje się pięknym połyskiem. Aby manicure był trwały i długo utrzymał się na paznokciach ważne jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Zadbane i mocne paznokcie wzmocnią jego efekt.

odtłuszczacz zmywacz do paznokci

Codzienna pielęgnacja paznokci i skórek sprawi, że manicure o każdej porze dnia i nocy będzie wyglądał idealnie. Prawidłowo przygotowana płytka paznokcia musi być całkowicie odtłuszczona. Dodatkowo należy usunąć wszystkie skórki wokół każdej płytki, natomiast po zakończeniu manicure również należy zadbać o odtłuszczanie warstwy topu.

Manicure hybrydowy ze względu na swoją cenę zyskał na popularności wśród domowych salonów piękności. Jednak, zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domowych warunkach należy przestrzegać tych samych zasad.


Przygotowanie płytki paznokcia przed nałożeniem lakieru hybrydowego – usunięcie skórek

Jeżeli chcemy by rezultat jakiejkolwiek czynności przez nas wykonywanej był ładny i długotrwały musimy się do niej przygotować. Poprawne przygotowanie płytki paznokcia warto rozpocząć od usunięcia wszystkich skórek w jej obrębie. Można to zrobić przy pomocy drewnianej szpatułki lub za pomocą cążek, albo wykorzystując frezarkę. Aby usuwanie skórek było dużo łatwiejsze należy zastosować preparat do zmiękczania skórek. Jego skład i właściwości sprawiają, że po nałożeniu preparatu wszystkie skórki miękną ich odsunięcie nie sprawi żadnego kłopotu.

Zobacz również  Jaki termometr bezdotykowy warto kupić?

Wybierając preparat do usuwania skórek należy zwrócić uwagę na skład produktu. W żadnym wypadku nie może on być tłusty. Częstym błędem jest zmiękczanie skórek oliwą z oliwek lub innymi substancjami zawierającymi sylikon. Oba produkty sprawiają, że nawet jeśli użyjemy płynu do odtłuszczania paznokci, pozostanie on tłusty, a jak wiadomo tłusta powierzchnia sprawia, że przyczepność jest mniejsza. Dlatego jedynym rozsądnym sposobem jest użycie profesjonalnego płynu zmiękczającego.

Po całkowitym usunięciu skórek należy dokładnie umyć dłonie oraz paznokcie, aby ciepła woda miała szansę spłukać resztki preparatu. Ta czynność jest równie ważna co samo usuwanie skórek, ponieważ choć zmiękczacz jest odpowiednim środkiem, to nawet jego pozostałość utrudni wykonanie paznokci hybrydowych.


Prawidłowe odtłuszczenie paznokci kluczem do sukcesu

Jeśli paznokcie zostały już oczyszczone ze skórek wokół nich, należy przejść do kolejnego etapu, czyli do odtłuszczenia powierzchni na którą będzie nakładany lakier hybrydowy. Odtłuszczanie to bardzo ważny etap, ponieważ jego prawidłowe przeprowadzenie zdecyduje, czy manicure w ogóle utrzyma się na paznokciach. Jak wiadomo tłusta powierzchnia nie ma przyczepności, a przecież chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie dłużej niż kilka dni.

Analizując odtłuszczacze dostępne na rynku należy zwrócić uwagę na ich rodzaje. Zmywacz do paznokci to formuła, którą stosuje się bezpośrednio na naturalną płytkę paznokcia przed rozpoczęciem nakładania lakieru hybrydowego. W jego składzie nie może znaleźć się żadna substancja oleista, która zniszczy nam cały efekt manicure, a przede wszystkim wpłynie na jego trwałość. Zadaniem odtłuszczacza jest dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na płytce paznokcia, a jego właściwości antybakteryjne i dezynfekujące sprawią, że paznokieć będzie idealnie przygotowany do zabiegu kosmetycznego.

Zobacz również  Lipofilling – skuteczna i bezpieczna metoda modelowania sylwetki!

Bardzo często jako zamiennik odtłuszczacza do paznokci stosuje się tak zwany cleaner. Można to zrobić jedynie wtedy, gdy dobierzemy odpowiedni rodzaj cleanera. Na rynku znajdują się takie, które można stosować bezpośrednio na płytkę paznokcia, takie które stosuje się na wierzchnią warstwę hybryd oraz cleanery 2w1. Decydując się na cleaner nie można pomylić jego rodzaju. Używając nieodpowiedniego preparatu podczas odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia zniszczymy efekt przygotowań, a przecież nie o to nam chodzi.

cleaner Semilac - odtłuszczacz zmywacz do paznokci 500 ml
cleaner Semilac – odtłuszczacz zmywacz do paznokci 500 ml

Dlatego przed nałożeniem lakieru hybrydowego warto zastosować odpowiedni odtłuszczacz do paznokci, czyli zmywacz, który jest dedykowany właśnie do tego etapu manicure. Wszelkie eksperymenty nie są w tym czasie pożądane. Prawidłowe przygotowanie płytki to podstawa.


Wykończenie manicure – odtłuszczanie hybryd

Położenie ostatnie warstwy lakieru, czyli tzw. top coat i utwardzenie go pod lampą to nie koniec manicure hybrydowego.

Ostatnią czynnością musi być odtłuszczenie, ponieważ podczas utwardzania wierzchniej warstwy, tak jak podczas każdej poprzedniej również wytworzy się klejąca warstwa dyspersyjna. Ostatnią warstwę lakieru należy odtłuścić w przeciwieństwie do poprzednich. Odtłuszczacz do hybryd to preparat, który powoli łatwo się jej pozbyć. Na tym etapie właśnie idealnie sprawdzi się wspomniany wcześniej cleaner. Jego właściwości zdecydowanie bardziej sprawdzą się, gdy zastosujemy do zmycia warstwy dyspersyjnej, a umieszczona w jego składzie lanolina pięknie nawilży skórę wokół paznokcia i nada końcowy blask paznokciom.

Zobacz również  Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – sposób na urzekające spojrzenie

Odtłuszczacze do paznokci RANKING

Zestawienie zbiorcze najchętniej wybieranych odtłuszczaczy w kategorii Manicure i pedicure. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

  • https://idbajosiebie net/odtluszczacz-do-paznokci/

Powiązane poradniki i rankingi

2 Thoughts to “Odtłuszczacz, czyli jaki cleaner do paznokci warto wybrać?”

  1. jadwinia

    Czyli mam rozumieć, że cleanera dedykowanego do lakieru hybrydowego można używać tylko z takim przeznaczeniem? Czy jest jakiś uniwersalny zmywacz do paznokci, taki do odtłuszczania ich płytki niezależnie od tego, co będziemy dalej robili z paznokciem?

  2. evilla

    Szczerze powiedziawszy zawsze myślałam, że odtłuszczacz i zmywacz to dokładnie to samo. Jak się okazuje, są subtelne różnice 🙂

Leave a Comment