Soczewki hybrydowe

Soczewki kontaktowe hybrydoweSoczewki mają różne cechy i wykonane są z różnorodnych materiałów. Są miękkie, twarde, wykonane z silikonu oraz hydrożelu lub powstają z połączenia tych materiałów. Soczewki hybrydowe są połączeniem soczewek twardych oraz miękkich. Są one przeznaczone dla osób cierpiących na deformacje rogówki, przepuszczają tlen i dostosowują się do oka. Zapobiegają bliznowaceniu rogówki, a ich ruchomość zapewnia wymianę łez. Takie soczewki nie wysuszają ani nie podrażniają oka. Jest to ogromne wsparcie dla każdej osoby, przez co dzięki soczewkom żyje się lepiej, wygodniej, bez konieczności noszenia niewygodnych okularów.

Szkła kontaktowe oznaczają komfort oraz nowoczesność, dzięki czemu jakość funkcjonowania jest dzięki soczewkom o wiele lepsza niż z tradycyjnymi okularami. Soczewki mogą nosić ludzie młodzi, w średnim wieku oraz emeryci. Osoby zainteresowane szkłami kontaktowymi powinny kupować produkty znanych firm, mające odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Dzięki takim parametrom są one o wiele lepiej przyswajane przez oko i nie uszkadzają jego warstw.

Dla kogo przeznaczone są soczewki hybrydowe?

Soczewki hybrydowe przeznaczone są dla osób, które nie chcą nosić całkiem sztywnych soczewek, oczekują komfortu noszenia, mają nadzieję na stabilny wzrok, aktywnych, obawiających się, że zgubią soczewki. Ich charakterystyczna sztywno-miękka konstrukcja dedykowana jest celom leczniczym, przez co zalecane są szczególnie osobom:

 • cierpiącym na problemy ze stożkiem rogówki,
 • ze zwyrodnieniem przezroczystym,
 • noszącym przez jakiś czas sztywne soczewki kontaktowe,
 • z astygmatyzmem, który pojawił się po przeszczepie rogówki lub mającym zdeformowaną rogówkę.

Tego rodzaju soczewki idealne są dla osób domagających się szczególnej uwagi oraz wsparcia dla wzroku. Dzięki szkłom kontaktowym możemy spokojnie pracować, żyć i wygodnie funkcjonować. Soczewki hybrydowe nie są wyczuwalne dla oka, wspomagają widzenie, poprawiają jego jakość oraz dodają pewności siebie każdej osobie.

Podobnie jak w przypadku innych soczewek należy:

 • dbać o ich higienę,
 • starać się nie porysować soczewek,
 • przechowywać je w pojemniczku z płynem.

Przeszkodą w noszeniu soczewek mogą jedynie być alergia lub psychika – niektóre osoby nie tolerują obcych ciał umieszczonych w oku. Ile musimy wydać na soczewki hybrydowe? Możemy zakupić takowe za kwotę rzędu kilkudziesięciu zł, możemy również postawić na znacznie droższe szkła kontaktowe, cechujące się świetną jakością.

Nie ma lepszych soczewek niż hybrydowe, szczególnie dla astygmatyków. Tego rodzaju soczewki kontaktowe są wyjątkowe i na pewno przydadzą się do celów leczniczych oraz kosmetycznych – niektóre szkła kontaktowe powiększają optycznie wzrok i dodają urody każdej osobie. Przed ich zakupem należy skonsultować się z okulistą, który podpowie nam, jakie soczewki hybrydowe będą dla nas odpowiednie.

Soczewki hybrydowe w rankingu popularności

Zestawienie popularności soczewek hybrydowych w porównaniu z tradycyjnymi szkłami kontaktowymi. Cechy charakterystyczne produktów hybrydowych – w nazwie znajdują się określenia takie jak np. for Astigmatism. Przed zakupem należy skonsultować się z okulistą odnośnie najlepszych dla nas szkieł kontaktowych.

Co interesuje użytkowników:

 • soczewki hybrydowe cena
 • soczewka hybrydowa
 • soczewki hybrydowe cennik 2017

1 opinia na temat publikacji Soczewki hybrydowe

 1. Aryry

  Hybrydy to bardzo ciekawe rozwiązanie. Osobiście używałem trzy, może cztery razy i byłem bardzo zadowolony. Problem jest taki, że soczewka hybrydowa nie podrażnia, co prawda, oka jednak mocno drażni portfel :/ Powiem szczerze, że nie mogę sobie pozwolić na to żeby używać ich na co dzień. Gdyby było to nieco tańszym rozwiązaniem to wtedy przesiadłbym się na hybrydy od razu. Jednak jeśli ktoś ma wystarczające środki to nie ma się nad czym zastanawiać.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *