Soczewki kwartalne

soczewki kontaktowe kwartalneSoczewki kwartalne są odpowiednie dla osób dorosłych, które przestrzegają rygorystyczne zalecenia higieniczne dotyczące szkieł kontaktowych. Na rynku można soczewki twarde ortokorekcyjne oraz miękkie – bardziej komfortowe, wygodne w codziennym stosowaniu. Znakomicie zastępują one okulary, dając komfort stosowania oraz pozwalając wielu osobom zrezygnować z tradycyjnych oprawek.

Szkła kwartalne muszą być dobrze oczyszczane, przechowywane w pojemniku z właściwym płynem, co zapewnia im higienę. Celem usuwania osadów białkowych z powierzchni powinno się stosować dodatkowo tabletki enzymatyczne. Należy zadbać również o bezpieczeństwo ich przechowywania, gdyż są one wykonane z delikatnych i podatnych na uszkodzenia materiałów. Troska o soczewki po pewnym czasie wchodzi każdemu w krew. Ceny soczewek kwartalnych wahają się standardowo od kilkudziesięciu do kilkuset zł, a są one uzależnione od wielu czynników, między innymi:

  • jakości,
  • producenta,
  • trwałości szkieł,
  • materiału wykonania,
  • ilości soczewek w opakowaniu.

Soczewki kwartalne RANKING

Najchętniej wybierane soczewki kwartalne dostępne w sklepach internetowych.

Nie powinno stanowić większego problemu wydanie raz na kwartał nawet 300 złotych. Takie szkła na pewno nie zniszczą się po tygodniu czy dwóch, a ich miękkość – wykonane są z silikonu oraz hydrożelu – optymalnie dostosowuje się do potrzeb narządu wzroku pod warunkiem, że decyzje zakupową skonsultujemy z okulistą. Najczęściej występującym rodzajem soczewek kwartalnych są szkła sferyczne o średnicy 14,0 mm, o promieniu krzywizny równym 8,6 mm i przeznaczone do noszenia tylko w dzień.

Zanim kupimy soczewki kwartalne

Zakup powinna poprzedzać wizyta u okulisty, aby dobrać odpowiednią moc soczewek, następnie szkła dopasowuje nam optyk. Najlepiej sprawdzić soczewki kontaktowe w warunkach domowych przez kilka dni – czy nie dochodzi do podrażnień, reakcji alergicznych, początków infekcji itp. Warto na początek kupować soczewki dzienne lub poprosić o wersję próbną. W przypadku przeciwwskazań do stosowania soczewek pozostają nam tradycyjne okulary korekcyjne.

Warto na temat konkretnych szkieł zasięgnąć opinii innych użytkowników. Soczewki pomagają skorygować wadę wzroku, wyostrzyć widzenie, ale źle dobrane mogą powodować szereg powikłań groźnych dla narządu wzroku.

Soczewki kwartalne w rankingu popularności

TOP Soczewki kwartalne Producent Cena
1Maxvue Vision Vision ColourVUE Eyelush Blue 2 szt.Maxvue VisionCena
2Maxvue Vision Vision ColourVue Glamour kolor Blue 2 szt.Maxvue VisionCena
3Maxvue Vision ColourVue ELEGANCE 2 szt.Maxvue VisionCena
4Maxvue Vision Big Eyes Dolly Black 2 szt.Maxvue VisionCena
5Maxvue Vision Vision ColourVUE Eyelush Aqua 2 szt.Maxvue VisionCena
6Maxvue Vision ColourVue Glamour 2 szt.Maxvue VisionCena
7Maxvue Vision ColourVue Big Eyes 2 szt.Maxvue VisionCena
8Maxvue Vision Vision ColourVUE Eyelush 2 szt.Maxvue VisionCena
9Maxvue Vision Vision ColourVue Glamour kolor Honey 2 szt.Maxvue VisionCena
10Maxvue Vision Big Eyes - Cool Blue 2 szt.Maxvue VisionCena
11Maxvue Vision Vision ColourVue Glamour kolor Gray 2 szt.Maxvue VisionCena
12Maxvue Vision Vision ColourVue Glamour kolor Violet 2 szt.Maxvue VisionCena

1 opinia

  1. Aga

    Dobre rozwiązanie ale tylko dla osób, które nigdy nie miały problemów z oczami (od strony podrażnień, zapaleń itp.). W innym wypadku odradzam. Sama próbowałam używać i dla mnie to była męczarnia. Co chwilę zapalenie spojówek, dramat. Musiałam przestawić się na jednodniowe. Wiem, że soczewka kwartalna to mega wygoda ale niestety nie dane mi jej zaznać 😉 Jeśli ktoś nosi takie soczewki i ma problemy właśnie z podrażnieniami itp. to proponuje od razu je wymienić na jednodniowe.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *