Soczewki toryczne

soczewki toryczne dla astygmatykówSoczewki są niezbędnym elementem poprawiania jakości życia. Dzięki nim człowiek lepiej widzi, spokojniej pracuje i może zmagać się z wyzwaniami codzienności, nie cierpiąc jednocześnie z powodu bardzo słabego i niewyraźnego widzenia.

Dedykowane szkła kontaktowe przeznaczone są również astygmatykom – jednak nie każda osoba z tą przypadłością może nosić tego rodzaju soczewki, niektórzy potrzebują tradycyjnych okularów, bo soczewki drażnią ich wzrok i nie pomagają w codziennym życiu.

Na rynku istnieje wiele rodzajów soczewek w zależności od terminu ich przydatności oraz użytkowania: jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Wśród nich są soczewki toryczne, przeznaczone głównie osobom z astygmatyzmem. Wyostrzają jakość widzenia, pomagając lepiej postrzegać rzeczywistość. Sprzedawane są najczęściej w zestawach – np. 18 soczewek kosztuje najczęściej 200-300 złotych w promocji. Cena może nie najniższa, ale soczewki można wykorzystywać zazwyczaj przez okres dłuższy niż 2 tygodnie.

Czym jest astygmatyzm?

Jest to jedna z trzech najczęściej występujących wad wzroku. Osoby cierpiące na tego rodzaju schorzenie widzą niewyraźnie, jakby za mgłą. Wadę koryguje się wykorzystując odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe korekcyjne. Specjalnie z myślą o astygmatykach powstały soczewki toryczne, których noszenie poprawia jakość widzenia, zwiększając komfort życia.

Soczewki dla osób z astygmatyzmem RANKING

Najchętniej wybierane soczewki toryczne przeznaczone dla astygmatyków dostępne w sklepach internetowych.

Astygmatyzm jest częstą wadą wzroku – jedno oko jest niedowzroczne, a drugie dalekowzroczne. Ta wada powstaje przez brak symetryczności rogówki. Rogówka prawidłowa jest okrągła. Osoby z astygmatyzmem widzą niewyraźnie lub postrzegają obrazy skrzywione, zniekształcone. Proste badanie wzroku pozwala zdiagnozować takie schorzenie. Astygmatycy widzą niewyraźnie z daleka i bliska, mają problem z czytaniem drobnego druku, często mrużą oczy. Nie muszą non stop nosić okularów, zwłaszcza cylindrycznych. Mogą spokojnie nosić szkła kontaktowe. Specjalnie dla nich zaprojektowane zostały soczewki toryczne. Szkła cylindryczne zostały zastosowane w soczewkach, dzięki czemu spokojnie można je nosić zamiast okularów.

Gdzie kupić soczewki toryczne?

Soczewki toryczne są dostępne u wielu optyków. Poprawiają widzenie, korygują astygmatyzm, ich wykonanie jest wysokiej jakości. Eliminują bóle głowy i wrażenie napięcia oczu. Użytkownik powinien tylko dbać o dobre przechowywanie oraz właściwą higienę takich soczewek.

Wygodę użytkowania zapewnia silikon oraz hydrożel, materiały z których takie soczewki są wykonane. Szkła kontaktowe nawilżają oczy i mają wyjątkowo wysoką przepuszczalność tlenu. Tego rodzaju soczewki posiada w ofercie wiele znanych firm optycznych, posiadających również swoje oferty w internecie. Tradycyjnie przestrzega się jedynie przed kupnem soczewek z niepewnego źródła.

Soczewki toryczne wykorzystują naturalne mrugnięcia – warto wspomnieć tutaj o soczewkach Acuvue Oasys for Astigmatism. Nie należy samodzielnie dobierać soczewek torycznych, dobry okulista pomoże w wyborze i sprawi, że astygmatyk poczuje się komfortowo w nowych szkłach.

Osoba cierpiąca na astygmatyzm powinna pójść do okulisty, porozmawiać i dobrać najbardziej odpowiednie dla siebie soczewki toryczne dostępne na rynku. Soczewki toryczne są produktem o wysokiej jakości, wykonane w najnowszych procesach technologicznych i cechujące się bardzo wysokimi wskaźnikami gazoprzepuszczalności.

Soczewki toryczne w RANKINGU

Najczęściej oferowane soczewki toryczne dostępne w sklepach internetowych.

Co interesuje użytkowników:

 • soczewki toryczne ranking
 • dobre soczewki soryczne
 • jak dobrac soczewki astygmatyzm
 • jakie najlepsze soczewki toryczne
 • jakie soczewki kupic z astigmatism
 • jakie soczewki na astygmatism forum
 • jakie soczewki na astygmatism forum cena
 • soczewki toryczne jakie max
 • szkła kontaktowe astygmatyzm opinie

Opinie: 3

 1. Dobrze Widzę

  Brakuje mi w tym zestawieniu mniej popularnych marek, ale dobrych jakościowo, takich jak Miru Menicona. Japońska firma posiada bardzo ciekawe i godne polecenia rozwiązania dla astygmatyków. Ale ogólnie bardzo ciekawy i wartościowy post. Pozdrawiam

 2. Anchel

  Aż muszę się odezwać, choć zwykle tego nie robię. Wspomniane soczewki Miru Menicon uratowały mi życie. Poważnie, wcześniej próbowałem wielu torycznych szkieł i na niewiele się zdawały. Pewnie wynika to z tego, że mam bardzo mocny astygmatyzm. Taka soczewka toryczna może być dla oka wybawieniem, chociaż mam wrażenie, że w Polsce wciąż mało osób o nich wie. Dlatego więcej takich postów, gorąco pozdrawiam!

 3. Michał

  Johnson&Johnson Acuvue 1-DAY Moist for Astigmatism 30 szt. Powinny zostać wycofacie ze sprzedaż – praktycznie zerowa przepuszczalność tlenu!!!
  Jedyne czego można się przy tych soczewkach nabawić to niedotlenienia rogówki!!!

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *