Dlaczego warto pić sok z brzozy?
Właściwości lecznicze soku brzozowego i jego dobroczynny wpływ szczególnie na naszą wątrobę oraz nerki były już znane w Europie w…
cały artykuł lub poradnik z rankingiemKiedy rozmawiamy o cennych dla zdrowia roślinach zazwyczaj wymieniamy poszczególne rodzaje ziół. Tymczasem okazuje się, że również wśród drzew można znaleźć okazy, które mogą wpływać pozytywnie na nasz organizm. Zalicza się do nich między innymi brzoza.
Brzoza zaliczana jest to jednych z częściej występujących w Polsce drzew. Spotkać można ją na terenie całego kraju. Chętnie rośnie na stanowiskach słonecznych zarówno w lasach liściastych, jak i iglastych. Jest rośliną piękną, stąd chętnie sadzona jest w parkach i ogrodach. Trzeba jednak pamiętać, że dorasta nawet do dwudziestu pięciu metrów.
Cechą charakterystyczną brzozy jest kora w kolorze białym, która łuszczy się w sposób okrężny. Liście mają trójkątnie jajowaty kształt, a ich powierzchnia jest ząbkowana.
W młodych liściach brzozy znajdują się ogromne ilości:
Obfitują one także w olejki eteryczne, żywicę oraz witaminy: K i C.
Pączki są źródłem:
Ceniony sok brzozowy dostarczy nam wielu soli mineralnych, aminokwasów, peptydów i tak zwanego cukru inwertowanego.
Obecnie po liście brzozy sięga się najczęściej w przypadku chorób układu moczowego. Pomocne okazują się być w kamicy nerkowej oraz w przebiegu niewydolności nerek.
Po napar z liści chętnie sięgają panie, które chcą zadbać o stan swoich włosów. Brzoza nie tylko wzmacnia cebulki włosowe, ale również dodaje im lekkości. Trzeba jednak pamiętać, że nieco je rozjaśnia.
Właściwości lecznicze soku brzozowego i jego dobroczynny wpływ szczególnie na naszą wątrobę oraz nerki były już znane w Europie w…
cały artykuł lub poradnik z rankingiemZbierany wczesną wiosną sok z brzozy, zwany inaczej oskołą, mimo iż nie ma zachwycającego smaku, to wykazuje się wyjątkowymi właściwościami…
cały artykuł lub poradnik z rankingiemMimo, iż ludzie kojarzą słowo „brzoza” jedynie z zabarwionym na biało drzewem, to jednak nie jest to skojarzenie poprawne. Mianem…
cały artykuł lub poradnik z rankingiem