Końcówki do szczoteczki elektrycznej

Szczoteczka elektryczna bez właściwej końcówki byłaby bezużyteczna. Odpowiedni jej wybór wpływa na zadowolenie z umycia zębów. Wybór najodpowiedniejszej końcówki do szczoteczki elektrycznej nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy znać swoje wymagania, a także rodzaj uzębienia.

Rynek szczoteczek elektrycznych do zębów jest ogromny, dostępne są zróżnicowane rodzaje końcówek, każda z nich może poszczycić się inną funkcją.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje końcówek:

 • końcówka podstawowa – jej celem jest usunięcie polerowanie płytki nazębnej oraz zostawienie po sobie gładkiego i czystego szkliwa;
 • whitening – tzw. końcówka wybielająca, jej funkcją jest właściwe wypolerowanie szkliwa, a także nadanie mu odpowiedniego połysku. Znaczną różnicę w kolorze zębów będziemy wstanie dostrzec już po kilku dniach;
 • ortodontyczna – jest to główka skierowana przede wszystkim do ludzie noszących aparaty ortodontyczne. Zawiera ona pustą przestrzeń w środku, dzięki czemu jesteśmy wstanie bardzo precyzyjnie umyć zamki. Forma ta powoduje, że szczoteczka może wytrzymać zdecydowanie dłużej niż z zwykłą końcówką;
 • sensitive – jest końcówką rekomendowaną do ludzi zmagających się z nadwrażliwością dziąseł, a także odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Włosie tej szczoteczki jest bardziej delikatne i przy połączeniu z delikatnym programem da radość z mycia zębów osobom, dla których do tej pory czynność ta była prawdziwą męczarnią.

końcówka do szczoteczek elektrycznych


Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych


Sposoby mycia zębów

Gdy zaznajomiliśmy się z rodzajami końcówek należy wziąć pod uwagę dostępne programy. Każda szczoteczka elektryczna do zębów, z którą będziemy mieli do czynienia jest wyposażona w przynajmniej trzy programy:

 • delikatny,
 • masujący,
 • klasyczny.
Zobacz również  Dlaczego ważne jest regularne badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego?

Działanie szczoteczki będzie najbardziej skuteczne, gdy dobierzemy właściwy program do odpowiedniej końcówki. Do końcówki sensitive zdecydowanie najlepiej pasuje program delikatny, do podstawowej najodpowiedniejszy będzie dodatkowo masujący dziąsła, natomiast do ortodontycznej najwłaściwszy będzie program uzależniony od aktualnej kondycji naszych zębów. Kluczowy wybór konfiguracji nie jest skomplikowany, najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie każdej opcji i zdecydowanie się na najbardziej pasujący do nas.


Właściwy wybór

Najważniejsza decyzja zostanie podjęta przy wyborze właściwej końcówki. Każda ze szczoteczek elektrycznych ma w swojej ofercie 2-3 końcówki. Oczywiście, gdy będziemy zainteresowani nabyciem czegoś specjalnego możemy zapytać w sklepie. Każdy producent jest zainteresowany coraz nowszymi rozwiązaniami i unowocześnieniami, dlatego z pewnością zareaguje na pojawiające się zmiany lub wady.

Końcówki do szczoteczek elektrycznych RANKING

Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych dostępne w sklepach internetowych.


Rodzaje końcówek szczoteczki elektrycznej Oral B

Warto wiedzieć, że prawie każda końcówka będzie pasowała do prawie każdej szczoteczki elektrycznej Oral B.

 • Precision clean – podstawowa końcówka, jej funkcją jest przede wszystkim odpowiednie szczotkowanie zębów, nie wyróżnia się niczym szczególnym.
 • 3D White, czyli tzw końcówka wybielająca – oczywiście końcówka ta nie będzie nam dosłownie wybielać zębów, ale polerować. Gumka znajdująca się po środku będzie nadawała odpowiedni połysk naszym zębom, przez co będziemy czuli, że są bardziej gładkie.
 • Floss action – końcówka ta składa się z kilku luźnych włókien, które działają bardzo podobnie do znanych szczotek w myjni samochodowej. Dzięki temu jesteśmy wstanie dotrzeć i wyczyścić najbardziej niedostępne miejsca. Oczywiście nie można się łudzić, że dzięki tej końcówce będziemy wstanie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Dokonamy tego za pomocą specjalnych szczoteczek, nici, albo irygatora.
 • Ortho (ortodontyczna) – końcówka ta cechuje się pustą przestrzenią po środku. Jesteśmy dzięki temu wstanie wyczyścić powierzchnie wokół zamków. Nie ulega ona tak szybkiemu zniszczeniu jak zwykła końcówka, gdyż nie szorujemy nią bezpośrednio po samym zamku.
 • Sensitive – delikatna – rekomendowana jest dla ludzi zmagającymi się z nadwrażliwością zębów i odsłaniającymi się szyjkami zębowymi. Nie zawiera bardzo miękkich końcówek, możemy w tym przypadku posłużyć się przykładem – kupowanie miękkich końcówek do szczoteczki elektrycznej przez ludzi mających problemy w jamie ustnej jest jak nabywanie przez alkoholika piwa zamiast wódki. W żaden sposób nie rozwiążemy problemu.
Zobacz również  Nebulizator w codziennym zastosowaniu dla dzieci i dorosłych

Końcówki do szczoteczek Oral B RANKING

Najchętniej wybierane końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral B dostępne w sklepach internetowych.


Oral B Vitality

Wykorzystuje technologię bazującą na dwóch rodzajach ruchów: rotacyjnych i oscylacyjnych, co umożliwia usunięcie zdecydowanie więcej płytki nazębnej w porównaniu do zwykłej manualnej szczoteczki. Ponadto wyposażona jest w funkcjonalny timer wbudowany w szczoteczkę. Gwarantuje świetne wybielanie.

Końcówka szczoteczki Oral B Vitality jest wstanie dostosować się  do każdego zęba, posiada również zaawansowany system włókien. Przede wszystkim dzięki wykonywaniu 7600 oscylacyjnych ruchów na minutę produkt jest zdecydowanie skuteczniejszy niż zwykłe szczoteczki do zębów. Bardzo korzystną funkcją jest także 2-minutowy sygnalizator czasu mycia, który jest umieszczony w rączce, pozwala on na dokładne szczotkowanie zębów przez pełne 2 minuty.

Zobacz również  Podkład i fluid do twarzy

Końcówki i szczoteczki Oral B Vitality RANKING

Szczoteczki i końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral B Vitality dostępne w sklepach internetowych.


Powiązane poradniki i rankingi

11 Thoughts to “Końcówki do szczoteczki elektrycznej”

 1. Giorgio

  Super, że zrobiliście takie rankingi, bo często nie mają takich końcówek w drogeriach i jest z nimi problem. Ja akurat szukałem końcówek do szczoteczki sonicznej i znalazłem w powyższym zestawieniu 😉 Jeszcze dzisiaj zamawiam i to większą ilość, bo cała moja rodzinka ma te szczoteczki, a jak wiadomo lepiej mieć zapas, żeby nie zamawiać co chwilę.

 2. Aneta

  Końcówki, końcówkami, ale ja szukam teraz nowej szczoteczki elektrycznej. Poprzedni model zaczął odmawiać posłuszeństwa i muszę szybko zamówić coś nowego. Polecicie coś? Najlepiej jakby była w zestawie z kilkoma końcówkami. Mój budżet to max. 100zł.

 3. Pati87

  Wszędzie szukałam końcówek do szczoteczki oral b vitality i w końcu znalazłam! 😀 Byłam w rossmannie i kilku innych sklepach i nic nie mieli! Już myślałam, że będę musiała kupować nową szczoteczkę, ale na szczęście trafiłam tutaj. Zamówienie już zrobione, dzięki 😉

 4. Aldona

  Bardzo ciekawy materiał, dużo informacji na temat różnych końcówek. Miałam problem z zębami i stety lub niestety noszę aparat. Musiałam wyposażyć się w szczoteczkę elektryczną, a co za tym idzie kupić odpowiednie końcówki ortodontyczne. Nic skomplikowanego, zakłada się końcówkę na szczoteczkę i robi to co zwykle 😀 Ważne by dobrać odpowiednio do swojej szczoteczki i po kłopocie!

 5. Majkel

  Udałem się do swojego dentysty i zapytałem o zabieg wybielania zębów. Powiedział mi to i owo, lecz wspomniał także o szczoteczkach elektrycznych a raczej o tym, że końcówki do szczoteczek elektrycznych mają kategorie wybielających. Przy użyciu odpowiedniej pasty, serio można uzyskać bardzo dobry efekt, cieszę się, że nie zdecydowałem się na zabieg, a kupiłem szczoteczkę z odpowiednią końcówką 🙂

 6. grześ

  Osobiście od jakiegoś czasu stosuję końcówki whitening od Oral b i jestem bardzo zadowolony. Spełniają swoje zadanie i po trzech tygodniach stosowania widać znaczną poprawę. Ciekaw jestem do jakiego momentu będą one spełniały swoje zadanie, mam nadzieje, że jak najdłużej.

 7. Norbert

  Używam końcówek ortodontycznych do swojej szczoteczki. Mycie zębów z aparatem wymaga trochę większej uwagi niż zwykle, trzeba to zrobić precyzyjniej. Końcówki te spełniają swoje zadanie w stu procentach.

 8. Antek

  Dzięki za artykuł i ranking bo znalazłem to czego szukałem. Mam nareszcie końcówki do szczoteczki oral b, których od dawna nie mogłam nigdzie kupić, nie wiem czemu bo były bardzo dobrze dostępne.

 9. wiktoria

  Nie ma nic lepszego niż szczoteczka elektryczna dla dzieci. W moim przypadku był to problem z myciem zębów, dzieci po prostu nie lubiły tego robić. Ostatnim co pomogło było właśnie kupienie szczoteczki elektrycznej – od tej pory nie ma żadnego problemu, nawet same o tym pamiętają 😉

 10. Marek

  To jest właśnie fajne w elektrycznej szczoteczce. Można kupić zestaw kilku różnych końcówek, które dają różne efekty. Polecam każdemu, jest to warte każdych pieniędzy, bo taka szczoteczka myje zęby dużo lepiej niżeli tradycyjna szczoteczka.

 11. Grzegorz

  Nareszcie znalazłem fajne końcówki, takich jak szukałem. Mycie elektryczną szczoteczką jest dużo lepsze niż klasyczną, usuwa więcej bakterii i jest szybsze, a dla dzieci to nawet frajda 😀

Leave a Comment