Frezarka do paznokci

mini frezarka Peggy Sage do manicure i pedicure oraz nakładki
mini frezarka Peggy Sage do manicure i pedicure oraz nakładki

Pielęgnowanie paznokci stało się prawdziwym must have w przypadku praktycznie każdej kobiety. Dzięki niektórym urządzeniom możemy z powodzeniem wykonać w zaciszu domowym pożądany manicure czy też pedicure. Dzisiaj postaramy się udzielić kilku przydatnych wskazówek dotyczących wyboru optymalnej frezarki do paznokci.

Wzmocnij atuty paznokci

Dobra frezarka do paznokci o wiele lepiej niż pilnik, potrafiąc dotrzeć do takich miejsc, przy których wspomniane narzędzie zupełnie odpada (choćby spód paznokcia czy też wał paznokciowy). Wypolerowanie akrylu lub wykonanie wgłębienia na ozdobę – wszystko to nie mogłoby zaistnieć bez frezarki. Skoro jest to urządzenie tak nieocenione, należy wzmocnić jego atrybuty, a zatem wyposażyć się we frezarkę możliwie jak najlepszą. Taką, która nie będzie mieć problemu z żadnym rodzajem paznokci, a ponadto, będzie służyć pomocą nie tylko przy manicure, ale także przy pedicure.

Frezarka z odpowiednią mocą

Pierwszym parametrem, na który powinno się zwrócić uwagę, jest moc frezarki. Jej działanie można porównać do silnika samochodowego. Wyrażona w watach moc jest napędem dla wszystkich funkcji. Nie można się dziwić, np. że frezarka jest mało wydajna i szybko się przegrzewa, skoro widoczna na jej obudowie moc to przykładowo 15 Wat. Jeżeli zależy nam na frezarce odpowiedniej jakości, minimum mocy, jaką powinna dysponować, to 40 Wat. Frezarki z taką mocą umożliwiają zwinną pracę, czyniąc ją płynną i lekką. Trzeba jednak nadmienić, że jeśli frezarka ma znaleźć zastosowanie w celach podologicznych, progiem minimalnym jest 50 Wat.

Obroty frezarki

Następną ważną cechą są maksymalne obroty, które określają swego rodzaju potencjał urządzenia; na ile jego siła, technika i precyzja pozwolą zaoszczędzić siłę obsługującej je osoby. Absolutne minimum wynosi od 20 000 do 30 000 obrotów na minutę. Przydatna wskazówka: jeśli pracujemy z małym frezem, najlepiej jest wybrać duże obroty – duży frez wymaga obrotów mniejszych.

Bardzo przydatną funkcją i opcją we frezarce do paznokci będzie z pewnością regulacja obrotów.

Odpowiednia głowica

Po mocy i osiągalnych obrotach, jest to niezwykle istotny parametr, choć trudno ułożyć je w jakąś ścisłą hierarchię ważności. Jeżeli zależy nam na tym, by praca z paznokciem przebiegała naprawdę sprawnie, to właśnie głowica odgrywa w tym przypadku niepośrednią rolę. Zdecydowanie najlepiej będzie postawić na głowicę z twist-lockiem. Ta świetna opcja polega na tym, że możliwa jest zmiana frezów za szybkim, pojedynczym przekręceniem. Dzięki niej czas pracy wyraźnie się skraca, zaś sama praca zyskuje na płynności.

Frezarki do paznokci do 400 zł RANKING

Zestawienie zbiorcze najchętniej wybieranych frezarek do paznokci dostępnych w cenie do 400 zł w kategorii Akcesoria kosmetyczne. Urządzenia dostępne w tej kwocie przeznaczone są przede wszystkim do domowego użytku. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Odpowiedni i komfortowy chwyt

Solidny, a zarazem wygodny uchwyt frezarki jest wprost nieoceniony. Niewłaściwie wyprofilowana rączka utrudnia pracę, powodując szybsze zmęczenie. Brak wygody z doznaniem wibracji w dłoni w jednym pakiecie… to naprawdę nic miłego, a przyznajmy otwarcie, że nasz komfort ma również wpływ na jakość efektów pracy. Jeśli frezarka do paznokci nie jest wyposażona w rączkę ergonomiczną, to nie warto decydować się na taki sprzęt. Ergonomiczna rączka wykazuje stabilność i nie jest skłonna do przegrzewania się. Wszystkie te walory odczujemy już od pierwszych momentów posługiwania się urządzeniem.

Znaczenie materiału

Jakie konkretnie materiały są najlepsze? Bez wątpienia górują te frezy, które wykonane zostały ze stali szlachetnej. Wówczas proces ich dezynfekowania nie nastręcza żadnych trudności. Takie frezy są również zahartowane na korozję. Jeśli często pracujemy z paznokciami akrylowymi, zweryfikujmy, czy dodatkowym komponentem frezów jest silikon. Ten dodatek minimalizuje ryzyko zniszczeń paznokcia, a także sprawia, że paznokcie mogą być delikatnie wypolerowane. Całkiem przydatne są także frezy jednorazowego użytku, jednak ich wybór zależy już od indywidualnego zapotrzebowania.

Znaczenie momentu obrotowego we frezarce

Innym wartym uwagi parametrem jest moment obrotowy frezarki do paznokci. To niezmiernie ważna cecha – parametr, który przy odpowiedniej liczbie jest odpowiedzialny za nasz minimalny wysiłek przy najmniejszych nawet obrotach urządzenia. Właściwy moment obrotowy to także gwarancja, że niezależnie niemal od bieżących obrotów, pióro nie znieruchomieje nieoczekiwanie na zabiegowej powierzchni, choćby był nią zrogowaciały naskórek.

Skręty frezarki do paznokci

Na koniec wymienimy sygnalizację lewo-prawo (możliwość skrętu zarówno w lewą, jak i prawą stronę). Owszem, kiedy wszystkie inne ważne parametry zostały już uwzględnione, ta opcja jeszcze jest zdecydowanie warta naszej uwagi. Dobra, praktyczna frezarka do paznokci posiada taką funkcję, przy czym cechuje się ona regulacją płynną.

Frezarki do paznokci RANKING

Zestawienie zbiorcze najchętniej wybieranych frezarek do paznokci w kategorii Akcesoria kosmetyczne. Ranking jest aktualizowany na bieżąco.

Co interesuje użytkowników:

  • frezarka do paznokci jaka najlepsza
  • frezarka do paznokci
  • frezarka do paznokci jaka najlepszajd500
  • jaka frezarka do paznokci do użytku domowego 2017

Opinie: 2 na temat publikacji Frezarka do paznokci

  1. Alice90

    Jestem szczęśliwą posiadaczką frezarki JD500 (tej z tego pierwszego rankingu) i jest ona niesamowita! Jej moc, czyli 35W oraz płynna regulacja w zakresie 3000 – 30000 obrotów/min pozwala na komfortowe przeprowadzanie manicuru. W dodatku jej dużą zaletą jest też cena, bo można ją dostać za niecałe 200zł, a patrząc na jakość tego sprzętu są to naprawdę małe pieniądze 😉

  2. Magdalena

    Szukałam profesjonalnej frezarki do paznokci do swojego salonu kosmetycznego i chyba trafiłam w dobre miejsce. Widzę, że rankingi są wiarygodne i rzetelne… myślę, że na bank coś zamówię. Ogólnie pomysł na całą stronę bardzo mi się podoba, artykuły czyta się bardzo przyjemnie. Co do frezarki zastanawiam się nad Peggy Sage, a Cosnet.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *