Korektor mineralny – sposób na ukrycie niedoskonałości

Korektor jest elementem makijażu, którego nie można pominąć! Dzięki niemu nie trzeba nakładać dużo podkładu, aby ukryć wszystkie niedoskonałości skóry. Korektory mineralne są naturalnymi kosmetykami, które świetnie sprawdzają się w przypadku każdej cery.

puder pędzel kosmetyczny

Kosmetyki mineralne – czym są?

Czym są kosmetyki mineralne? To oczyszczone oraz zmielone naturalne minerały. Dodatkowo dodaje się do nich naturalne pigmenty, dzięki temu dopasować mogą się do każdej cery. Są one lekkie, bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry i odpowiednie dla alergików. Gama kosmetyków mineralnych powiększa się z roku na rok i znaleźć wśród nich można także korektory mineralne.

Korektor mineralny – jak nakładać?

W jaki sposób aplikować kosmetyki mineralne do korekcji wad skóry? Zazwyczaj mają one formę proszku, który nakłada się na twarz pędzelkiem. Pędzelek można wcześniej lekko zwilżyć wodą lub naturalnym wyciągiem roślinnym, a następnie nakładać nim korektor, który dzięki temu zmieni konsystencję na bardziej płynną i będzie mocniej kryjący.

Większość makijażystów poleca nakładanie korektora pod podkład, ale wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na mocnym kryciu, należy nałożyć korektor pod podkład, a następnie w razie potrzeby powtórzyć aplikację już na podkładzie. Jeśli jednak nie mamy wielkich niedoskonałości, albo chcemy tylko lekko zamaskować problemy, to można korektor nałożyć na podkład. Korektor należy nakładać punktowo, tylko na te miejsca, w których jest on nam potrzebny.

Zobacz również  Kobiecość kawą pachnąca – 5 najlepszych kawowych perfum

Różne kolory korektorów mineralnych

Korektory mineralne występują w różnych kolorach, są to najczęściej:

  • zielony
  • różowy
  • żółty
  • fioletowy
  • cielisty.

Niektórzy producenci oferują także korektory w takich kolorach jak niebieski czy biały. Kolor korektora powinien być dobrany do problemów, które przy jego pomocy chcemy zamaskować.

Korektor mineralny zielony

Zielony kolor korektora mineralnego niweluje czerwień, dlatego doskonale sprawdzi się on na mocno czerwone wypryski, przy pękających naczynkach czy podrażnieniach. Można go nakładać punktowo, ale także na całą twarz jeśli tego potrzebujemy na przykład na pękające naczynka. Najlepiej ten korektor stosować pod podkładem, dzięki temu lepiej wtapia się w skórę.

kosmetyki puder w kulkach

Korektor mineralny różowy

Korektor mineralny w różowym kolorze rozświetla cerę i nadaje jej świeżego wyglądu. Doskonale sprawdza się do ukrywania zmarszczek, na skórze zmęczonej, szarej czy do ukrywania szarych zaciemnień pod oczami. Jest on także doskonałym sposobem na rozjaśnienie okolic oczu – wystarczy odrobinę takiego korektora zastosować zamiast cienia do powiek! Dzięki temu wzrok nabierze świeżości.

Korektor mineralny żółty

Żółty kolor korektora stworzony jest specjalnie w celu rozjaśniania cieni pod oczami. Żółć doskonale niweluje szarość, fiolet i ciemne kolory. Najlepiej taki korektor zastosować pod makijaż, a potem okolicę oprószyć dodatkowo rozświetlaczem  – wtedy uzyskamy naprawdę efektowny wygląd makijażu, a cienie nie będą w ogóle widoczne.

Zobacz również  Operacja powiek górnych (lifting powiek) - na czym polega?

Korektor mineralny fioletowy

Chociaż kolor fioletowego korektora może przerażać, to warto po niego sięgnąć! Wyrównuje on doskonale koloryt skóry, ukrywa ciemne plamy, przebarwienia a także trądzik. Jeśli Twoja cera nie jest idealnie jednolita, to koniecznie zaopatrz się w ten korektor! Dzięki temu w kilka chwil uzyskasz nieskazitelny efekt gładkiej skóry.

Korektor mineralny cielisty

Korektory o cielistym kolorze są tymi najpopularniejszymi, ale warto pokusić się o używanie korektorów kolorowych, które dają o wiele lepsze efekty przy ukrywaniu różnych problemów skórnych. Do czego użyć można więc korektor o cielistym kolorze? Służą one do wyrównywania niewielkich przebarwień, ukrywają wypryski i służą do modelowania twarzy. W swojej kosmetyczce warto mieć korektor w odcieniu naszej skóry, ale także taki o kilka tonów jaśniejszy oraz taki o kilka tonów ciemniejszy. Przy ich pomocy można profesjonalnie modelować twarz.

Korektory mineralne są bezpiecznymi kosmetykami, które warto stosować! Chociaż początkowo ich używanie może wydawać się kłopotliwe, to można się tego szybko nauczyć, a efekty są bardzo zadowalające! Kupisz je np. na domiuroda.pl.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment