Peeling ziołowy

Peeling naturalny przy użyciu ziół jest bardzo popularnym zabiegiem w naszym kraju. Posiada on bardzo silne właściwości złuszczające, a jego moc zależy od dobranego indywidualnie pod kątem danego pacjenta składu. Lekki masaż przy użyciu mieszanki ziołowej trwa zazwyczaj maksymalnie 15 minut. Wiele zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta, jej grubości oraz charakterystyki ogólnej i wrażliwości.

Podczas zabiegu następuje przekrwienie warstwy rogowej naskórka, a w konsekwencji następuje odczyn zapalny i ostatecznie dochodzi do jej złuszczenia. Złuszczenie płatowe następuje natomiast po kilku dniach. Dzięki peelingowi ziołowemu skóra nabiera elastyczności, staje się również delikatniejsza. Jest to spowodowane regeneracją warstw kolagenowych oraz elastynowych, przez co redukcji ulegają drobne zmarszczki.

Zastosowanie i polski peeling ziołowy Jadwiga

Peeling z użyciem ziół ma zastosowanie przede wszystkim przy skórze tłustej z rozszerzonymi porami, cellulicie, zapaleniu okołomieszkowym, rozstępach skórnych oraz przy trądziku pospolitym.

Jednym z najbardziej znanych zabiegów peelingujących w Polsce jest peeling ziołowy z metodą zaproponowaną przez mgr Jadwigę Użyczyn, który głęboko złuszcza skórę. Składnikami tego zabiegu są rośliny wyłącznie pochodzenia polskiego. Peelingowi według tej metody może być poddana skóra całego ciała oraz twarzy.

Opisujemy zabiegi => Oczyszczanie skóry za pomocą peelingu kawitacyjnego

Zabieg przebiega w dwóch etapach – w pierwszym następuje złuszczanie, a w drugim usunięcie naskórka. Etapy te wykonywane są w pewnym odstępie czasu, a częstotliwość peelingu ziołowego Jadwiga zależy od rodzaju skóry pacjenta i jego preferencji. Najczęściej w przypadku skóry dojrzałej wykonuje się go 1-2 razy w roku, w przypadku natomiast cery trądzikowej jest to 4-12 zabiegów w ciągu roku.

Zobacz również  Peeling chemiczny

Peeling ziołowy Jadwiga to znakomity sposób na likwidację nadmiernego rogowacenia naskórka, wygładzenie skóry, zmniejszenie blizn, rozstępów, przebarwień oraz śladów po trądziku.

peeling ziołowy

Inne metody ziołowego peelingu

Spośród innych metod pozbywania się martwego naskórka wyróżnić można Green Peel, który składa się wyłącznie z ziołowych mieszanek naturalnego pochodzenia bez dodatków chemicznych. Dzięki substancjom odżywczym zawartym w mieszance następuje proces dostarczenia głębszym warstwom skóry witamin, soli mineralnych, mikropierwiastków oraz enzymów ziołowych i hormonów roślinnych. W skład Geen Peel wchodzą najczęściej takie zioła jak rumianek, skrzyp, melisa, lipa, dziurawiec, ziele arniki, pokrzywa zwyczajna, kozieradka czy nagietek.

Firma Neoderma oferuje także profesjonalny zabieg bio-peeling, który oparty jest na ekstraktach ziołowych, roślinach oraz algach. Stosowanie w tym celu odpowiedniej mieszanki wpływa na przyspieszenie odnowy komórkowej i odmładzanie skóry. Mieszanką ziołową w tym przypadku jest fitoplankton z nagietkiem, melisą i miętą pieprzową, a uzupełniają ją produkty liposomowe z dodatkami w postaci witamin A,C oraz E.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment