Peeling kawitacyjny

Z dbaniem o wygląd naszej skóry wiąże się pojęcie peelingu. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych zabiegów jest peeling kawitacyjny, który wykonuje się przy użyciu specjalnych urządzeń o fachowej nazwie skin cleaner czy też skin scrubber, oczyszczające naszą skórę za pomocą ultradźwięków.


Czym jest peeling kawitacyjny?

Zabieg peelingu kawitacyjnego to przede wszystkim sposób leczenia, ale również i dbałość o estetykę cery poprzez poprawienie mikrokrążenia, usunięcie martwego naskórka oraz sebum zalegającego w porach skóry.

Długość zabiegu jest uzależniona zwykle od stanu naszej cery i może on trwać nawet do godziny. Przed peelingiem skóra powinna być dokładnie oczyszczona z makijażu i zanieczyszczeń, w tym celu używa się żelu, toniku albo dającego jeszcze wyraźniejsze efekty peelingu ziarnistego.


peeling kawitacyjny

Podczas peelingu kawitacyjnego możemy odczuwać delikatne łaskotanie oraz drapanie, co akurat jest charakterystyczne przy zabiegach wykorzystujących fale ultradźwiękowe. Po usunięciu martwych struktur naskórka często wykonuje się łagodny mikromasaż albo nakłada specjalną nawilżającą maseczkę.


Po zabiegu często widoczne są zaczerwienienia, które z reguły ustępują – maksymalnie po kilku dniach. Bardzo ważne jest natomiast, aby nasza skóra po peelingu kawitacyjnym była odpowiednio chroniona – unikajmy zatem słońca albo w przypadku konieczności przebywania na dworze stosujmy ochronny krem z filtrem UV.

skin cleaner do peelingu kawitacyjnego
skin cleaner do peelingu kawitacyjnego
Kawitacja w porównaniu z tradycyjnym peelingiem daje lepsze efekty ze względu na zastosowanie ultradźwięków, które docierają głębiej w warstwy naszej skóry. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej maszyny jest to zabieg nieinwazyjny (bez konieczności zabiegu chirurgicznego), co jest bardzo istotną informacją dla osób posiadających skórę wrażliwą. Regularność w przypadku peelingu kawitacyjnego to podstawa – optymalny efekt zabiegu jest widoczny przy stosowaniu go raz na miesiąc.

Zobacz również  PQ Age – skuteczny peeling z natychmiastowym efektem liftingu

Peeling kawitacyjny możemy zastosować przy:

  • przebarwieniach,
  • słabo odżywionej skórze,
  • zmarszczkach,
  • cellulicie,
  • trądziku,
  • skórze zniszczonej przez papierosy,
  • na potrzeby regeneracji skóry oraz przy opuchliźnie i sinieniu w okolicach oczu.

Jak w przypadku każdego zabiegu są również i przeciwwskazania dla kawitacji. Zaliczają się do nich:

  • nowotwory,
  • ciąża,
  • rozrusznik serca,
  • niewydolność krążeniowa,
  • osteoporoza,
  • stany gorączkowe,
  • ciężki stan ogólny,
  • posiadanie aparatu ortodontycznego.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego RANKING

Najchętniej wybierane urządzenia do przeprowadzania peelingu kawitacyjnego dostępne w sklepach internetowych.


Powiązane poradniki i rankingi

4 Thoughts to “Peeling kawitacyjny”

  1. Kasia

    Peeling kawitacyjny to świetna sprawa w domu. Bardzo dobrze działa na cellulit i zmarszczki. Stosuję go od jakiegoś czasu i bardzo sobie cenię. Bardzo ciekawy materiał.

  2. maria

    Moja opinia o peelingu kawitacyjnym jest bardzo dobra. Co prawda, stosuję go od niedawna, ale rezultaty są zaskakujące już po tak krótkim czasie. Jeżeli ktoś się waha to polecam serdecznie.

  3. Ala

    Chciałabym zabrać się za jakiś czas za domowy peeling kawitacyjny, ktoś coś może powiedzieć o tym? Mam trochę problemu ze zmarszczkami i widzę, że opinie są wszędzie pozytywne na ten temat. Chciałabym pozbyć się jeszcze u siebie trądziku, myślę, że może też być to w tym pomocne.

  4. Marta

    Czytam same pozytywne opinie o peelingu kawitacyjnym i muszę przyznać, że sama zastanawiam się, czy by tego nie zastosować. Koleżanka jakiś czas temu powiedziała mi w dodatku, że jest to super zdrowe dla naszej cery, więc zastanawiam się nad zaczęciem wykonywania go właśnie w domu.

Leave a Comment