Peeling domowy z cukru, soli lub z płatków

Wiele kobiet decyduje się na przygotowanie własnego domowego sposobu na oczyszczenie swojej skóry. Dzięki wiedzy dostępnej w wielu źródłach informacji sporządzony w domu zabieg może się okazać również skuteczny, co wizyta u kosmetyczki, za którą zapłacimy naprawdę spore pieniądze.

Peeling domowy z cukru

Jednym ze sposobów oczyszczania swojej cery jest peeling domowy z użyciem cukru (tak zwany peeling cukrowy), którego przygotowanie zajmuje nam kilka minut. Całość polega na wytworzeniu stosunkowo gęstej masy z dwóch łyżeczek cukru oraz niewielkiej ilości wody.

Skórę przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić, a dopiero później przystąpić do masowania skóry. Proces ten wykonujemy przez około 5 minut, a zabieg ten można wykonywać zarówno na twarzy, jak i na całym ciele.

Inną mieszankę można sporządzić przygotowując miksturę z cukru wraz z oliwą z oliwek. Potrzebujemy do tego 1/4 szklanki cukru oraz kilka łyżek oliwy. Często dodaje się do niej avocado. Postępowanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku przygotowania mieszanki cukru i wody.

Po zabiegu należy przemyć twarz (lub też inne miejsce poddane peelingowi) letnią wodą. Do twarzy stosuje się także zgęstniały miód, który w mniejszym stopniu podrażnia skórę.

peeling cukrowy

Peeling z płatkami owsianymi

Jednym z często spotykanym domowych sposobów na złuszczanie naskórka jest przygotowanie peelingu z płatków owsianych. Eksfoliacja przy użyciu płatków pomaga również oczyścić pory, a skóra po zabiegu staje się gładka i nabiera świeżości. Jak zdecydowana większość domowych sposobów na pielęgnację skóry, peeling z płatków owsianych jest bardzo prostą czynnością.

Skuteczne oczyszczanie cery – Na czym polega peeling kawitacyjny?

Co zatem będzie nam potrzebne? Oczywiście w pierwszej kolejności płatki owsiane (złuszczające martwy naskórek), sok z cytryny (pomaga usuwać przebarwienia pojawiające się na powierzchni skóry, rozjaśnia także cerę), miód naturalny (działa nawilżająco, zatrzymuje wilgoć w głębszych warstwach skóry) oraz oliwa z oliwek (ma właściwości odżywiające).

Zobacz również  Peeling chemiczny

Sposób przygotowania mieszanki

Mieszamy po 1 łyżce miodu, soku z cytryny, oliwy z oliwek, do tego dodajemy 1/3 szklanki płatków owsianych. Przygotowany w ten sposób peeling możemy zastosować na całe ciało, nie ma również przeciwwskazań co do jego stosowania na twarz.

Oczyszczanie twarzy przed peelingiem może zostać wykonane namoczonym w gorącej wodzie ręcznikiem (uważaj na ryzyko oparzenia) lub też mydłem. Ten pierwszy wariant stosuje się w przypadku skóry dojrzałej. Wcieranie przygotowanej w ten sposób maseczki powinno odbywać się za pomocą okrężnych ruchów. Należy uważać, aby skóry twarzy nie ciągnąć w dół. Po masażu należy zostawić peeling jeszcze przez mniej więcej 10 minut. Po upływie tego czasu zmywamy mieszankę przy użyciu ciepłej wody.

peeling z płatków

Po peelingu nie ma potrzeby używania kremu do twarzy czy też mycia mydłem ze względu na wartości odżywcze pozostawione przez delikatną warstwę maseczki. Uważajmy, aby nie nakładać mieszanki w okolicach oczu (ze względu na właściwości podrażające cytryny). Do tłustej cery należy używać wody zamiast oliwy z oliwek.

Mniej popularny jest natomiast peeling z płatkami kukurydzianymi.

Peeling z soli

Peeling z wykorzystaniem soli gruboziarnistej jest równie prosty w przygotowaniu, jak peeling z cukru. Do tego celu będzie nam potrzebne pół szklanki soli oraz oliwa z oliwek (kilka łyżek). W odróżnieniu od peelingu przy użyciu cukru mieszanka z solą nie może być nakładana na skórę z ranami otwartymi, podrażnioną, gdyż wywoła to uczucie pieczenia (o różnym stopniu intensywności w zależności od wielkości rany).

Zobacz również  Garnier Fructis Vitamine Force Fresh - powiedz NIE przetłuszczonym włosom!

Sól posiada właściwości silnie oczyszczające, dlatego jest idealnym wręcz elementem dla domowego peelingu. Poprawia również mikrokrążenie oraz dotlenia poddaną zabiegowi skórę. Peeling z soli stosuje się najczęściej w przypadku poszarzałej i zmęczonej skóry.

peeling z soli

Stosuje się w przypadku domowych zabiegów peeling z soli kuchennej, morskiej, a także z soli do kąpieli. Dawkowanie, proporcje oraz sposób przyrządzania peelingu zależą w dużej mierze od wrażliwości naszej cery.

O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

  • https://idbajosiebie net/peeling-domowy-z-cukru-soli-lub-z-platkow/

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment