Dlaczego warto pić sok z brzozy?

Właściwości lecznicze soku brzozowego i jego dobroczynny wpływ szczególnie na naszą wątrobę oraz nerki były już znane w Europie w wieku XII. Oskoła ze względu na funkcję antyoksydacyjną przyczynia się do oczyszczenia organizmu ze szkodliwych wolnych rodników.

Jaki smak ma sok z brzozy?

Pozyskiwany bezpośrednio z drzewa sok z brzozy cechuje się lekko słodkim smakiem, jest wodnistym lepkim płynem o konsystencji syropu. Oprócz właściwości oczyszczających oskoła znakomicie orzeźwia.

Głębokie oczyszczanie z oskołą

Pozyskiwanie soku z brzozy prosto z drzewa. Ze względu na swoje unikalne właściwości oskoła znakomicie spełnia swoją rolę w naturalnych oczyszczaniu organizmu z toksyn.
Pozyskiwanie soku z brzozy prosto z drzewa. Ze względu na swoje unikalne właściwości oskoła znakomicie spełnia swoją rolę w naturalnych oczyszczaniu organizmu z toksyn.
Zaserwujmy sobie terapię detoksykacyjną z sokiem brzozowym w roli głównej. Codziennie rano przed śniadaniem pijmy ok. 150-200 ml czystego soku brzozowego przez 4-6 tygodni. Przy takim cyklu wystarczy nam ok. 6-8 litrów oskoły.

Korzyści zdrowotne

Sok z brzozy a odchudzanie. Nasz organizm spala dzięki niemu nadmiar tłuszczu i eliminuje zbędne produkty przemiany materii. Następuje głębokie oczyszczanie. Organiczny sok brzozowy eliminuje:

  • Toksyny, które może przetwarzać tylko wątrobą. Należą do nich: alkohol, tłuszcze nasycone, trójglicerydy, barwniki żywności, pestycydy, resztki żywności przetworzonej przemysłowo, konserwanty.
  • Toksyny, które mogą wydalać jedynie nerki. Należą do nich: nadmiar soli, kwas moczowy, fosforany, niektóre leki, mocznik i amoniak.

Dzięki tym dwóm właściwościom oczyszczającym organiczny sok brzozowy głęboko odtruwa organizm, co znacznie ułatwia utratę wagi.

Zalety ze spożycia soku z brzozy

Organiczny sok z brzozy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które spożywają dużo produktów spożywczych produkowanych przemysłowo, cierpią na dolegliwości ze strony wątroby, spożywają nadmierne ilości alkoholu, palą papierosy, są narażeni na permanentny stres, mają obniżoną odporność lub zażywają spore ilości leków, takich jak statyny, leki przeciwdepresyjne, przeciwzapalne, kortyzon, środki przeciwbólowe.

Zobacz również  Czystek zioło i jego właściwości

Sok z brzozy rekomendowany jest również dla osób mających problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Dodatkowo jeżeli mamy tendencję do zaparć, problemy z oddawaniem moczu lub zatrzymywaniem wody w organizmie, wówczas sok z brzozy będzie dla nas odpowiedni.

A w jaki sposób zbierać sok z brzozy? Instruktaż poniżej 🙂

Powiązane poradniki i rankingi

One Thought to “Dlaczego warto pić sok z brzozy?”

  1. brzozownik

    Przy pozyskiwaniu i zbieraniu soku z brzozy pamiętajmy, aby robić to umiejętnie i zbytnio nie ranić samego drzewa. Możemy go pozyskiwać bezpośrednio z pnia wwiercając się w niego lub też pozyskać sok z gałęzi (druga metoda da nam mniejsze ilości oskoły).

    Najlepszym okresem do zbioru jest wiosna, a konkretnie 2-3 tygodnie przed pęknięciem pąków brzozy. Wybierajmy ponadto drzewo mające przynajmniej 10 lat. Przy wwiercaniu w pień wystarczy nam głębokość kilku cm, a gdy już pozyskamy satysfakcjonującą nas ilość, warto posmarować otwór maścią do drzewek, co przyspieszy regenerację drzewa.

    Jak długo trzeba czekać? Żeby zapełnić słoik, czasami trzeba poczekać kilka dni. Samo przechowywanie nie powinno natomiast trwać dłużej niż 3-4 dni, ponieważ jest to produkt w pełni naturalny.

Leave a Comment