Prostownica turmalinowa

Włosy samodzielnie ułożone wyglądają efektownie. Aby osiągnąć dobry efekt trzeba kupić prostownicę lub karbownicę.

Prostownica turmalinowa oraz prostownica tytanowa doskonale wygładzą włosy i doprowadzą je do idealnego stanu, nadając im gładkość i pozwalając cieszyć się udaną fryzurą. Prostownica turmalinowa jest dostępna w szerokiej gamie cen – od 120 do 400 złotych. Tańsze urządzenia mogą mieć niższą jakość i nie być tak efektywne w układaniu włosów.

Prostownica turmalinowa szybko się nagrzewa i układa włosy, dzięki czemu ich nie niszczy. Temperatura 180°C wystarczy do ułożenia włosów. Panie mające grubsze włosy mogą nastawić temperaturę na 190-210°C. Dzięki temu ułożą włosy grube i dodadzą im urody.

prostownica turmalinowa BabylissProste włosy wyglądają elegancko oraz szlachetnie, są idealne dla nowoczesnej elegantki. Na rynku dostępne są również odmiany turmalinowo-ceramiczne prostownic.

Dzięki zastosowaniu minerałów zwanych turmalinami taka prostownica chroni przy wysokich temperaturach strukturę włosa. Dzięki zjawisku jonizacji nie dochodzi do efektu elektryzowania się włosów.


Prostownice turmalinowo-ceramiczne RANKING

Najchętniej wybierane prostownice turmalinowo-ceramiczne do układania włosów dostępne w sklepach internetowych.


Prostownica do włosów różnej długości

Do krótkich włosów nada się prostownica turmalinowa o szerokości płytki 2-3 centymetry. Do włosów długich lepsza będzie prostownica mająca płytkę o szerokości 5-7 centymetrów. Jest to ważne, bo takie parametry pozwalają znacznie lepiej układać włosy.


Elektryczna szczotka do włosów – czy warto kupić?

Szczotka elektryczna podnosi włosy u nasady, stwarzając wrażenie większej objętości fryzury. Dzięki niej powstają delikatne, naturalne fale. Dobrze jest, gdy szczotka ma dwustopniową regulację temperatury.

Dobre, obrotowe szczotki do włosów wykonane są z naturalnego włosia. Dzięki czemu włosy są dobrze uczesane, ale nie są poszarpane i zniszczone. Szczotki z jonizacją nawilżają włosy i nadają im elastyczności. Promieniowanie podczerwone dodatnio wpływa na skórę głowy, stymulując w niej cyrkulację krwi.


A może lokówka do włosów?

Lokówka do włosów przyda się niejednej pani, kreując na jej głowie piękne loki. Na co dzień lepiej nie stosować tego produktu, aby nie zniszczyć włosów. Na rynku dostępne są również lokówko-suszarki do włosów.

Nowoczesne lokówki posiadają kilka końcówek – można je zmieniać i mieć dzięki temu loki różnego rodzaju. Lokówki nie są bezpieczne dla włosów – mogą je zniszczyć, z tego powodu najlepiej używać ich okazjonalnie. Suszarko-lokówki są bezpieczniejsze i można ich używać częściej. Karbownica z kolei pozwala w 5-10 minut uzyskać loki – jej wadą jest to, że daje skręt jednego rodzaju. Karbownica nie jest bezpieczna, przesusza włosy, gdy jest zbyt często stosowana.

Lokówki, suszarki, elektryczne szczotki do włosów mogą być stosowane od czasu do czasu. Codzienne ich użytkowanie jest szkodliwe – może przesuszyć włosy i doprowadzić do ich wypadania. Najlepiej dbać o nie naturalnymi sposobami, nieraz podkręcić je na papiloty z papieru, czasami pokarbować plotąc warkocze na noc – dzięki temu nasze włosy pozostaną zdrowe, piękne i błyszczące.


Zalety płytek turmalinowych

 • szybsze nagrzewanie włosów, dzięki czemu są one krócej poddawane wysokiej temperaturze,
 • krótsze nagrzewanie struktury włosa wpływa korzystniej na jego zdrowie,
 • powłoka z turmalinu sprawia, że włosy nie puszą się, ani też nie elektryzują,
 • dzięki zamykaniu łuski włosa następuje znaczące wygładzenie jego powierzchni,
 • równomierne nagrzewanie się powierzchni płytek.

Prostownice turmalinowe RANKING

Najczęściej oferowane prostownice turmalinowe do włosów dostępne w sklepach online.


O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

 • https://idbajosiebie net/wlosy/prostownica/prostownica-turmalinowa/

5 Thoughts to “Prostownica turmalinowa”

 1. ewa123

  Prostownica turmalinowa? Pierwsze słyszę, ale jeżeli ma być lepsza od ceramicznej to czemu nie. jeżeli chodzi o jonizację to bardzo jestem ciekawa czy faktycznie daje efekty. Niezależnie jak drogą i nowoczesną mamy prostownicę, uważam, że powinno się stosować kosmetyki termoochronne! ja używam i nie zauważyłam negatywnych skutków prostowania włosów

 2. Marysia

  Prostownica z jonizacją to też świetna sprawa, bo bardzo chroni nasze włosy przed tym jak ciepło działa na nie niekorzystnie. Warto sprawdzić różnego rodzaju prostownice, bo jest ich cała masa 😉

 3. Ania

  Moja prostownica ceramiczno turmalinowa jest świetna. Nie mam z nią problemu od dłuższego czasu, bardzo fajnie się nagrzewa i działa nieco inaczej niż zwykła prostownica przez użyte materiały.

 4. Karolina

  Zdecydowanie prostownica ceramiczno turmalinowa to chyba jedna z najlepszych jakie miałam. Polecam markę Beurer – bardzo dobry stosunek jakości do ceny, wykonana z dbałością o szczegóły i bardzo dobrze się nagrzewa.

 5. Anita

  Moim wyborem jest prostownica tytanowo turmalinowa, dzięki wielkie za artykuł, bo zachęcił mnie do kupna tego rodzaju sprzętu i to bardzo. Polecam każdej z Was – to chyba najlepiej pracująca prostownica jaką posiadałam do tej pory, a było ich wiele 😀

Leave a Comment