Obniżona koncentracja – leki i inne sposoby, które ją poprawią

Nie możesz się skupić? Przejściowe problemy z koncentracją łatwo pokonać. Poznaj metody!

koncentracja

Znajdź przyczynę

Jeśli zdarza ci się nie wywiązywać z zadań w określonym czasie, zastanów się nad powodami. Kiedy zdasz sobie sprawę, czego ci brakuje lub co przeszkadza ci w skupieniu uwagi, łatwiej podejmiesz kroki naprawcze. Poniżej podpowiadamy, jak radzić sobie z najczęstszymi przyczynami.

Ustal priorytety

Ustalenie priorytetów to jeden ze sposób na skupienie się na swoich celach. Zasadę tę stosuj zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Codziennie przeglądaj sporządzoną listę. Nagradzaj się za wykonanie poszczególnych zadań.

Podziel duże na małe

Realizacja trudniejszych celów wymaga więcej czasu. Dlatego dobrze jest podzielić duże zadania na mniejsze. Na łatwiejszym wyzwaniu łatwiej się skoncentrować. Dzięki temu lepiej widzisz także swoje postępy.

Określaj ramy czasowe

Zaobserwowano, że osoby pracujące w założonym przedziale czasowym wykonują dużą ilość zadań bez utraty koncentracji. Trzymając się terminów, łatwiej skupisz się na pracy. A potem znajdziesz czas na relaks.

koncentracja

Posprzątaj w umyśle

Jeśli nie możesz się skupić z powodu natłoku powtarzających się myśli, usuń je z głowy. Jak to zrobić? Po prostu je zapisz, dzięki temu uporządkujesz bałagan w umyśle.

Zadbaj o otoczenie

Środowisko, w którym pracujesz odgrywa dużą rolę w zdolności koncentracji. Im przyjemniejsze otoczenie, tym łatwiej będzie ci się skupić. Upewnij się zatem, czy twoje biurko i krzesło są wystarczająco wygodne. W lepszej koncentracji może ci także pomóc patrzenie na zdjęcia, które lubisz.

Zobacz również  WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU Wstydliwy problem kobiet

Pozbądź się rozpraszaczy

W niektórych przypadkach winne braku koncentracji są rozpraszacze, takie jak stale przychodzące e-maile czy głośna muzyka. Zadbaj o to, aby ci nie przeszkadzały. Jeśli powodem twoich problemów ze skupieniem są współpracownicy, załóż słuchawki. Dzięki temu dasz im do zrozumienia, że nie chcesz, aby ci przerywać.

Śpij dobrze

Badania udowodniły, że zbyt mała ilość snu jest jedną z przyczyn niezdolności do koncentracji. Pamiętaj zatem, aby nie przeciągać pracy do późnych godzin. Odpowiednio wczesne zakończenie zadań zagwarantuje ci dobry, regenerujący sen.

Zaufaj medycynie

Jesz nieregularnie i nie przykładasz wagi do wartości odżywczej jadłospisu? To błąd! Jego efektem mogą być niedobory składników ważnych dla mózgu i obniżona koncentracja. Leki, po które warto w takim przypadku sięgnąć powinny zawierać lecytynę i witaminy z grupy B. Wpływają one m.in. na poprawę pamięci i koncentracji oraz lepszy sen.

Dowiedź się więcej: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-i-koncentracje/.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment