Na co choruje Barbara Kurdej Szatan? To groźna choroba odkleszczowa

Urodziła się 22 sierpnia 1985 roku w Opolu. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, a następnie zatrudniono ją w 2008 roku w Teatrze Narodowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego „X Factor” w telewizji TVN wraz z zespołem Soul City. Od 2013 roku gra w reklamach operatora sieci telefonii komórkowej Play. Tak zaczęła się jej droga ku rozpoznawalności i sławie. Dzięki angażowi do reklamy stała się znana i zasiliła szeregi celebrytów.

Barbara Kurdej-Szatan, ponieważ o niej jest tu mowa, szturmem wdarła się na rodzime salony.

Barbara rozwija swój talent aktorski, a także wielokrotnie występowała w roli prezenterki, m.in. poprowadziła 51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Grywa w teatrach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Można było ją zobaczyć na małym ekranie w serialach „Plebania”, „Usta usta”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” i innych. Zagrała w filmach „Wkręceni 2” czy „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Od marca 2016 roku prowadzi IX edycję programu telewizji polskiej – „Kocham Cię, Polsko!”.

Tajemnicza choroba Barbary Kurdej-Szatan

Aktorka zmaga się od lat z poważną chorobą. Jak można było przeczytać w serwisie Party.pl, Barbara ma boreliozę, wywołaną przez kleszcza. Została zaatakowana przez tego zdradliwego pajęczaka na planie serialu „M jak Miłość” i trafiła do szpitala. Niestety, lekarze nie od razu zdiagnozowali trafnie jej chorobę. Po pewnym czasie od usunięcia czarnej kropki niewiadomego pochodzenia w pachwinie, Barbara Kurdej-Szatan zauważyła na ciele obrzęk. Po dwóch miesiącach dostała obrzęku na ręce, a miejsce zrobiło się czerwone i swędziało. Na pogotowiu aktorka usłyszała, że może to być alergia. Dostała maść ze sterydem i zaczerwienienie rzeczywiście ustąpiło, ale obrzęk pojawił się z kolei na łokciu, na ramieniu i na plecach.

Zobacz również  Co osłabia mikroflorę jelitową i jak rozpoznać, że potrzebuje ona wsparcia?

Barbara Kurdej-Szatan w końcu trafiła do szpitala zakaźnego, ale lekarz nie postawił diagnozy. Oparł się przy tym na wcześniejszym badaniu krwi pacjentki, w którym wynik był prawidłowy. Przez niekompetencję doktora, aktorka nadal chodziła przez kolejny rok z nieleczoną boreliozą, rozpoznaną mylnie jako alergia.

Basia Kurdej-Szatan w czerwonym kombinezonie

Samodiagnoza

Aktorka wiele czytała na temat różnych chorób z objawami, których sama doświadczała. Rumień wędrujący okazał się charakterystyczny dla boreliozy, o której przypadkiem dowiedziała się z gazety. W niedługim czasie miała umówioną wizytę u swojej ginekolog i powiedziała jej o swoich podejrzeniach. Lekarka zleciła właściwe badania krwi Western Blot, z których wyszło, że rzeczywiście Barbara Kurdej-Szatan choruje na boreliozę.

Aktualny stan aktorki

Od tej chwili wdrożono intensywne leczenie. Brała po pięć antybiotyków dziennie i musiała stosować specjalną dietę z wykluczeniem cukru, nabiału czy białej mąki.  Borelioza to ciężka choroba, która jest oporna na leczenie. Aktorka nie przyjmuje już antybiotyków, ale stosuje kurację ziołową.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment