Jak chirurdzy powiększają usta? Tajniki chirurgii plastycznej

Zbyt cienkie wargi, zaburzona asymetria, zmarszczki – to najczęstsze powody, dla których kobiety decydują się na zabieg powiększania ust. Ze względu na niezwykle szeroką ofertę profesjonalnych klinik, stał się on bardzo popularny. Wspomnieć należy również o trwałym i atrakcyjnym wyglądzie samych ust po pojedynczym zabiegu lub całej serii.

Pomimo tego, wiele kobiet obawia się podjęcia decyzji i w efekcie porzuca plany uwydatnienia swojej urody. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, iż nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat tego, jak powiększanie ust rzeczywiście wygląda. Wiele z Was zapewne wyobraża sobie skomplikowane procedury, które są czasochłonne i przede wszystkim bardzo bolesne. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Jak więc to wszystko wygląda?

Przebieg zabiegu powiększania ust

W pierwszej kolejności lekarz wybiera konkretną metodę, za pomocą której poprawimy wygląd naszych ust. Wybór ten najczęściej opiera się na decyzji odnośnie użytego materiału. Najpopularniejszy z nich jest bez wątpienia kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry.

Podkreślić należy również fakt, iż w sposób niezwykle sprawny przyjmowany jest on przez nasz organizm, dlatego nie musimy się obawiać ewentualnych powikłań czy chociażby niesatysfakcjonującego nas efektu. Oczywiście, poza samym kwasem, występują również inne metody, które są praktykowane w klinikach. Wspomnieć należy między innymi o aplikacji ludzkiej tkanki tłuszczowej, botoksu, kolagenu oraz preparatów silikonowych.

Zobacz również  Zadbaj kompleksowo o tłustą i problematyczną cerę z Garnier!

Po wybraniu konkretnej metody, chirurg powinien przeprowadzić z nami dokładny wywiad, w trakcie którego zostanie wypytane o nasz stan zdrowia oraz ewentualne alergie czy innego rodzaju przeciwwskazania. Gdy będziemy miały już to za sobą, nastąpi właściwa faza zabiegu.

Pierwszą czynnością będzie oczywiście podanie znieczulenia. Występuje ono w wielu formach. Najczęściej stosowana jest maść, jednak w pewnych wpadkach środek aplikuje się równie przez strzykawkę. Wspomnieć należy także o możliwości użycia tak zwanego znieczulenia stomatologicznego, które charakteryzuje się przede wszystkim silnym i długotrwałym działaniem.

Po kilku minutach znieczulenie zaczyna działać, a my nie odczuwamy żadnego bólu. Kolejnym krokiem wykonywanym przez chirurga jest odpowiednie ukształtowanie warg, dzięki czemu aplikacja środka okaże się prostsza, a sam efekt lepszy. Wspomniane wcześniej materiały wypełniające wprowadzane są strzykawką w określonym miejscu. Zazwyczaj odbywa się to bezpośrednio pod wargami, jednak ostateczny wybór miejsca uzależniony jest od konkretnego przypadku i metody, na jaką się zdecydowaliśmy.

W tym miejscu zapewne zadajecie sobie pytania, czy samo wkłucie jest bolesne. Z całą pewnością możemy Wam zaświadczyć, iż jest całkowicie bezbolesne, wszystko dzięki opisanemu wyżej znieczuleniu. Co następuje po zaaplikowaniu preparatu? Lekarz specjalista powinien dokładnie rozprowadzić go po całej powierzchni skóry wokół ust, dlatego wykonuje on delikatny masaż warg.

powiększanie ust

Sam zabieg trwa najczęściej około 30 minut, jednak zależy to głównie od celu, jaki chcemy osiągnąć. Za sprawą wstrzyknięcia omawianych środków możemy bowiem nie tylko powiększyć, ale również między innymi poprawić ich kontur, ujędrnić, napiąć czy chociażby złagodzić wszelkiego rodzaju zmarszczki.

Zobacz również  Na czym polega mikrodermabrazja?

Bezpośrednio po operacji usta mogą być delikatnie opuchnięte. W zależności od indywidualnego przypadku, opuchlizna schodzi po około 3-5 dniach. Pamiętać należy o tym, aby po wizycie w klinice nawadniać organizm. Po co? Żeby nawodnić wprowadzony preparat, dzięki czemu lepiej się on przyjmie. Musimy także unikać promieniowania słonecznego.

Efekt zabiegu powiększania ust utrzymuje się zazwyczaj przez kilka miesięcy. Oczywiście ogólny czas uzależniony jest od uwarunkowań naszego organizmu, jednak możemy być pewne, że przez dłuższy czas będziemy cieszyć się pięknymi, ponętnymi ustami. Jeżeli zechcemy zatrzymać je najdłużej, będziemy mogły udać się na kolejne zabiegi, które odpowiednio wydłużą działanie środków. Jak więc widać, wszystko odbywa się w sposób sprawny, szybki i całkowicie bezbolesny.

Źródło: http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/twarz/powiekszanie-ust

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment