Soczewki roczne

soczewki kontaktowe roczneTrwałość soczewek rocznych jest uwarunkowana zastosowaniem odpowiednich materiałów. Ich cena może dojść nawet do 300-400 złotych, jednak jest to zakup długoterminowy i swoista inwestycja. Tego rodzaju soczewki są przeznaczone do użytkowania w trybie dziennym, na noc należy je zdjąć. Oko w tym czasie musi odpocząć i “odetchnąć”. Bardzo ważnym czynnikiem w przypadku posiadania szkieł rocznych jest ich higiena oraz pielęgnacja, aby prawidłowo spełniały swoje zadanie. Po upływie roku powinno się je wymienić na inny model.

Soczewki to dobra alternatywa dla okularów ze względu na wygodę ich użytkowania. Są one szczególnie przydatne dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających m.in.:

  • pływanie,
  • jazdę na nartach w okularach,
  • skoki na bungee,
  • bieganie,
  • sporty drużynowe – piłka nożna, siatkówka, koszykówka itp.

Szkła kontaktowe umożliwiają uprawianie sportu w sposób bardzo wygodny, bez opadających oprawek okularów. Soczewki nie parują, nie tłuką się, nie spadają z nosa, nie ocierają skóry na nosie i nie powodują otarć skóry w okolicach uszu przy długotrwałym użytkowaniu 🙂

=> Soczewki kontaktowe roczne <=

Soczewki roczne są dobrym rozwiązaniem dla osób młodych, aktywnych, lubiących sport. Na rynku występuje kilka odmian szkieł rocznych – sferyczne, toryczne, progresywne no i oczywiście wariant bardzo popularnych kolorowych soczewek. Okulista określa jakich soczewek potrzebuje dany pacjent, doborem szkieł natomiast powinien zająć się optyk.

Cechy soczewek rocznych

Soczewki na rok mają charakter konwencjonalny. Są to szkła o bardzo długim czasie działania i sporej trwałości. Użytkuje się je codziennie, natomiast po roku należy je wyrzucić. Nie wolno przedłużać czasu korzystania z nich, gdyż czas ich użytkowania oraz przydatności jest ściśle określony. Soczewki są delikatne (jednak na tyle trwałe, aby przetrwać tak długi okres użytkowania), należy o nie dbać, a złe ich przechowywanie może doprowadzić do alergii oraz poważniejszych konsekwencji takich, jak stany zapalne oczu i częste podrażnienia.

Do codziennego użytkowania polecane są szkła kontaktowe miękkie, wykonane ze silikonu oraz hydrożelu, cechujące się wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenu. Takie soczewki potrafią skorygować nawet dużą wadę wzroku, polecane są również astygmatykom.

Opcja roczna to godne rozważenia rozwiązanie dla każdej osoby potrzebującej soczewek do codziennej pracy. Osoby używające szkieł od czasu do czasu mogą kupić soczewki w opcji jednodniowej czy też dwutygodniowej. Astygmatycy częściej zamawiają i kupują soczewki na miarę, do użytkowania na dłuższy okres czasu – najczęściej na rok. Nie mają potrzeby zmiany soczewek codziennie, co w dłuższej perspektywie czasu byłoby uciążliwych zabiegiem. Oczy też w końcu muszą przyzwyczaić się do noszonych soczewek. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej zawsze warto sprawdzać ilość sztuk znajdujących się w opakowaniu.

Soczewki roczne – ranking popularności

TOP Soczewki roczne Producent Cena
1Maxvue Vision Crazy Wild Eyes RX - BlackOut 2 szt.Maxvue VisionCena
2Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Cross Eyed 2 szt.Maxvue VisionCena
3Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Green Werewolf 2 szt.Maxvue VisionCena
4CooperVision Procelear Sphere 1 szt.CooperVisionCena
5Maxvue Vision Crazy Lens UV Glow - Glow Red 2 szt.Maxvue VisionCena
6Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Space Blue 2 szt.Maxvue VisionCena
7CooperVision Proclear Tailor Made Toric 1 szt.CooperVisionCena
8Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Cheshire Cat 2 szt.Maxvue VisionCena
9Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Barbie Pink 2 szt.Maxvue VisionCena
10Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Mad Frog 2 szt.Maxvue VisionCena
11Maxvue Vision Crazy Wild Eyes - Mad Hatter 2 szt.Maxvue VisionCena
12Maxvue Vision Vision Crazy Wild Eyes - Sasuke 2 szt.Maxvue VisionCena

Co interesuje użytkowników:

  • soczewki roczne opinie

1 opinia

  1. WuDoBe

    Nie wierzę, że można je nosić okrągły rok bez jakichkolwiek problemów. Nawet przy zachowaniu maksymalnej higieny i tak brud, czy zarazki dostaną się do środka. Soczewka roczna to takie trochę proszenie się o infekcje. Nie lepiej kupić tygodniowe czy nawet miesięczne? Już nie przesadzajmy, że nakładanie i ściąganie soczewek to taka uciążliwa rzecz. Kłopotliwe to jest zapalenie spojówek, a do niego mogą doprowadzić całoroczne soczewki. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *