Jaki wózek dziecięcy kupić? Kryteria wyboru spacerówki

Wózek dziecięcy to podstawowy element wyposażenia, w który muszą zaopatrzyć się przyszli rodzice. Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie  – umożliwia wygodne spacery i bezpieczny transport dziecka np. do sklepu lub do lekarza.

wózek dziecięcy, spacerowy
wózek dziecięcy, spacerowy

Cechy dobrego wózka

Dobry wózek spacerowy powinien spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim musi być lekki, ponieważ będzie używany każdego dnia, często przy okazji zakupów lub spaceru z psem. Wózek ma nam pomagać w opiece nad dzieckiem, a nie przeszkadzać. Równie ważna jest prosta blokada, która natychmiast zabezpiecza wózek np. w tramwaju lub w pochyłym miejscu.

Dodatkowym atutem jest wbudowana osłona przeciwsłoneczna oraz łatwość składania. Spacerówka powinna składać się szybko i bez użycia siły, często bowiem będziemy zmuszeni do złożenia wózka jedną ręką.


Wózek miejski dla dziecka, czyli jaki?

Spacerówka jest też nazywana wózkiem miejskim, ponieważ służy głównie do przemieszczania się po mieście, dlatego powinna być zwrotna, lekka i kompaktowa. W mieście często można natknąć się na wąskie chodniki, krawężniki lub kłopotliwe wzniesienia.

Dobry wózek to podstawa bezpiecznego i wygodnego funkcjonowania z dzieckiem w mieście.


Czym jest wózek 3w1?

wózek dziecięcy 3w1
wózek dziecięcy 3w1
Bardzo szeroka gama wielofunkcyjnych wózków dziecięcych obejmuje również tak zwany model 3w1. Na jego wyposażenie składają się następujące elementy:

  • gonodla,
  • spacerówka,
  • nosidełko.
Zobacz również  Osocze bogatopłytkowe – piękno i młodość z własnej krwi

Jest to wygodne rozwiązanie dla tych rodziców, którzy szukają uniwersalnego rozwiązania do zapewniania bezpieczeństwa swojej pociechy w trakcie spaceru czy też w momencie przewożenia jej w samochodzie.

Opcja 3w1 – kiedy warto?

Wózek wielofunkcyjny 3w1 często oznacza oszczędność pieniędzy. Taki zestaw wystarcza na 2-3 lata użytkowania, a jednocześnie bywa tańszy niż w przypadku akcesoriów kupowanych oddzielnie. Dodatkowo należy zauważyć, że wszystkie elementy pasują do siebie idealnie i do ich wykorzystania nie trzeba stosować adapterów.

Stelaże w tego typu pojazdach są znacznie mocniejsze i bezpieczniejsze. To ostatnie wiąże się również z tym, że zestaw 3w1 wyposażony jest w większe koła (w porównaniu ze spacerówkami).

Trzeba jednak pamiętać, że wózek jest znacznie cięższy, przez co trudno nim manewrować i go składać. Fotelik samochodowy dołączony do takiego akcesorium nadaje się zazwyczaj dla dzieci, których waga nie przekracza kilkunastu kilogramów.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment