Peeling migdałowy

Spośród zabiegów odbarwiających przebarwienia na skórze, rewitalizujących cerę oraz działających bakteriobójczo często stosuje się peeling migdałowy. Należy od do grupy peelingów kwasowych, szczególnie poleca się go przy przebarwieniach o charakterze powierzchniowym, stanach zapalnych skóry, trądziku, nadaje się on również znakomicie do redukcji melasmy. Można go stosować praktycznie przez cały rok, nadaje się również praktycznie do każdego typu skóry (ważne jest jednak optymalne dobranie dawki według indywidualnych preferencji).

Czym się charakteryzuje peeling migdałowy?

Charakterystyką zabiegu peelingu migdałowego jest jego bezbolesność oraz brak ograniczeń pozabiegowych (można z marszu wykonywać codzienne czynności). Ważne jest również to, że jako peeling kwasowy stosuje się go wyłącznie przez lekarza, domowe stosowanie nie jest zalecane. Długość trwania zabiegu to około 20 minut. Peeling kwasem migdałowym daje bardzo szybko efekt oczyszczenia powierzchni skóry oraz jej rozjaśnienia. Ze względu na jego bakteriobójcze właściwości znacząco powinien poprawić się stan skóry z tendencją do krostów zapalnych, ropni oraz z obecnością trądziku.

Koncepcja naturalnych sposobów na zmiany trądzikowe – olejek pichtowy na odmłodzenie i poprawę kolorytu skóry.

peeling migdałowy

Wskazania i przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego rodzaju peelingu istnieją zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Peelingowi migdałowemu mogą się poddać osoby ze skórą z przebarwieniami (np. melasma), piegowatą, z hiperpigmentacją po stanach zapalnych oraz z dyschromią. Zabiegowi nie mogą się natomiast poddać pacjenci z aktywnymi stanami zapalnymi na skórze, z opryszczką, skórą po depilacji oraz wrażliwą i podrażnioną, a także kobiety w ciąży.

Zobacz również  Perfumy – kosmetyki czy dzieła sztuki?

Ilość zabiegów wykonywanych przez lekarza to zalecenia na poziomie serii 6-8 peelingów, natomiast okres przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami to 15-30 dni w zależności od stężenia kwasu migdałowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane z publikacją