Najlepsze na wypadanie włosów dla kobiet

blondMartwi cię widok ogromnej ilości włosów na szczotce? Z każdym dniem twoja fryzura zdaje się jakby coraz mniej bujna? Problem z wypadaniem włosów męczy nie tylko kobiety, ale także panów. Całkiem normalna dla zdrowego człowieka jest utrata około 50-100 włosów dziennie – jednak jeśli ta liczba znacznie się zwiększa, możemy mówić o nieprawidłowości. Dlaczego tak się dzieje?

Codzienny stres

Trudno jest jednocześnie określić, dlaczego tracimy włosy – zazwyczaj istnieje kilka powodów. Styl życia w dzisiejszym świecie sprzyja nabieraniu złych nawyków – śpimy za mało, denerwujemy się zbyt często, jemy w pośpiechu. Stres, który odczuwamy regularnie, ma destrukcyjny wpływ nie tylko na nasze zdrowie psychiczne. Nadmierne przejmowanie się i życie w pośpiechu z całą pewnością można uznać za przyczynę utraty włosów.

Hormony, tarczyca

Warto zrobić badania hormonalne – szczególnie, jeśli wypadaniu włosów towarzyszy nerwowość, zmienność nastroju czy pogorszenie cery. Takie objawy są typowe dla niedoczynności i nadczynności tarczy.

Zła pielęgnacja włosów

Zastanów się, czy kosmetyki, które stosujesz są odpowiednie – szampony i odżywki z drogerii mogą zawierać składniki, które wysuszają i niszczą włosy, a także podrażniają skórę głowy. Nie trzeba chyba nikogo upominać, że farby do włosów również nie są najlepszym pomysłem – najlepiej całkiem zrezygnować z koloryzacji, a jeśli nie jest to możliwe, stosować ją nie częściej, niż co 2-3 miesiące.

Zobacz również  Olej kokosowy. Zastosowanie oraz właściwości olejku kokosowego

Kolejny błędem, popełnianym szczególnie przez panie, jest używanie suszarki, prostownicy do włosów czy lokówki. Co prawda dzięki tym urządzeniem oszczędzamy czas i możemy łatwo wymodelować włosy, ale nie można zapominać, że takie zabiegi wysuszają włosy, uszkadzając ich strukturę, pozbawiając je blasku i zdrowego wyglądu.

Zobacz również: Jakie farby do włosów są najmniej szkodliwe? Bezpieczna koloryzacja

Choroby skóry głowy

Może się zdarzyć, że problem nie tkwi w samych włosach. Skóra głowy często bywa obszarem, na który nie zwracamy uwagi, a to właśnie on może wymagać naszej troski. Łupież, łojotokowe zapalenie skóry, czy grzybica to tylko niektóre z chorób, które mogą występować na skórze głowy. Nie lekceważ niepokojących objawów.

Pokonanie problemu z wypadaniem włosów nie należy do rzeczy najprostszych – warto jednak podjąć ten wysiłek. Nieocenione okaże się wsparcie organizmu, które zapewnimy sobie stosując najlepszy preparat na wypadanie włosów dla kobiet Follixin – są to tabletki bez recepty http://medicot.pl/produkt/najlepsze-na-wypadanie-wlosow-follixin, które działają szybko i skutecznie, a przede wszystkim trwale. Wzmacniają korzenie mieszków włosowych, poprawiają strukturę włosa (staje się odporny na uszkodzenia), powodują wzrost nowych cebulek włosowych, regenerują i odżywiają, a nawet poprawiają objętość fryzury. Nie czekaj, spraw, by twoje włosy były zdrowe i mocne!

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment