Garnier Fructis Vitamine Force Fresh – powiedz NIE przetłuszczonym włosom!

Przetłuszczające się włosy to problem, który dotyczy dużej grupy kobiet na całym świecie – włosy tłuste u nasady i suche na końcach wyglądają nie tylko mało estetycznie, ale też sprawiają duże trudności w układaniu. To naturalne, że włosy na drugi lub trzeci dzień po umyciu mogą zacząć się przetłuszczać – jest to wynik pracy naszych gruczołów łojowych. Problem stanowią jednak włosy, które tracą ładny wygląd nawet po kilku godzinach od umycia. Jak sobie z nimi radzić i jakich preparatów używać, by przywrócić im świeżość w ciągu dnia?

Przetłuszczające się włosy – przyczyny

Na nadmierne przetłuszczanie się włosów mogą wpływać różnorodne czynniki – poczynając od niewłaściwej pielęgnacji aż po choroby skóry czy problemy z funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej.

  • Tłuste włosy mogą być wynikiem uwarunkowań genetycznych lub przejściowych problemów z hormonami np. dojrzewanie, menopauza, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej – to właśnie w takich momentach naszego życia gruczoły łojowe wydzielają największą ilość sebum.
  • Nieświeży wygląd włosów to również bardzo często efekt ich nieregularnego lub niedokładnego oczyszczania – pozostawienie na włosach nawet małych ilości zanieczyszczeń, tłuszczu, brudu czy kurzu, może wzmagać nadmierną produkcję łoju.
  • Nadmierny łojotok występuje też bardzo często u osób, które nadużywają na co dzień różnych produktów do stylizacji włosów – pianki, lakiery czy żele – to właśnie preparaty, które najbardziej je obciążają.
  • Utrzymaniu świeżości włosów nie sprzyja też ciągłe dotykanie ich w ciągu dnia – na naszych rękach również osiadają się zanieczyszczenia i bakterie, które z łatwością przenosimy później na włosy.
  • Jeżeli przy przetłuszczeniu się włosów występuje również problem łupieżu, świądu czy zaczerwienionej skóry, najlepiej zgłosić się z tym problemem do dermatologa, który oceni czy nie jest to jeden z objawów poważnej choroby skóry.
Zobacz również  Jesteś w ciąży? Jedz warzywa i owoce!

Sposób na przetłuszczające się włosy – odpowiednia pielęgnacja włosów!

co na przetłuszczone włosyWbrew pozorom na przetłuszczające się włosy nie zadziała ani mycie ich dwa razy dziennie ani też “przetrzymywanie” ich nieumytych przez np. tydzień. Takie działania mogą jedynie spowodować, że w efekcie problem jedynie się pogłębi. Przy włosach, które zmagają się z nadmiernym łojotokiem, należy zwrócić szczególną uwagę na regularną i dokładną pielęgnację. Podstawą jest tutaj stosowanie odpowiedniego szamponu do włosów, który pozwoli dokładnie oczyścić włosy i chronić je przed przyjmowaniem kolejnych zanieczyszczeń. Z tym zadaniem świetnie radzi sobie szampon do włosów przetłuszczających się marki Garnier – Garnier Fructis Vitamine Force Fresh, który dzięki zawartości w swoim składzie cytryny i mięty jest w stanie skutecznie zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i utrzymywać ich świeżość przez cały dzień. By wzmocnić działanie szamponu należy pozostawić go na włosach nieco dłużej, by jego składniki miały szansę dobrze wniknąć w strukturę włosa. Kilka razy w tygodniu warto też stosować specjalną płukankę z soku z cytryny, która zwęzi pory i zmniejszy wydzielanie sebum na skórze głowy.

Jak zapobiegać łojotokowi w ciągu dnia?

Jeżeli mamy problem z przetłuszczającymi się włosami, musimy dbać nie tylko o właściwą pielęgnację, ale też o utrzymywanie ich w czystości w ciągu dnia.

  • Przy przetłuszczających się włosach należy unikać mycia głowy w gorącej wodzie – dla tłustych włosów zdecydowanie lepsze jest płukanie ich letnią, a nawet zimną wodą.
  • Należy ograniczać używanie środków do stylizacji włosów lub zamienić je na na te nieco lżejsze – przeznaczone specjalnie dla włosów przetłuszczających się.
  • Tłuste włosy nie lubią zbyt częstego dotykania i czesania, dlatego w ciągu dnia należy delikatnie spiąć je gumką, by nie przeszkadzały w codziennych czynnościach.
  • Warto wyposażyć się w suchy szampon i nosić go codziennie przy sobie, by móc odświeżyć swoją fryzurę w każdej sytuacji.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do przetłuszczających się włosów dostępna na stronie Garnier.pl.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment