Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – sposób na urzekające spojrzenie

Większość kobiet marzy o głębokim przenikliwym spojrzeniu. Czasami jednak naturalne rzęsy nie są zbyt spektakularne. Wówczas warto pomyśleć o przedłużaniu rzęs, dobrze wykonany zabieg daje efekt naturalnego wachlarza rzęs.

Przedłużanie rzęs – co to jest?

Przyklejanie sztucznych rzęs jest obecnie najnowocześniejszym sposobem na wydłużenie, pogrubienie i jednoczesne podkręcenie naturalnych rzęs. Efekt jest naturalny, ponieważ sztuczne rzęsy są bardzo lekkie i niewiele różnią się od tych rosnących na powiece.

Zabieg przedłużania rzęs skierowany jest do  osób, które chcą mieć spektakularne rzęsy bez potrzeby ciągłego poprawiania makijażu. To rozwiązanie idealne dla pań:

  • z naturalnymi krótkimi, cienkimi lub niepodkręconymi rzęsami,
  • noszących soczewki kontaktowe,
  • ceniących swój czas.

Niewątpliwą zaletą sztucznych rzęs jest bowiem brak konieczności codziennego i misternego nakładania tuszu, a co za tym idzie duża oszczędność czasu podczas porannego makijażu i wieczornego demakijażu. Niemałe znaczenie odgrywa  również ograniczenie codziennego pocierania delikatnej okolicy oczu, co widocznie wpływa na wygładzenie zmarszczek. Nosząc sztuczne rzęsy można zapomnieć o szybko odpadających „kępkach” czy też łamiącej naturalne rzęsy zalotce. Są one odporne na wodę, pot i łzy, można w nich pływać i opalać się, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Przedłużanie rzęs odbywa się trzema metodami, mianowicie:  1:1, 2:1, 3:1, te tajemniczo wyglądające liczby  to nic innego jak oznaczenie, jaka liczba sztucznych rzęs, doklejana jest do pojedynczej naturalnej.

Zobacz również  Domowe SPA, czyli co wybrać do kąpieli?

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs wykonany metodą 1:1 oznacza, że dokleja się rzęsy z protein jedwabiu specjalnie opracowanym klejem jedna po drugiej do każdej własnej rzęsy, „włosek po włosku”, dzięki czemu uzyskuje się efekt zagęszczenia i wydłużenia rzęs – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Rzęsy te są zazwyczaj lekkie i elastyczne, raczej nie obciążają powiek, często też mają połysk i głęboki blask. Długość, grubość i podkręcenie dobierane są indywidualnie, w  zależności od oczekiwanego rezultatu. W związku z tak misterną i staranną pracą, należy się przygotować, że jest to trochę dłuższy zabieg, średnio trwa około 3 godziny. Jednakże efekt przedłużonych rzęs jest wart tego czasu.

Przedłużanie rzęs zapewnia uzyskanie efektu gęstszych i dłuższych rzęs nawet o 50%.  W zabiegach stosowane są różnego rodzaju długości rzęsy, dzięki czemu można samemu decydować o tym, jak bardzo długie rzęsy chce się mieć. Zagęszczone i przedłużone rzęsy wyglądają identycznie jak naturalne. Budowa ich odpowiada budowie naturalnej rzęsy, dlatego są nie do odróżnienia przez niedoświadczonego obserwatora.

Po zabiegu powstanie około 200 sztuk rzęs, które w naturalny sposób wypadają po jakimś czasie. Dzieje się tak, ponieważ rzęsy wypadają każdego dnia, jest to związane z cyklem ich życia, który wynosi odpowiednio 6-10 tygodni. Naturalna rzęsa zawsze wypada wraz z przyklejoną do niej rzęsą sztuczną, a na jej miejsce zawsze wyrasta nowa, młoda rzęsa. Po upływie około 3-5 tygodni od dnia założenia rzęs pozostaje ich około połowa.

Zobacz również  Makijaż brwi - podkreśl je, by wyglądały naturalnie!

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – sposób na urzekające spojrzeniePrzedłużone rzęsy są wodoodporne, więc bez obaw można korzystać z sauny lub z basenu. Makijaż należy zmywać wodą z żelem do mycia twarzy lub płynem micelarnym, warto również pamiętać, aby nie używać preparatów zawierających tłuszcze, gdyż reagują one ze stosowanym do przedłużania rzęs klejem, co może powodować odklejanie się rzęs i utratę efektu długich rzęs – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski.

Kiedy nie stosować przedłużania rzęs?

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są:

  • stany zapalne spojówki oka;
  • choroby alergiczne oczu;
  • całkowity brak naturalnych rzęs;
  • zdiagnozowana trichotillomania, czyli nerwowe wyrywania rzęs i włosów;
  • zespół suchego oka;
  • nadpobudliwość i brak cierpliwości.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.klinikiziemlewski.pl/kontakt.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment