Prostownica ceramiczna

Prostownica ceramiczna do włosówDbałość o włosy jest istotną czynnością dla każdej kobiety. Aby włosy były piękne panie kupują szampony, odżywki, szczotki, nakładają na włosy maseczki. Dbają także o odpowiednie suszarki, prostownice i lokówki. Kiedyś na rynku był jeden rodzaj prostownic, a dzisiaj takich urządzeń jest zdecydowanie więcej. Panie mogą poczytać o prostownicach i ich rodzajach w internecie, a wybór dzięki takim poradom będzie łatwiejszy. Kiedyś kobiety kręciły włosy, a dzisiaj je prostują. Zmieniły się mody i fryzury, trwałą ondulacja odeszła do historii, a nowoczesne fryzury są lekkie, błyszczące oraz proste.

Prostownica ceramiczna prostuje włosy, nie niszcząc ich i nie uszkadzając delikatnej struktury włosa. Panowie prostownic nie kupują, bo ich krótkie włosy układają się o wiele łatwiej. Kobiety mają zazwyczaj dłuższe, gęstsze i wymagające pielęgnacji włosy. Lokówki, prostownice, suszarki pozwolą je okiełznać i ułożyć tak, jak chce tego właścicielka niesfornych włosów.

Superbohaterka, czyli prostownica tytanowa

Prostownica tytanowa jest trwała, nie pęka nawet, gdy upadnie na podłogę. Nie pojawiają się na niej zarysowania pod wpływem urazów mechanicznych. Prostuje włosy, nadając im zdrowy i modny wygląd. Ruchome płytki tytanowe zapewniają przewodzenie ciepła. Produkt ten nie jest drogi – najtańsze prostownice tytanowe kupimy już za niewiele ponad 100 złotych. Prostownica tytanowa idealnie prostuje grube i twarde włosy.

Zalety prostownicy ceramicznej

Największą zaletą prostownicy ceramicznej jest jej równomierne nagrzewanie. Ryzyko przypalenia włosów maleje, włosy prostują się bez problemów. Prostownice ceramiczne znalazły swoje miejsce na rynku urządzeń do pielęgnacji włosów. Nowością są płytki ceramiczno-keratynowe nie tylko prostujące włosy, ale je też regenerujące.

Prostownica jest urządzeniem przydatnym każdej pani, młode dziewczyny także chcą mieć proste i błyszczące włosy, będące symbolem mody, zdrowia oraz urody. Część prostownic ma funkcje dodatkowe: jonizację, czyli zamyka łuski włosów, wytwarzanie pary (zabezpieczają włosy przed uszkodzeniem), ultradźwięki (intensywniejsze wygładzanie włosów), prostowanie na mokro, podczerwień chroniącą przed uszkodzeniem włosów. Nowoczesne prostownice mają regulację od kilku do kilkunastu stopni. Powłoki teflonowe prostownic nagrzewają się nierównomiernie i mogą prowadzić do uszkodzenia delikatnych włosów.

RANKING prostownic ceramicznych

Zestawienie najchętniej wybieranych i najbardziej popularnych prostownic ceramicznych. Ranking powstał w oparciu o serwis Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Włosy karbowane, czyli powrót do przeszłości

Karbownica do włosów pozwala osiągnąć efekt włosów karbowanych, czyli układających się w fale. Takie fale są idealną stylizacją na bal, wielkie wyjście, pomagają ułożyć dłuższe włosy. Drobne fale są nawiązaniem do mody lat osiemdziesiątych XX wieku, gdy kobiety miały trwałe i czesały się na mokrą Włoszkę.

Karbownica musi być używana ostrożnie – nie wolno stosować jej do kręcenia mokrych włosów. Karbownicą układa się włosy na sucho, w przeciwnym razie można je uszkodzić – czas nagrzewania nie powinien być dłuższy niż 15 sekund, nie należy loków układać po kilka razy, bo takie postępowanie prowadzi do uszkodzenia delikatnych włosów. Najlepsze są karbownice turmalinowe, turmalinowo-ceramiczne czy turmalinowo-tytanowe. Na rynku dostępne są karbownice takich firm, jak Bosch, Babyliss, Tondeo. Ceny wahają się od 114 do 300 złotych. Droższe modele mają więcej opcji niezbędnych do układania włosów.

RANKING karbownic do włosów

Zestawienie najchętniej wybieranych i najbardziej popularnych karbownic do włosów. Ranking powstał w oparciu o serwis Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

A może lokówka?

Zwolenniczki tradycji mogą kupić lokówki do włosów. Dzięki takim urządzeniom na głowie każdej pani mogą pojawić się pukle i loki godne gwiazdy filmowej. Lokówki nie są już tak modne jak kiedyś, ale przygotowanie loków, koków, fryzur na wielkie wyjście bez lokówki nie jest realne. Najzwyklejsze typu lokówek można kupić już za 40-50 złotych. Nowsze modele o wielu funkcjach kosztują od 100 złotych wzwyż. Można też kupić lokówko-prostownicę, czyli urządzenie z wymiennymi końcówkami. Dzięki temu zakupowi można prostować i kręcić włosy w zależności od potrzeb pani. Taki zestaw jest niczym własny, domowy fryzjer. Większość urządzeń do pielęgnacji włosów zasilana jest sieciowa. Niektóre ładuje się dzięki dołączonym do nich akumulatorom.

RANKING lokówek do włosów

Zestawienie najchętniej wybieranych i najbardziej popularnych lokówek do włosów. Ranking powstał w oparciu o serwis Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Opinie: 2 na temat publikacji Prostownica ceramiczna

  1. Leris

    Zdecydowanie Panasonic EH-HW51-K825, mam ją od 3 miesięcy i ubóstwiam. Widzę, że po ceramicznej prostownicy włosy jednak są w lepszy stanie niż po używaniu zwykłej. Warto się przesiąść na porządną markę.

  2. bubblegum

    Potrzebowałam taniej i dobrej prostownicy, dowiedziałam się od koleżanki, że nasza polska firma Manta (ta od telewizorów itd) również ma je w swojej ofercie. Wybrałam Mante MH201, jest to prostownica ceramiczna. Spodobała mi się z wyglądu no i była bardzo tania bo koło 35 zł. Dobrze prostuje włosy, temperaturę można stopniować, ogólnie polecam

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *