Masażer do stóp

Masażery do stóp, jak wskazuje nazwa, odpowiadają przede wszystkim za to, aby zrelaksować nasze ciało po wyczerpującym dniu. Korzystać z takich masażerów mogą nie tylko sportowcy, ale też osoby, które na co dzień wykonują ciężkie prace fizyczne, po których bolą ich stopy.

W takiej sytuacji masażer może okazać się właściwym wyborem, ponieważ człowiek poczuje się wtedy lepiej, będzie w stanie się wyluzować, a ból w stopach ustąpi. Warto jednak zwrócić uwagę na masażery dostępne na polskim rynku i skupić się na tym, jaki konkretnie warto wybrać, aby być z niego w pełni zadowolonym.


Masażery ręczne

elektroniczny masażer ręczny do stóp, nóg i całego ciała
elektroniczny masażer ręczny do stóp, nóg i całego ciała
Do wyboru zainteresowani mają przede wszystkim masażery ręczne. Oczywiście trzeba wykonywać wtedy samoczynne ruchy, dlatego człowiek bierze czynny udział w takim masażu. To klient decyduje o tym, z jaką intensywnością będzie odbywał się masaż, jaki nacisk będzie kładł na stopy oraz z jaką siłą będzie to robił. Takie masażery są niezwykle szeroko dostępne, ponieważ zakupić można je w wielu sklepach kosmetycznych. Korzystać można z nich do woli, nie tylko w domach, ale również w pociągach, w pracy, czy nawet na uczelni, gdy stopy bolą i domagają się one odpoczynku. Funkcjonalne rozwiązanie sprawdzi się w każdej sytuacji.

Zobacz również  Okulary do komputera - jak je wybrać?

Taki ręczny masażer do stóp nie należy do najdroższych, można z niego korzystać przez długie lata, ponieważ nie zużywa się zbyt szybko. Trzeba jednak pamiętać o tym, że masaż stóp jest wtedy dość męczący, ponieważ trzeba zaangażować w to całe swoje ciało, a po męczącym dniu w pracy nie każda osoba ma na to ochotę i siłę.


Masażery elektryczne

elektroniczny masażer wodny MPM MMS-3 do stóp
elektroniczny masażer wodny MPM MMS-3 do stóp
Drugim rozwiązaniem dostępnym na rynku polskim są oczywiście masażery elektryczne. Nie są one tak bardzo rozpowszechnione jak te ręczne, jednak są zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu, ponieważ nie trzeba wykonywać w tym przypadku żadnych dodatkowych ruchów rękoma, aby masaż był realizowany na wysokim poziomie.

Stosowanie takich masażerów jest jednak niekiedy ograniczone, ponieważ masażer musi mieć dostęp do zasilania. Nie jest to więc korzystne rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Zaletą takich masażerów jest jednak na pewno to, że:

 • masaż jest przyjemniejszy,
 • nie trzeba się zbytnio angażować w taki masaż, realizowany jest praktycznie samodzielnie,
 • można wybrać moc oraz rodzaj masażu, zgodnie z własnymi preferencjami,
 • pozwala poprawić samopoczucie po męczącym dniu.

Jak widać zalet jest bardzo dużo, więc coraz większa grupa osób chętnie decyduje się na stosowanie takich masażerów, które są nieco droższe od ręcznych, ale za to bardziej wygodne w użytkowaniu. Takie masażery również nie powinny się zbyt szybko zużywać, więc korzystać można z nich przez długi czas.

Zobacz również  Niedzielny obiad inaczej – inspiracje

Jakie cechy powinien posiadać dobry masażer?

Dobry masażer powinien posiadać następujące cechy:

 • zapewniać relaks osobom potrzebującym masażu,
 • działać samoczynnie,
 • mieć do wyboru różne poziomy mocy i typy masażu.

Z racji tego warto zdecydować się na masażer elektryczny, który będzie dużo lepszym wyborem dla wymagających osób, które oczekują od masażera skutecznego masażu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoby mobilne powinny zdecydować się na masażer ręczny, ponieważ można zabierać go ze sobą w każde miejsce, nie potrzebuje on zasilania i można z niego korzystać bezproblemowo, wtedy kiedy zajdzie potrzeba przeprowadzenia masażu stóp.

Każda z ofert ma swoje zalety, jednak zdecydowanie popularniejszą opcją na rynku jest masażer elektryczny, który sprawdza się w większości przypadków i ludzie są zadowoleni z jego funkcjonalności.


Odpoczynek po uciążliwym dniu

Masażer ma za zadanie doprowadzić człowieka do odpoczynku po uciążliwym dniu i z tego zadania obie wersje wywiązują się fantastycznie. Każdy sam musi zdecydować, czy chce zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupie, jednak bardziej angażować się w taki masaż, czy też ma być on przeprowadzany samodzielnie, ale za to będzie to nieco droższe rozwiązanie.

Bolące stopy to jednak spory dyskomfort zwłaszcza dla starszych osób, które cenią sobie wygodę i spokojne życie. Masażer przyda się jednak każdej osobie, która chce być zawsze zrelaksowana i nie chce odczuwać bólu w stopach, dlatego warto się w ten sprzęt zaopatrzyć.

Zobacz również  Frytkownica

Masażer do stóp RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych masażerów do stóp.


Powiązane poradniki i rankingi

10 Thoughts to “Masażer do stóp”

 1. Misia

  Taki masażer to super sprawa! Mam u siebie w domu takie urządzenie i po pracy taki masaż, to po prostu zbawienie. Nie kosztuje dużo, chyba, że te droższe modele z większą ilością funkcji.

 2. Karolina

  Chciałabym mieć właśnie taki masażer i zastanawiam się nad jego kupnem. Sprawdzałam ceny i nie są aż tak tragiczne jak myślałam. Do tej pory miałam tylko masażer miejscowy, ale do stóp się totalnie nie nadawał.

 3. kaja

  Mam u siebie wodny masażer do stóp. Jest to najlepsze, co można zrobić po ciężkim dniu – oddać się takiemu masażowi i zrelaksować. Polecam, bo nie jest to wielki koszt a można fajnie odpocząć po pracy 😉

 4. Wika

  Kupiłam masażer do stóp beurer i jestem bardzo zadowolona. Sprzęt przyszedł bardzo szybko i działa lepiej niż się tego nawet spodziewałam. Polecam każdemu, taki relaks należy się po ciężkim dniu każdemu!

 5. Maria

  Do mnie nareszcie dotarł długo wyczekiwany wodny masażer do stóp. Świetna sprawa, nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa o tym sprzęcie. Po długim, ciężkim dniu, wracając do domu już tylko myślę o tym jak go użyje.

 6. Aniela

  Kupiłam jakiś czas temu masażer na stopy z podczerwienią i jestem pod wrażeniem, jak taki sprzęt działa. Na początku byłam do tego sceptycznie nastawiona, ale to faktycznie działa. Polecam każdemu, świetnej jakości sprzęt w całkiem niezłej cenie, kupiony dzięki Wam, pozdrawiam 🙂

 7. Janina

  Taki masażer do stóp to świetna sprawa. Kiedyś koleżanka mi pokazała i byłam pozytywnie zaskoczona. Zadziwiona tym, jak fajnie to masuję stopy po całym dniu kupiłam sobie taki sam sprzęt – polecam każdemu 😉

 8. Julka

  Masażer do stóp zachęcał mnie od dawnego czasu, ale teraz dopiero znalazłam wolne fundusze na niego. Polecam, bo jest to super sprawa. Na zmęczone nogi nie ma nic lepszego niż właśnie taki masaż 😉

 9. Anna

  Z mężem kupiliśmy sobie takie urządzenie do masażu nóg. Ciekawa rzecz, aczkolwiek trochę przereklamowana może być dla niektórych. Dla mnie sprawdza się znakomicie. Duży relaks i odpoczynek dla nóg po ciężkiej pracy, albo wycieczce w góry 😉

 10. Arek

  Miałem na oku hydromasażer do stóp już od jakiegoś czasu i dopiero teraz zdecydowałem się na zakup. Dosłownie powalające jest to, jaką ulgę przynosi to po całym dniu spędzonym w pracy, czy po treningu. Nie ma nic lepszego, stosuję codziennie odkąd kupiłem i jestem po prostu pod wrażeniem.

Leave a Comment