Jak wybierać perfumy?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego zapachu perfum nie jest łatwą sprawą. Oczywiście, zapach musi ci się przede wszystkim podobać, jednak aby przekonać się, jak naprawdę pachną wybrane przez Ciebie perfumy, musisz właściwie je przetestować. Tylko w ten sposób sprawdzisz, czy dane perfumy do Ciebie pasują.

Odpowiednio dobrany zapach perfum powinien pasować do osobowości noszącej go osoby, aktualnej pory roku, sytuacji itd. Te zasady można mnożyć w nieskończoność, jednak zapach perfum powinien przede wszystkim odpowiadać twoim indywidualnym upodobaniom. Aby uniknąć wpadki i nie kupić flakonika z perfumami, który tylko będzie stał na półce, warto kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami. Dzięki nim wybierzesz perfumy, które staną się nieodłącznym elementem twojej codziennej stylizacji.

Sztuka wybierania

Poszukując swojego ulubionego zapachu perfum, pierwsze kroki należy skierować do drogerii, w której znajdziesz testery. W tego typu sklepach możesz sprawdzić różne zapachy za pomocą blotterów, czyli specjalnych patyczków, na które naniesiesz perfumy. Dlaczego lepiej stosować właśnie blottery, zamiast nanosić kosmetyk na nadgarstek? Odpowiedź jest banalnie prosta – jeśli chcesz przetestować więcej niż dwa zapachy, to po prostu nie starczy ci na nie nadgarstków. Nie możesz przecież nanieść dwóch zapachów na tę samą rękę, bo nie będziesz w stanie odróżnić jednego od drugiego.

Zobacz również  Golden Rose – luksus, na który Cię stać

tagomago jak wybierać perfumy-2

Specjaliści radzą, aby tego typu testy przeprowadzać w godzinach przedpołudniowych, kiedy twój zmysł węchu nie jest zmęczony całodniowym odczuwaniem różnych bodźców zapachowych. Ponadto najlepiej zdecydować się na wypróbowanie maksymalnie 4 perfum. Dopiero wtedy, gdy przekonasz się, które z zapachów testowanych na blotterach najbardziej cię interesują, możesz zamówić próbki zapachów.

Małe próbki, wielki efekt

Prawdziwego zapachu perfum nie poznasz w trakcie krótkiej wizyty w drogerii. Na perfumy składają się zazwyczaj 3 główne nuty zapachowe, które są uwalniane z czasem, nawet po upływie kilku godzin. Dlatego właśnie zanim zdecydujesz się na zakup flakonika perfum, które testowałaś w sklepie, wykorzystaj zawartość próbki z zapachem. W ten sposób będziesz mogła się przekonać, czy perfumy do Ciebie pasują, jak pachną po kilku godzinach oraz jaka jest ich trwałość. Będzie to również idealna sposobność do zrobienia przemyślanych zakupów i porównania cen w perfumeriach internetowych. Przykładowo perfumy lacoste w korzystnej ofercie znajdziesz na http://tagomago.pl/producent/62/Lacoste/.

tagomago jak wybierać perfumy 3

Bądź cierpliwa

O trwałości perfum decyduje nie tylko specyficzna kompozycja składników, użyta do ich produkcji, ale też indywidualne właściwości twojej skóry. O naturalnym zapachu każdego z nas decyduje dieta, stan zdrowia, gospodarka hormonalna oraz ph skóry, więc perfumy, których używa twoja koleżanka, dla ciebie mogą okazać się zupełnie nieodpowiednie.

Dlatego wybór idealnych perfum wymaga cierpliwości. Jeśli posiadasz próbkę z wybranym zapachem, perfum nie aplikuj na ciało posmarowane wcześniej kosmetykami zapachowymi – taka mieszanka może skutecznie zmienić kompozycję zapachową perfum oraz niekorzystnie wpłynąć na uwalnianie poszczególnych nut zapachowych. Ponadto jeśli twoja skóra jest zbyt przesuszona, perfumy będą się szybciej ulatniać, więc może się okazać, że nie musisz skreślać z listy swojego faworyta, tylko dlatego, że nie czułaś zapachu w kilka chwil po wizycie w drogerii.

Zobacz również  Rau Cosmetics – czyli naturalne piękno ujęte w kosmetykach

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment