Zdrowe warzywa z mikrofalówki – przyrządzisz je w mig!

Wielu z nas jedzenie z mikrofalówki kojarzy się z fast-foodami. Jest to pewien mit o którym warto jak najszybciej zapomnieć. Mikrofalówkę można wykorzystać do przyrządzania wyśmienitych dań o wysokiej wartości odżywczej. Jak to zrobić?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że warzywa przyrządzane w mikrofalówce są znacznie zdrowsze od tych gotowanych w wodzie. W warzywach pozostają najważniejsze składniki, między innymi witaminy, w tym ważne witaminy B6, B1, PP, oraz składniki mineralne, które nie są narażone na „wypłukanie”, jak podczas zwykłego gotowania, ponieważ wtedy odlewa się je z wodą. Poza tym ich ugotowanie jest bardzo łatwe – nie trzeba brudzić dużego garnka, a czas gotowania także nie jest długi.

Każda zwykła wolnostojąca kuchenka mikrofalowa lub urządzenie do zabudowy są w stanie przygotować wyśmienite warzywa – mogą być to brokuły, kalafior, marchewka, groszek, także gotowe mieszanki warzyw, które nie wymagają krojenia i obierania.

Przepis na warzywa z mikrofalówki:

  • paczka mrożonych warzyw, na przykład brokuły, kalafior oraz marchewka
  • przyprawy do smaku – sól, pieprz i inne, na przykład oregano, zioła prowansalskie, przyprawy warzywne typu vegeta
  • około 1/3 szklanki wody

Polecamy poradnik o wyciągu z lebiodki pospolitej – zastosowanie olejku z oregano.

Warzywa umieścić w żaroodpornym naczyniu lub innym naczyniu nadającym się do użycia w mikrofalówce. Najlepiej, aby większe warzywa znajdowały się przy krawędzi naczynia. Do naczynia wlać wodę i warzywa posypać przyprawami. Warzywa przykryć pokrywką do mikrofalówki lub folią kuchenną i umieść w urządzeniu. Czas przygotowywania warzyw to około 8-12 minut – sprawdzaj co jakiś czas, czy są gotowe.

Zobacz również  Nowalijki – czy na pewno są zdrowe?

dania z mikrofali

Praktyczne akcesoria do gotowania warzyw w mikrofalówce

Do gotowania możesz wykorzystać również specjalne pojemniki do warzyw – służą one do przygotowywania dań na parze i są wyposażone w specjalne dno z dziurkami, dlatego warzywa łatwo się gotują, są chrupiące i pyszne. W sprzedaży można znaleźć również specjalne torebki jednorazowe do gotowania warzyw w mikrofalówce.

O jakie kwestie pytali Użytkownicy?

  • https://idbajosiebie net/zdrowe-warzywa-z-mikrofalowki-przyrzadzisz-je-w-mig/

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment