Rola pierwiastka miedzi w utrzymaniu zdrowego układu immunologicznego

Jednym z pierwiastków, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jest miedź. Jego ilości plasują się na trzecim miejscu – zaraz po żelazie oraz cynku. Rola tego pierwiastka jest ogromna, bo znajduje się on praktycznie we wszystkich tkankach, choć najwięcej jest go w skórze, wątrobie, mózgu i mięśniach szkieletowych. Niedobory miedzi mogą być poważne i prowadzić między innymi do zaburzeń w pracy układu immunologicznego. Jak do tego nie dopuścić?


Wpływ miedzi na organizm – w tym na układ immunologiczny

Większość osób zapewne nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że kreatywność, pamięć, zdolność do koncentracji czy stabilność emocjonalna zależna jest od obecności w organizmie pierwiastka, jakim jest miedź. Ma bowiem wpływ na pracę układu nerwowego, mózgu, a także budowę układu kostnego i kondycję skóry i paznokci. Ale na tym nie koniec, ponieważ miedź pierwiastek pełni też bardzo ważne zadanie w układzie immunologicznym. Dzieje się tak dlatego, że posiada właściwości, które zwiększają naturalną odporność organizmu. Posługując się językiem fachowym, miedź pierwiastek sprawia, że dochodzi do pobudzenia mechanizmów proliferacji limfocytów T pomocniczych oraz bierze ona udział w syntezie interleukin.

W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu miedzi w organizmie można przyjmować suplementy. Preparatem, który ma doskonale przebadany skład, jest preparat TP2, którego twórcą jest dr Tadeusz Podbielski. Poświęcił on pięćdziesiąt lat swojego życia, aby skomponować ze sobą wybrane pierwiastki w odpowiednich proporcjach, które będą korzystnie wpływały na organizm, pomagając w wielu dolegliwościach oraz chorobach. Rak piersi leczenie jest wyniszczające dla organizmu, dlatego warto wtedy przyjmować mikroelementy, które go wzmocnią. Preparat TP2 poza wspomnianą już miedzią posiada w swoim składzie również drogocenne żelazo, magnez, cynk i kobalt. I co niemniej ważne, aby zacząć stosować preparat TP2, nie trzeba wydawać ani złotówki, bo można go zamówić zupełnie za darmo.

Zobacz również  Nie taki pyłek straszny, czyli który odkurzacz sprawdzi się w domu alergika?

Dieta bogata w miedź

Gdy zauważymy u siebie problemy z koncentracją, częste przeziębienia, osłabienie, nawracające bóle głowy, albo zdiagnozowane zostanie zakażenie grzybicze bądź bakteryjne, to bardzo prawdopodobne, że mamy niedobór tego pierwiastka. Poza przyjmowaniem preparatu z miedzią, można też większą uwagę zwrócić na swoją dietę, a mianowicie wzbogacić ją o produkty bogate w miedź i żelazo. Duże jej ilości znajdują się w wątróbce, owocach morza, wołowinie, pomidorach, awokado, orzechach, soczewicy, pestkach dyni, kaszy gryczanej oraz bananach i śliwkach. Oprócz tego miedź zawarta jest też w przyprawie, jaką jest czarny pieprz. Tym samym warto dodawać go nie tylko do potraw, ale też na kanapki.

Mikroelementy są niezbędne do tego, żeby móc cieszyć się dobrym zdrowiem. A pierwiastkiem, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, jest miedź, zawarta w preparacie doktora Podbielskiego. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zamówić go na wskazany adres! Taki preparat może pomóc na przykład w chorobie, jaką jest rak piersi. Leczenie niekonwencjonalne wspomaga osiągane rezultaty.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment