Jak skutecznie przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa należy do jednego z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Procedura ta pozwala skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia, co jest szczególnie wygodne latem, gdy większość kobiet musi borykać się z usuwaniem włosków w widocznych miejscach na całej powierzchni swojego ciała. Depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić nie tylko czas przeznaczany na tradycyjną depilację, ale także – w dalszej perspektywie – pieniądze na takie produkty jak pianki do golenia i maszynki jednorazowe. Jeśli jesteś już zdecydowana na zabieg, powinnaś się do niego odpowiednio przygotować. Bezpośrednio przed planowaną depilacją warto wykonać kilka niezbędnych czynności, aby zabieg przebiegł bezproblemowo i efektywnie.

10 kroków przygotowujących skórę na depilację laserową

 1. W pierwszej kolejności umów się na konsultację w profesjonalnej klinice kosmetycznej, np. takiej jak Anlaya Day Spa. Specjalista pozwoli określić, czy nie występują u Ciebie jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu i wykona próbę laserową, która pozwoli zbadać, w jaki sposób Twoja skóra reaguje na działanie silnej wiązki świetlnej. Oprócz tego pozwoli określić, ile zabiegów będzie potrzebnych, aby całkowicie pozbyć się owłosienia we wskazanym przez Ciebie miejscu.
 2. Podczas konsultacji nie zapomnij powiedzieć lekarzowi, jakie leki obecnie przyjmujesz oraz poinformuj, czy pijesz jakiekolwiek ziołowe napary, np. z dziurawca czy nagietka. Przyjmowanie niektórych specyfików może wywoływać uczulenie na światło – organizm może wówczas zareagować agresywnie na intensywne działanie promieni lasera. Dlatego najlepiej byłoby, byś przynajmniej na tydzień przed zabiegiem z nich zrezygnowała.
 3. Zdecydowanie lepiej jest wykonywać depilację w obszarach, w których skóra jest odpowiednio nawilżona, dlatego jeśli borykasz się z jej przesuszeniem, pomyśl o kompleksowym działaniu nawadniającym naskórek. Pij minimum 1,5 litra wody dziennie, unikaj promieniowania słonecznego i suchych oraz klimatyzowanych pomieszczeń. Dodatkowo stosuj kosmetyki z dużą zawartością składników odżywczych, by skóra pozostała nawilżona na dłużej.
 4. Skuteczne usuwanie owłosienia z ciała => Jaki krem do depilacji wybrać?

 5. Przed zabiegiem na skórze nie może znajdować się jakakolwiek substancja, gdyż może ona zaburzyć cały proces depilacji. Przed wizytą w salonie umyj zwykłym mydłem i letnią wodą te partie ciała, które mają zostać poddane depilacji.
 6. Tydzień przed zabiegiem należy przestać używać kremów do depilacji. Włoski natomiast – bez obaw o wynik depilacji laserowej – można przycinać i golić. Ogolenie depilowanej partii ciała jest nawet bardzo wskazane. Nie powinno się wyrywać włosków pęsetą albo depilatorem. Do tego zalecenia należy zastosować się odpowiednio na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, jeśli planujesz depilować laserowo włoski na twarzy i 6 tygodni, jeśli chcesz depilować laserowo pozostałe partie ciała, np. nogi.
 7. depilacja laserowa nóg

 8. Przeciwwskazaniem jest również sztuczna opalenizna wytworzona w oparciu o samoopalacze, opalanie natryskowe czy innego tego typu zabiegi. Depilacja laserowa najczęściej wykonywana jest dopiero po jej ustąpieniu.
 9. Ponadto wszystkie podrażnienia skóry i braki w naskórku również są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Niepożądane są także wszelkie infekcje, w tym wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Przed depilacją należy najpierw wyleczyć depilowane miejsce, dbając o zatrzymanie rozwoju choroby. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: opryszczka, trądzik, poparzenia, wykwity skórne i łuszczenie naskórka.
 10. Na tydzień przed planowaną depilacją należy również powstrzymać się od wykonywania złuszczającego peelingu.
 11. Wkrótce po depilacji laserowej nie planuj żadnych innych zabiegów związanych z oczyszczaniem depilowanej partii ciała.
 12. Pamiętaj, że przygotowania te powinny odbywać się bezpośrednio przed każdym z zaplanowanych naświetleń, nie tylko przed pierwszym!
Zobacz również  Makijażowe triki, dzięki którym wykonasz perfekcyjny make-up

Więcej informacji na temat depilacji laserowej oraz innych zabiegów upiększających twoją twarz i ciało możesz znaleźć na stronie: http://www.anlaya.pl/.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment