Chcesz wybrać dobry krem do twarzy? Zobacz, czym się kierować!

Ze względu na różnorodność kremów do twarzy trudno jest wybrać ten, który dla naszej cery będzie tym najlepszym. Należy przy tym uwzględnić naprawdę wiele cech, zależności i czynników. Dlatego też w artykule podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz czym kierować się podczas wyboru dobrego kremu do twarzy!

Niezbędność kremu do twarzy a struktura skóry

Każda cera zbudowana jest z trzech podstawowych warstw. Dopiero, gdy naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna będą uregulowane poprawnością zachodzących w nich procesów, twarz będzie zdrowa. Naskórek odpowiada za to, by do wnętrza nie dostały się czynniki i substancje mogące zaburzyć tę harmonię. Zbudowany jest on z powłoki lipidów, czyli tłuszczy. Tworzą one barierę wodno-lipidową odpowiedzialną również za zatrzymywanie wody w skórze. Ma ona także znaczący wpływ na funkcjonowanie procesów w skórze oraz jej zewnętrzny wygląd. Sprawia, że cera jest nawilżona, a tym samym gładka, jędrna i odżywiona.

Chcesz wybrać dobry krem do twarzy? Zobacz, czym się kierować!To właśnie krem do twarzy trzyma w ryzach wyżej opisane i niezbędne zależności do prawidłowej kondycji skóry – nawodnienie i odpowiednią pracę powłoki hydro-lipidowej. Warunkiem do rzeczywistego spełniania tych powinności jest to, aby taki krem był dobry. Zobacz, co to oznacza.

Jak wybrać dobry krem do twarzy?

1. Uwzględnij typ i problematykę cery

Wybieraj te kremy, które przeznaczone są do Twojego rodzaju skóry twarzy. Uprzednio upewnij się, iż dobrze określiłaś skórne wymagania – wrażliwość skóry, trądzik, przebarwienia, suchość oraz jej specyfikę, a więc czy jesteś posiadaczką cery suchej, tłustej, mieszanej bądź normalnej.

Zobacz również  Nietypowe tricki pielęgnacyjne, które pomogą Ci przetrwać najsroższą zimę!

2. Zwracaj uwagę na skład kremu

Pamiętaj jednak, iż będzie on różnił się w zależności od tego, do jakich celów produkt będzie przeznaczony. Inne substancje posiadają kremy nawilżające czy ujędrniające, a jeszcze odmienne te na zmarszczki. Jednak jest kilka ważnych substancji, jakie powinien posiadać każdy dobry krem do twarzy. To głównie witaminy A, C, E, prowitamina B5 oraz substancje, które wpłyną na zatrzymanie wody w skórze, czyli humektanty, ponieważ to właśnie nawodnienie leży u podstaw funkcji, jakie spełniać powinien krem do twarzy.

3. Krem i inne kosmetyki jako jedna seria kosmetyczna

Warto decydować się na zakup kremu do twarzy z serii, z której posiadamy już inne produkty. Dzięki temu wpłyniesz na skórę kompleksowo, co odwdzięczy Ci się skutecznością aplikowanego kremu.

4. Krem na dzień i krem na noc

Ważne jest, by krem aplikować i rano, i wieczorem oraz stosować do tego dwa odrębne kremy. Wręcz zakazane jest, by kremu na noc używać tuż po przebudzeniu i na odwrót. Skóra na twarzy jest wrażliwa i wymaga innej pielęgnacji nie tylko ze względu na porę dnia, ale również porę roku, wiek i jeszcze wiele innych zależności. Krem na dzień w swoim składzie powinien posiadać przede wszystkim filtry chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB, witaminy oraz składniki nawilżające – ceramidy, mocznik, oleje roślinne, glicerynę, kwas hialuronowy. W kremie na noc szukaj witaminy A, retinolu, kwasów owocowych oraz kwasu liponowego.

Zobacz również  4 sposoby na poprawę samopoczucia

5. Krem apteczny, czyli dermatologiczny, jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy dla skóry twarzy niż krem kosmetyczny

Cechuje się nie tylko pielęgnacyjnym, ale szczególnie leczniczym wpływem na cerę. Taki produkt oraz wiele innych również o charakterze dermokosmetyku znajdziesz na stronie francuskiej marki – dobry krem do twarzy Vichy.

6. Zmieniaj krem do twarzy

Nie tylko wtedy, kiedy stosowany dotychczas nie spełnia wymagań Twoich i Twojej cery. Pamiętaj, że skóra – w zależności od pory roku, wieku i wielu innych czynników – zmienia rodzaj zapotrzebowania oraz nasilenia składników. Inne kremy aplikuj w lecie (o lekkiej konsystencji, z filtrami), a inne zimą (gęstsze, o tłustej konsystencji). Uwzględnij zmianę, także gdy już dłuższy czas używasz jednego kremu. Skóra zwyczajnie może się do niego przyzwyczaić. Wybierając inny, ale skrupulatnie dobrany kosmetyk, sprawisz, że cera dostanie inne bodźce i zacznie się szybciej i skuteczniej regenerować, a także sprawniej funkcjonować.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment