Makijaż brwi – podkreśl je, by wyglądały naturalnie!

Jednym z gorących trendów w makijażu jest mocne podkreślenie i zaakcentowanie brwi. Z pozoru może wydawać się to skomplikowanym trickiem, ale dzięki odpowiedniej technice i przydatnym kosmetykom, np. kredce do brwi, wykonasz go bez problemu! Dobrze wykonany makijaż brwi podkreśli urodę i doda wyrazistości. Dowiedz się jak w prosty sposób stworzyć efekt idealnych brwi!

Jeśli chcesz wyeksponować rysy twarzy i optycznie powiększyć powieką, podkreślenie brwi pomoże Ci to osiągnąć. Istnieje wiele metod malowania brwi, w zależności od tego jakie efekt chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że pierwszym krokiem powinna być regulacja brwi.

Jak wyregulować brwi?

Makijaż brwiZdecydowana większość kobiet ma dość nieregularną linię brwi, dlatego pierwszym krokiem powinna być ich regulacja. Ważną zasadą przy tej czynności jest zachowanie umiaru – pełne brwi prezentują się znacznie lepiej, niż cienka, ledwo widoczna linia. Jeśli jakieś włoski odstają, powinnaś nieco je skrócić. Następnie ustal kształt – jeśli chodzi o długość linii powinna zaczynać się na tej samej wysokości, co oczodół, a kończyć w okolicach wystającej kości skroni. Jeśli chodzi o kształt to dość indywidualna sprawa, ponieważ brwi powinny podkreślać Twoje rysy twarzy. Inny kształt będzie więc dedykowany Paniom o okrągłej twarzy, a inny pociągłej czy kwadratowej. Regulację brwi możesz dokonać za pomocą pęsety, bądź plastrów do depilacji w odpowiednim rozmiarze.

Zobacz również  Elegancki zapach, który podkreśli niecodzienne stylizacje

Sposób pierwszy – kredka do brwi

Kredka do brwi to kosmetyk, który na pewno przyda się w Twojej kosmetyczce. Używaj kredki do miejsc w których występują “prześwity” w brwi. Wybierz dla siebie odpowiedni kolor, dobrany do Twojego kolory włosów i za pomocą kredki postaraj się wyrównać koloryt. Zacznij od zewnętrznego łuku i pamiętaj, aby kredkę trzymać delikatnie. Nie wskazane jest widoczne obrysowywanie brwi na górze i na dole – stworzy to karykaturalny efekt. Za pomocą kredki uda Ci się ujednolicić kolor i wypełnić braki. Po aplikacji kredki wyczesz włoski specjalną szczoteczką kierując w górną stronę linii łuku. Rozprowadzisz w ten sposób nadmiar kredki i wyrównasz kontur.

Sposób drugi – cienie do brwi

Innym sposobem na podkreślenie brwi jest użycie specjalnych cieni do brwi. Wybierz kolor pasujący do cery – jeśli masz włosy w kolorze blond i jasną cerę nie powinnaś wybierać bardzo ciemnych kolorów, ponieważ łatwo o nienaturalny efekt. Dodatkowo mniej wprawionym, dedykowane są kolory o ton jaśniejsze. Makijaż brwi rozpocznij od nałożenia cienia, za pomocą skośnego, ostrego pędzelka w zewnętrznej linii brwi. Następnie przejdź do linii od strony powieki. Nie nakładaj dużej ilości kosmetyku, ponieważ może się osypywać w ciągu dnia. Po zakończeniu aplikacji cienia do powiek, bardzo delikatnie przeczesz włoski szczoteczką.

Ciekawe rozwiązanie proponuje nam jedna z marek – kredka do brwi Maybelline. Jest to dwustronny kosmetyk łączący kredkę i cienie do brwi. Z jednej więc strony nadasz brwiom idealny kształt za pomocą automatycznej kredki, a z drugiej wypełnisz je za sprawą pudru w gąbeczce. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wykonasz makijaż brwi szybko, sprawnie, a efekt będzie się utrzymywał nawet przez 12 godzin. Kredka do brwi Maybelline świetnie sprawdzi się do delikatnego podkreślenia brwi, jak i mocnego ich zaakcentowania.

Zobacz również  Rau Cosmetics – czyli naturalne piękno ujęte w kosmetykach

Zanim zdecydujesz się na makijaż permanentny brwi warto w pierwszej kolejności sięgnąć po bardziej przystępną formę jaką jest makijaż domowy. Kosmetyki proponowane przez firmy kosmetyczne ułatwiają zadanie. Jeśli trochę potrenujesz i nabierzesz wprawy, na pewno uda Ci się osiągnąć wymarzone, idealne brwi!

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment