Karbownica do włosów

karbownice do włosówW odróżnieniu od lokówki, która pozwala stworzyć loki, karbownica to urządzenie zaprojektowane z myślą o kobietach chcących zmienić proste pasma włosów w delikatne fale. Jeżeli szukasz karbownicy, to sprawdź, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Lokówki i karbownice działają podobnie – pozwalają stworzyć elegancką fryzurę i to w krótkim czasie. Jeżeli jesteś kobietą modną, która śledzi trendy, to z pewnością wiesz, że w najbliższym sezonie modne będą zarówno włosy proste, jak i falowane. Mając włosy proste, nie musisz właściwie nic robić. Jeżeli jednak będziesz miała ochotę na zmianę fryzury, to powinnaś sięgnąć po karbownicę. Za pomocą tego urządzenia szybko zmienisz proste pasma w delikatne i zmysłowe fale.

Dobra karbownica to produkt poszukiwany przez wiele kobiet. Jeżeli nie chcesz, by twój domowy budżet ucierpiał przez zakup karbownicy z górnej półki cenowej, to sprawdź, co oferują producenci. Nie zawsze najdroższy sprzęt jest najlepszy – ten najczęściej jest wyposażony w dodatkowe funkcje, które to jednak nie zawsze są niezbędne. Dokonując dokładnego porównania, możesz zakupić produkt spełniający twoje oczekiwania i to bez przepłacania.

Karbownica do włosów – rodzaj płytki jest najważniejszy

Jeżeli przeraża cię mnogość karbownic dostępnych w sklepach, to powinnaś wiedzieć, że w pierwszej kolejności musisz zwrócić uwagę na rodzaj płytki. To właśnie ona, po nagrzaniu się, sprawi, że na twoich włosach pojawią się fale. Ponieważ płytka ma bezpośrednią styczność z włosami, nie może być wykonana z jakichkolwiek materiałów – zastosowane muszą gwarantować, że pasmo włosów nie zostanie uszkodzone. Jakie materiały stosują producenci do wykonania płytek, które następnie zostają umieszczone w karbownicy?

Współcześnie jest wiele materiałów wykorzystywanych do produkcji płytek przeznaczonych do lokówek czy karbownic. Producenci takich urządzeń sięgają m.in. po płytki ceramiczne. Obok karbownic z płytkami lustrzanymi, właśnie takie są najpopularniejsze. Dlaczego? Płytki ceramiczne są wytrzymałe i przede wszystkim równomiernie się nagrzewają. Skoro żadne miejsce na płytce nie jest cieplejsze, to tym samym nie dojdzie do uszkodzenia pasma włosów.

Poza karbownicami z płytkami ceramicznymi czy lustrzanymi, bez trudu znajdziesz urządzenia wyposażone w płytki teflonowe czy tytanowe. Choć produkty te są tańsze, to jednak mają wadę w postaci nierównomiernie nagrzewającej się powierzchni płytki. Z tego też względu te urządzenia powinnaś użytkować bardzo ostrożnie i sporadycznie. Jeżeli zamierzasz dość często zmieniać fryzurę, to lepszym wyborem będzie karbownica do włosów z płytkami ceramicznymi lub lustrzanymi – twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze i bezcenne.

Karbownica – ustaw temperaturę

Jeżeli próbowałaś kiedyś wyczarować delikatne fale na swoich włosach, to z pewnością wiesz, że to, jak szybko się one pojawią, zależy m.in. od tego, jak szybko nagrzeją się płytki zamieszczone w urządzeniu. Regulacja temperatury jest zatem bardzo istotna. Do twojego koszyka powinna trafić karbownica do włosów wyposażona właśnie w taką funkcję. Efekt? Wyczarujesz zarówno delikatne, jak i bardzo wyraziste fale.

Nie wszystkie dostępne na rynku karbownice są tak skonstruowane, że będziesz mogła ustawić konkretną temperaturę. A ta ma znaczenie również z uwagi na twoje włosy. Wysoka temperatura z pewnością nie ma korzystnego wpływu na cienkie pasma włosów. Grube jednak z powodzeniem mogą mieć styczność z płytką nagrzaną do temperatury ok. 200°C. Faktycznie zatem możliwość regulacji temperatury jest bardzo istotna – sprawdź, czy wybrany przez ciebie produkt został wyposażony w taką funkcję.

Najlepsza karbownica, czyli jaka?

Wybór karbownicy nie jest łatwy. Jeżeli chcesz, by w twojej łazience znalazła się najlepsza karbownica, to podstawą jest zwrócenie szczególnej uwagi na wspomniane płytki. By użytkowanie tego urządzenia nie sprawiało ci trudności i było przyjemne, powinnaś też sprawdzić sposób wykończenia wybranych modeli.

karbownice do włosówSzczególną uwagę zwróć na długość kabla. Karbownice zaprojektowane z myślą o profesjonalnych salonach fryzjerskich są wyposażone w bardzo długi kabel. Te produkty, które z założenia mają trafić do klientów indywidualnych mają krótszy kabel. Źle zaprojektowana instalacja elektryczna lub niepraktycznie rozplanowane gniazdka elektryczne mogą skutecznie utrudnić korzystanie z karbownicy.

Dbanie o włosy nie zawsze ogranicza się do ich umycia. Jeżeli nagrzewasz karbownicę i jednocześnie nakładasz na włosy np. piankę, to szczególne znaczenie powinna mieć dla ciebie rączka produktu. By była bezpieczna, musi być wykonana z antypoślizgowych materiałów, nie może też się nagrzewać. Jeżeli po wypróbowaniu w sklepie wybranego modelu stwierdzisz, że jego rączka się nagrzewa, to zrezygnuj z zakupu.

Karbownica? A może niekoniecznie…

Karbownica do włosów nie należy do produktów szczególnie popularnych, z pewnością cieszy się mniejszą popularnością niż np. lokówka. Jeżeli jesteś osobą lubiąca eksperymentować z włosami, to powinnaś wiedzieć, że może wystarczyć ci zwykła lokówka. Jak to możliwe?

Współcześnie producenci AGD wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Ci, którzy mają w ofercie lokówki, zachęcają klientów do ich zakupu, oferując m.in. szeroki wybór końcówek. Te zaś pozwalają osiągnąć nie tylko efekt mocno skręconych włosów, lecz także m.in. delikatnych fal. W zależności od tego, jak często zakupiona karbownica do włosów będzie przez ciebie używana, powinnaś zastanowić się, czy lepszym finansowo rozwiązaniem nie będzie zakup profesjonalnej, dobrej lokówki. Jeżeli z karbownicy będziesz korzystać sporadycznie, zaś z lokówki często, to może się okazać, że zakup właśnie tego drugiego produktu będzie najlepszym wyjściem.

Ranking karbownic do włosów

Najbardziej popularne karbownice do włosów.

Co interesuje użytkowników:

 • karbownica
 • karbownica do włosów
 • karbownica do wlosow
 • karbownica do włosów opinie
 • karbownica do tapirowania
 • z 1102 mi zephyr opinie karbownica 3w1
 • jaka karbownica jest najlepsza
 • fryzury z karbownica
 • karbownica babyliss opinie
 • karbownica do unoszenia włosów jaka

1 opinia na temat publikacji Karbownica do włosów

 1. Violalala

  Ciekawy artykuł. Zgadzam się odnośnie co do płytek ceramicznych – zdecydowanie najlepsze. Pięknie się nagrzewają, bez cieplejszych i chłodniejszych miejsc. Dodatkowo szybko grzeją i długo utrzymują ciepło co dla mnie jest ważne przy wykończeniu fryzury. Karbownica do włosów powinna też mieć szeroką skalę ustawienia temperatury, bez tego ani rusz. Ja akurat używam Remingtona i muszę powiedzieć, że sprawdza się doskonale. Początkowo nie byłam pewna tej firmy ale ryzyko się opłaciło 😉

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe zaznaczone są znakiem *