Waga łazienkowa

Wybór wagi łazienkowej może stanowić bardzo duży problem dla osób, której do tej pory nie miały z nimi za wiele styczności.

Dzięki tym prostym urządzeniom można przede wszystkim kontrolować swoją wagę, a to oznacza, że pomoże ono zadbać o naszą sylwetkę i w porę będzie można zareagować, gdy szybko przybędzie nam kilogramów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wag łazienkowych.


Waga elektroniczna

łazienkowa waga elektroniczna
łazienkowa waga elektroniczna
To bardzo dokładna waga łazienkowa, która cieszy się dużą popularnością wśród osób ceniących sobie precyzyjne wyniki. W tym przypadku pomiary są cyfrowe, dlatego są łatwe do odczytania, a najważniejszą wiadomością dla użytkowników jest to, że są one rzetelne.

Waga elektroniczna jest bardzo nowoczesna, umożliwia ona nie tylko zważenie swojego ciała, ale też ma wiele dodatkowych funkcji, jeśli oczywiście zakupi się odpowiedni typ takiej wagi.

Można dzięki niej dokonać pomiaru poziomu wody w organizmie, ale też pomiaru tkanki tłuszczowej. To pozwoli na poszerzenie wiedzy o swoim ciele, a z takimi wynikami można udać się do specjalisty, jeśli nie będą one zbyt korzystne dla osoby, która wejdzie na wagę.

Wagi elektronicznej nie trzeba zerować własnymi siłami, następuje to automatycznie, a więc korzystanie z takich rozwiązań jest bardzo wygodne i sprawnie można dokonać niezbędnych pomiarów, np. przed wyjściem do pracy.


Waga mechaniczna

łazienkowa waga mechaniczna
łazienkowa waga mechaniczna
Drugim znanym typem wagi łazienkowej na polskim rynku jest waga mechaniczna. W tym przypadku główną rolę odgrywa zawarty w niej mechanizm analogowy. Wyniki są co prawda przejrzyste, jednak nie są one aż tak bardzo precyzyjne, jak w przypadku wag elektronicznych.

Zobacz również  Jaką pomadkę do ust kupić? Aktualny RANKING pomadek i opinie

Warto jednak nadmienić to, iż takie wagi w sklepach AGD są dużo tańsze, dlatego ludzie często decydują się na ich zakup. Na swoim zdrowiu nie powinno się jednak oszczędzać. Pomiar wagi w tej wadze następuje na skutek przesuwającej się wskazówki, którą trzeba bacznie obserwować. Nie jest to więc tak solidny pomiar, ponieważ każda zmiana pozycji ciała będzie powodowała, iż wskazówka będzie się nieco przesuwała.

Waga mechaniczna jest stosunkowo lekka, nie zabiera dużo przestrzeni, lecz trzeba ją zerować ręcznie za pomocą specjalnego mechanizmu, który jest w niej zawarty. Najczęściej jest to umieszczone przy wadze pokrętło. Dzięki temu będzie można skorzystać z niej ponownie kolejnego dnia.

Ta waga nie umożliwia pomiaru poziomu wody w organizmie, czy też pomiaru tkanki tłuszczowej, dlatego nie jest ona aż tak bardzo funkcjonalna.


Platformy

Wagi posiadają też zróżnicowane platformy, na które należy zwrócić uwagę, ponieważ powinny być one solidne i wytrzymałe, aby każda osoba mogła skutecznie skorzystać z wagi łazienkowej bez obaw o to, że ulegnie ona jakimś poważniejszym uszkodzeniom. W dzisiejszych czasach dostępne są wagi z platformami:

 • szklanymi z dodatkiem stalowych elementów,
 • plastikowymi,
 • drewnianymi,
 • stalowymi.

Najlepszym rozwiązaniem będą wagi z platformami stalowymi, ponieważ cechują się one bardzo duża trwałością i na pewno będzie można z nich korzystać dłużej niż z innych rodzajów wag. Jeśli z wagi chce korzystać osoba nieco bardziej otyła nie powinna ona inwestować w wagę z platformą drewnianą oraz szklaną, ponieważ łatwo ją wtedy uszkodzić, a waga będzie do niczego nieprzydatna.

Zobacz również  Czy warto szczepić się na grypę?

Wagi zasilane bateriami

nowoczesna waga łazienkowa z funkcją pomiaru tłuszczu
nowoczesna waga łazienkowa z funkcją pomiaru tłuszczu
Wagi elektroniczne są zasilane bateriami. Z reguły jednak producenci dbają o wygodę swoich klientów dołączając baterie do wagi, jednak trzeba pamiętać oczywiście o ich regularnej wymianie. Dzięki temu waga okaże się być wydajna, na szczęście nie trzeba robić tego zbyt często. 

Waga z pomiarem tłuszczu pozwoli zbadać poziom tłuszczu w organizmie, dlatego też jest w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie człowieka. Jeśli pomiar będzie niekorzystny, otrzymujemy informację, aby zmienić coś w swojej diecie, aby nawyki żywieniowe były zdrowsze i bardziej efektywne.

Mechanicznej wagi nie trzeba zasilać bateriami, jednak posiada ona zdecydowanie mnie funkcji. Jeśli komuś zależy jednak jedynie na tym, aby się ważyć codziennie, to taka waga może okazać się wystarczającym rozwiązaniem.

W sytuacji, gdy ktoś chce uzyskiwać dokładniejsze pomiary i mieć wgląd do różnych dodatkowych funkcji, warto zdecydować się niewątpliwie na wagę elektroniczną zasilaną bateriami ze stalową platformą. Skorzysta na tym sylwetka oraz zdrowie każdego użytkownika.


Wagi łazienkowe RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych wag łazienkowych.


Powiązane poradniki i rankingi

10 Thoughts to “Waga łazienkowa”

 1. Ola

  Najlepsze co można kupić, to zdecydowanie elektroniczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu. Jest w zupełności wystarczająca nawet dla osób, które przywiązują do diety dużą wagę, by w domu spokojnie wszystko kontrolować, bez konieczności wizyt u dietetyków 😉

 2. Kamila

  Osobiście uważam, że najlepsza jest waga łazienkowa mechaniczna. Bardzo fajnie działa, jest dosyć dokładna i przede wszystkim nie jest jakoś bardzo droga. Wagę w domu powinno się mieć zawsze, takie mam odczucie, przynajmniej można swobodnie kontrolować wagę.

 3. Wera

  Cena dobrej wagi łazienkowej nie musi być duża – warto po prostu poczytać opinie i recenzje danego sprzętu. Za swoją zapłaciłam niecałe 100 złotych i spisuje się już szmat czasu, kwestia wymieniania baterii – ot co 😉

 4. Marek

  Ostatnio wpadła mi w oko elektroniczna waga do łazienki beurer i jestem coraz bardziej skłonna do jej zakupu. Moja stara waga już nie działa jak należy. Czytałem o niej dobre opinie, więc mam nadzieje, że się nie zawiodę 😉

 5. Lidia

  Mam wagę łazienkową już od kilku lat, cały czas tę samą, ale mam wrażenie, że już nie pokazuje tak dokładnie wagi jak robiła to kiedyś. Myślę nad zakupem nowej, elektronicznej wagi.

 6. Witek

  Waga łazienkowa to coś, co każdy powinien mieć. Mam elektroniczną, trochę bałem się, że będzie pokazywać niezbyt dobry wynik, albo niedokładny, ale wszystko gra tak jak należy, bo sprawdzałem na podstawie produktów, których wiem ile ważą faktycznie 😉

 7. Kamil

  Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej to super sprawa 😀 kupiłem i przekonałem się, że to bardzo pomocne w kontrolowaniu swojej wagi, oraz dbaniu o linię. Powszechne i łatwo dostępne, do tego nie jest drogie, więc warto 😉

 8. Agnieszka

  Moim wyborem padła waga łazienkowa beurer – jestem nią bardzo zadowolona. Generalnie miałam problem z poprzednimi wagami, że pomiary strasznie się wahały, nawet wykonane jeden po drugim i nie wiem z czego to na dobrą sprawę wynikało. Teraz problemu już nie ma i to najważniejsze 😉

 9. Maria

  Nie miałam pojęcia jaka waga łazienkowa będzie się u mnie dobrze spisywać. Wybrałam wagę łucznik – postawiłam na polską produkcję i nie powiem złego słowa. Waży bardzo dokładnie, pomiar szybki i rzetelny – nic więcej mi nie potrzeba 😉

 10. Ada

  Praktycznie przypadkowo tutaj trafiłam, ale ranking wag łazienkowych przydał się i to bardzo w kupnie nowej wagi. Miałam taką starą analogową, czas wymienić było ją na elektroniczną. Kupiłam wagę beurer i jestem z niej bardzo zadowolona 😉 Polecam!

Leave a Comment