Tajniki medycyny estetycznej – zabieg lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jest doskonałą, gdyż nieinwazyjną metodą modelowania sylwetki. Należy jednak pamiętać, że nie jest ona zabiegiem odpowiednim dla osób otyłych, gdyż służy jedynie do redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach, w których nie jest to możliwe przy regularnym uprawianiu sportu i przestrzeganiu diety.

Za pomocą lipolizy iniekcyjnej z powodzeniem można pozbyć się niechcianych, niewielkich fałd nie tylko z miejsc takich jak biodra, czy pośladki, ale również wyeliminować tak zwany podwójny podbródek, bądź też worki pod oczami, które powstały w wyniku gromadzenia się w nich tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna może również doskonale sprawdzić się jako środek do idealnej sylwetki, który będzie świetnym uzupełnieniem po zabiegu plastyki brzucha, czy też wykonaniu liposukcji.

Czym lipoliza iniekcyjna różni się od liposukcji?

Pierwszą i zasadniczą różnicą pomiędzy liposukcją, a lipolizą iniekcyjną jest fakt, iż liposukcja wymaga interwencji chirurgicznej, natomiast lipoliza to zabieg charakteryzujący się małym stopniem inwazyjności. W czasie liposukcji chirurg plastyczny za pomocą specjalnych igieł odsysa nadmiary tłuszczu, natomiast lipoliza polega na wstrzyknięciu substancji, która rozpuszcza tkankę tłuszczową.

Lipoliza praktycznie nie naraża osoby poddającej się temu zabiegowi na przykre powikłania, a także nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jak to się dzieje w przypadku liposukcji. Eliminuje ona również ryzyko powstania swoistych nierówności na skórze, które bardzo często pozostają po liposukcji.

Zobacz również  Peeling ziołowy

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Czas wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej może trwać od pół godziny, do pięćdziesięciu minut. Waha się on w zależności od rozległości obszaru, z którego chcemy pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej.

lipoliza iniekcyjna

Podczas przeprowadzania lipolizy iniekcyjnej, osoba przeprowadzająca zabieg za pomocą cienkiej igły wstrzykuje mieszaninę z wyciągu z soi oraz soli żółcicowej, w miejsca obrośnięte zbędną tkanką tłuszczową.

Substancja ta doprowadza do eliminacji komórek tłuszczowych poprzez ich rozpuszczenie, oraz sprawia, że są one zastępowane tkankami włóknistymi. Rozpuszczony tłuszcz, następnie dostaje się do wątroby, gdzie w sposób naturalny jest przetwarzany i usuwany z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest bardzo dobrym sposobem na wymodelowanie wybranych części ciała.

Pełny opis tego typu zabiegów oraz ich cennik znaleźć można na stronie:
http://www.instytutluisa.pl/uslugi/lipoliza-iniekcyjna.

Powiązane poradniki i rankingi

Leave a Comment